Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Antep ve Hatay tarafinda oturan yasayan kimse varsa...

di

Öne çıkan mesajlar

Alkol almiyorum artik ya. Karaciger kaldirmiyo, kusuyorum falan rezillik. Ha agzimla da icmiyorum icince, o da sikinti da, Hatay'la ilgili esas derdim memleketin durumu iste. Yani normal halka satasan tipler yoldan gecen bana niye satasmasin, yanimdaki arkadasima, karima kardesime niye satasmasin.

3 sene oldu ben oralardan gideli, 2. kere gelicem memlekete daha bu 3 senede, haliyle su got kadar 10 gun zehir olmasin istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya boyle aman laf atarlar altima sicarim korkusu degil de bisey olsa yanimda olacak diger 4 kisiyi savunamam tek basima korkusu. Daha once Masukiye'de denk geldik oyle birine, gelip bizim arabaya carpan herine hot noluyo derken herifin mudavimi oldugu restorandan 8-10 kisi firladi coktu bogazimiza, herif de cekti silahi dayadi alnimiza. =)

Bu arada laf anlatamadim ya, ondan mecbur soforluk yapcam gibi de yine de bi sorayim dedim iste sikintili mi bolgeler ya da illaki gidersek ne yiyelim diye.

Dayak haric =P
Sosyal ağlarda paylaş

@di

senin durumunu tahmin ettiğim için yukarıdaki önerimi yaptım. insanın tek başına gezmesi ile ailesi ile gezmesi arasındaki farkı ergen, ergenimsi ya da bekar adamlar pek anlamıyor, anlayamıyor. Hatay'a şu ortamda gidilmez. Gidince hiç bir olumsuz olay yaşamayadabilirsin ama neticede insanların ruh halleri değişmiş. Esnaf çok gergin. Şu ortamı ile ve hem de ailenle yaptığın bir seyahatte görmemek daha iyi Hatay'ı derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatay'da pek bişey yok
yani harbiye şelale kısımlarında mangal-tuzlu tavuk.
kabak tatlısı - humus falan fena değil.

denize falan girmek istersen arsuz falan güzeldir baya hala.
denizciler-payas taraflarında yer yer güzel yerler gene deniz içinse.

İskenderun için ne yemek istiyorsan en iyi yapan yeri koordinat olarak veririm.

künefe yiceksen petek pastanesine git 2 tane şubesi var sahilde olanından yeme eski şubesine git mutlaka.
gene o cadde üstünde türk kahvesi iç muhakkak bi tane kurukahvcei bilmem ne usta var onun kahvesi meşhur.
döner yemeyi düşünüyorsan mavi köşe var oranın döneri baya iyi genel olarak otogarda döner yemezsen vasat döner bulamazsın iskenderun'da.
atom biji biji falanda iç işte.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

@di

senin durumunu tahmin ettiğim için yukarıdaki önerimi yaptım. insanın tek başına gezmesi ile ailesi ile gezmesi arasındaki farkı ergen, ergenimsi ya da bekar adamlar pek anlamıyor, anlayamıyor. Hatay'a şu ortamda gidilmez. Gidince hiç bir olumsuz olay yaşamayadabilirsin ama neticede insanların ruh halleri değişmiş. Esnaf çok gergin. Şu ortamı ile ve hem de ailenle yaptığın bir seyahatte görmemek daha iyi Hatay'ı derim.

Aynen oyle abi. Yaninda sevdiklerin olunca baya bi tirsiyosun ve kendin icin olmuyo kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Adanadayim kebabı yesilkapili kebapçı haricinde yeme. Stadın arka tarafında yeşil Kapılı Kebabci yi sor gösterirler, sipariş verirken ortaya karışık söyle. Kişi başı 20 TL alır, 3 kişiye iki kişilik porsiyon fazla gelir. Yerinde olsam hatay yerine iskenderuna giderim. Künefeyi petek pastanesinin belediyenin yanındaki şubeden yerin, mezeleri kucukkervansaray restoranda yiyip, içmek için Arsuz a gider sahilde balık rakı yaparım. İlla hatay diyorsan uzun çarşıda kasaplardan birine gir
Tepsi kebabı ye, Harbiye'de tavuk çevirme ve künefe ye, en iyi Künefeyi harbiyenin en altındaki restorant yapar. Hatay'da dönüşte Victoria pastanesine uğra kombe al.
Antep dersen:sabah engec 8 de Antep'te ol. Metanette beyran çorbası iç, hemen çıkıp kalenin altında saat 10 olmadan katmer yemelisin. Dolaştık tan sonra cagdasa gir lahmacun ye, aksamada antep evinde mezeyi yersin. Dönüşte zamanın varsa 1,5 saat yolu uzatıp maraşta yaşar pastanesinde dondurmani ye, paket olarakta parmak dondurma yap.
Hala aç isen dönüşte adanaya tekrar girip bedoda ciğer ve uykuluk yersin. Veya kurukopru de munbar , Şirdan vs
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben iskenderundayım bişi olursa yaz 2 kamyon adam indirrim oraya
cCc

antakyayı fazla bilemiyorumda iskenderun şu an çoğu yerden daha güvenli.

gezecek yer diyosan bişi yok sahil var sadece, termik santralimiz var istersen çiçeği burnunda. onun dışında denize girersin işte.

iskenderun a gelirsen haber et çay içeriz teysirde, 2 bira da yuvarlarız hadi
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

KuddusiMavra said:

@di

Aynen oyle abi. Yaninda sevdiklerin olunca baya bi tirsiyosun ve kendin icin olmuyo kesinlikle.

çok iyi anlıyorum seni.
dediğim gibi hatay muhteşem bir yer. her türlü muhteşem bir yer.
ancak bence şu ortamda çok hoşuna gitmeyen görüntüler görebilirsin. madem ailenle gideceksin Antep'e git bence ve hazır oraya gitmişken de Adıyaman'a git derim. Yemek konusunda daha önce bir şey yazmamıştım ama neticede Adıyaman ve Antep mutfakları aynıdır. Her türlü birbirinden şahane yiyeceklerle doludur mutfakları.
Adıyaman'ın ev yemeği yapan bir restaurantına girersen sana önerebileceğim yemekler özellikle BASALLA (bulgur köftelerinin etle birlikte çorba gibi pişirilip sunulduğu yemek), İÇLİ KÖFTE, ÇİĞ KÖFTE (artık orada da etsiz yapıyorlar), TAVA (patlıcan, domates, biberi tavaya koyup fırına sürüyorlar, çıktığı zaman muhteşem bir şey oluyor ayıptır söylemesi), DÖVMEÇ (patlıcan salatası diye biliniyor batıda ama orada bunun tadı çok farklı, muhtemelen patlıcan çok lezzetli ve biberle birlikte karıştırıp yaptıkları için ekstra bir lezzeti var) ilk aklıma gelenler.
Gaziantep ve Adıyaman terörün çok şükür uğrayamadığı yerler. Her türlü ailenle birlikte rahat, eğlenceli bir tatil olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...