Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hay ben Calculus a of bea

Lixad

Öne çıkan mesajlar

hmm pratik zeka denilen şey sayfalarca içi mantık dolu soru çözmek değildir. Birşeyi daha basit, daha kolay, daha avantajlı yoldan halletmek gibi bir şeydir. Nitekim en manda ve en odun soruları çözmenin bile pratik yolları vardır. Kısacası pratik zeka, gidilebilecek tüm yolları görüp en kısa ve en engebesiz olan kombinasyonu oluşturmaktır.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şu aslanım ben siz kedisiniz muhabbetinden ögh! geldi artık.
Lise de bu konular var evet hatta ben calculus 1 'in bir bölümünde lise 2 defterimden açıp çalıştım fakat tüm calculus'un lise de görüldüğünü iddia etmekte ne oluyor?

Bizde lisedeyken hatta 1. sınıfın ilk döneminde pek bi idealisttik ama bu bambaşka bişey içine girmeden kimse bilemez uzaktan konuşmayın rica edeceğim.[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

lisede ben haywan gibin int. turev neyin godumm hatta az kufretmedim hocaya "Hocam su kooduuumun ispatlarını turevini alın matematikçilere verin " diye..
ikiside ezberin allahının yapıldıgı salak nefret edilesi konular..
Lise 3 te zor geciodum sınıftan şimdi universitede de zorlanıyorum(aslında sallamadıgımdan)..Allahtan curve var..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
......
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya
Sosyal ağlarda paylaş

Universitede iken ingilizce işletme bölümünde okuyan Murat diye bir arkadaşım vardı. Onlara Math 131 olarak veriyorlardı. Çocuk bu ders ile okadar çok sorun yaşadı ki lakabı Murat 131 olmuştu. İlk aldığında D+ geldi, ortalama kurtarmayacak diye tekrar aldı F geldi, F'lediği için eli mahkum tekrar aldı ve bu sefer D- geldi.

Benim Math 121'e Prof. Mükerrem İlkışık girmişti. Ben ITU'lü değilim ama ITU'lüler çok iyi tanır. Diğer üniversitelerde de bilenler çıkar. Dinamik, statik, knematik gibi derslere de girer. Anlatılmaz yaşanır tarzında bir kadındı. B+ gelmişti ama nasıl geldi inanın hiç bilmiyorum. Çözümü olmayan sorular sorardı. Yanlış anlamayın zor olduğu için değil, değerler yanlış olduğu için. Değer yanlış hocam dediğimizde düzeltir soruyu daha da çıkmaz yapardı. Tekrar yanlış dediğimizde çözebildiğiniz yere kadar çözün derdi. İşin matrak yanı doğru değerlerle o sorunun defterde apaçık durması. Soru hazırlayacak vakti olmadığı için değerleri değiştirip sorayım yoluna başvuruyordu. Zaten derslerde de cep telefonundan fırsat bulduğumuz anlarda bol miktarda borsa tartışıp maceralarını dinlerdik.

Bir arkadaş bir gaflette bulunup galerisinden buna bir araba satmıştı. Yaz geçip okul açıldığında yazın o araba ile 180 ile giderken lastiğini patlatıp attığı taklalardan burnu kanamadan kurtulmasının şoku yetmezmiş gibi birde dinamik alanlara, ki buna arabayı satan arkadaş da dahildi, dönem boyunca o olayı anlatmıştı. Allahtan dinamik yerine başka ders seçtim o dönem.

Ayrıca Beşiktaş'taki evinin önüne kurulan pazar alanını, o mükemmel park anlayışı ile felç etmesi ile de ünlüdür. Diyorum ya Mükerrem anlatılmaz yaşanır. :)[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

eahah (yukardaki postlara falan gülmüyorum yanlış anlaşılmasın).[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-

[Bu mesaj SilphatosIce_ tarafından 02 Aralık 2004 00:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ki ben yaptim,cikar cikmaz sigarami yakip bi banka oturup sari kafalilarin saskin bakislari arasinda ayzek nivtindan kendime kadar uzanan gneis bi yelpazeye sovdum,2.sinava girmedim,finalede girmeyip onumuzdeki doneme bi daha alicam dersi...
ha simdi hazzetmem,niye?bir psikyatr ne zaman oturupta calculuse bas vurmus?onu de bana bi once?tama cok ilginc,cok estetik olabilir,beni baglamaz o ayri.niye boyle "seni baglar arkadas" demissiniz gibi bi mseaj yazdim,onu da cozemedim su dakkada ama du bakalim...[signature][hline]isyankarim ulan...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...