Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dial-up'lar ve Hızlı download etmek isteyenler için çözüm: Kazaa Lite K++

Bone

Öne çıkan mesajlar

said:
Chiptech, 27 Ağustos 2004 13:31 tarihinde demiş ki:
videoları daha yavaş çekiosun mp3 lerden valla sende hep vidyo çektiine göre.. ;)

olm cem bn mp3 agirlikliyim tabi video da cekiyorum ama .. yani sonuc olarak 2 sindede hiz iyi degil.. arada tavsiye ederm sna bu aralar spider2 yi indirmye calisiorom efektler guselmis :D lol[signature][hline]kafama gore bi kabile bulabilsem afrikaya yerlescem..
Sosyal ağlarda paylaş

1- Kazaa Lite K++ kullanıyorsun di mi? Hacked versiyon olduğundan, participation level yüksek olacaktır.

2- Kazaa Lite K++ accelerate ayarlarını düzgün yaptın mı?

3- En fazla aynı anda 4 dosya çek. 10-20 gibi aynı anda dosya çektikçe hızın düşecektir.

4- Bir dosyayı ararken, mutlaka no limit'i seç.
Karşına çıkan seçenekler arasında minimum 10 users olanları çek. Hatta en çok users hangisindeyse o dosyayı indir.

Benim yeni accelerator ayarlarım

Time Between Cycles: 30 Seconds
Time Between Items: 10 Seconds

Skip Items In:
Queued- Seçili değil
Paused- Seçili

Skip Item If Download Speed Is Above - Seçili
7.00KB/s

If An Item Is In Searching Status For: 2 Cycles
Try To Pause And Resume It - Seçili

Try To Keep - Seçili değil

Only Scan The First - Seçili değil

Clear Uploaded - Seçili

Clear Downloaded - Seçili
Sosyal ağlarda paylaş

bir de eskiden şöyle birşeyler yazmışım oraya:

said:

**Kazaa Lite'da download ederken hızımızı nasıl arttırabiliriz?

İlk olarak 3'den fazla download'ı aynı anda yapmayın (kazaa options ve accelerator optionsdan bunu ayarlıyabilirsiniz). Upload'ı kapatarak belki kendinize avantaj elde edebilirsiniz ama bazı kullanıcılar upload'ını kapatmış kullanıcılara dosyalarını paylaştırmaz.

ayrıca search kısmında birşeyi search ederken dikkat edeceğiniz şeyler. Mesela Özlem Tekin Mp3'leri arıycaz.
- Audio seçin.
- Artist seçin
- Özlem Tekin (Ozlem Tekin yazar birçoğu siz ikisini de deneyin) yazın
- Auto Search More ve No limit seçili olsun.
- Search'e tıklayın.
- En az 5 dakka bekleyin. Popüler dosyalarda 100'den fazla bulabilir ama uncommon ve rare dosyalarda tek bir dosyanın kullanıcı sayısı 100'e gelemez.
- User'a tıklayın. En çok user'a sahip dosyayı çekin. Ya da Title'a tıklayın, aradığınız şarkıyı bulun. Bu şarkının daha çok kullanıcısı olan dosyayı tercih edin.

accelerator ayarları
kazaa açık ya sağ altta simgesi var hani. onun üstünde küçük renkli bir kutucuk var, acceleratoru simgeliyor. Yeşil, accelerating, kırmızı disabled, sarı waiting demek.

simgeye sağ tıkla acceleratoru sonra da optionsu seç.
ya da kazaa lite menüsünde kazaalite extensions options ile de halledebiliriz.

"Time between cycles:" 30 seconds,
"Time between items:" 20 seconds,
"Skip items:" "queued" ve "paused" kutuları boş olcak (tick işareti olmuycak oraya bir kere tıklıycan kutuya)
"Skip item if download speed is above" ve "Try to keep"in yanındaki kutucuklar işaretsiz olcak.
"Clear uploaded" ve "Clear download"ın yanında tick olcak.
"Only scan the first x items" işaretli olcak ve istediğin sayıyı yazıcan. Bende 2 şu an çünkü kazaa ayarlarında max downloaded bende 2.
"If an item is in searching status for x cycles, try to pause and then resume it" seçeneği işaretli olcak...

şimdi de bunları tanımlamaya geldi sıra.
download ettiğin her bir program birer "item".
only scan the first x items'da bir sayı yazcan, bu kazaa'da listedeki ilk x itemı "find more sources" yapıp hızlandırcak. bu x item bitince başa döncek. İşte buna biz bir cycle diyoruz.
Cycle bittikten sonra başa dönmeden önceki süre en azda olcak. Bir item için ise 10-20 arası ideal, istersen daha uzun süre "accelerating" yaptırırak daha fazla resources (kaynak) bulmasını sağlayabilirsin.

Skip items: queued paused neden seçili değil bende? sırayla download etsin diye. Biri bitince bir sonrakine başlasın, böylece queued ve paused olanları da download eder, vakit kazanırım ben yokken download ettiğinden. Ama "yok paused yapçam ben onları download etmesin, sadece şunları download etsin sonra başka birşey download etmesin" dediğin durumlarda tabii paused ve queued'in yanına tick koycan, mesela queued'i skip etçek.

Skip item if ... kısmı ise bir downloadın belli bir kbın üstüne çıktığında accelerate olmaması istersen yapabilirsin mesela. biri 8 kb diğerleri 1er kb ile çekiliyosa, sınırı 5 kb koyarsan, 8 kblığa sıre gelince elleşmez, böylece diğerleriyle daha fazla ilgilenir.

Clear uploaded and clear downloaded, bitmiş downloadların ekrandan silinmesini sağlar.
ama "yok ben illa geldiğimde hangilerinin bittiğini görmek istiyorum" dersen bunların yanındaki ticki kaldırcaksın.

If an item is in ... seçeneği ise, ısrarla searchingde takılan downloadları önce pauselayıp daha sonra resume ederek, connecting olmasını sağlar. Böylece searchingde mal mal beklemez, seni de delirtmez..

Ayrıca ayarlarla kendin oynayıp birçok şey yapabilirsin.

mesela birçok şeyi download ediyorsun.
10 tane downloading, 15 tane searching modunda oldu.
sıraya soktun bunları downloadingler üstte, searchingler altta kaldı.
accelerator enable konumunda, downloadingleri tamamladı,
searchingleri yukarıya çevirdin, ve bu sırada, if an item... seçeneği etkili olur, 1'e al onu mesela, her cycle sonunda searchingde olanları pause, resume tekniğiyle downloadinge zorlar.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 27 Ağustos 2004 14:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bonecrusher tesekkurler verdigin o yeni ayarlari acceleratore uygulamistim ben gecen gun bi baskasindan alarak ama hicbisi degismedi .. bide soyle bisi var .. zaten cogunlukla aynı anda tek dosya indirirm cok extreme bi durum olmadikca. ve her indirdigim dosyada 10 user olmayabiliyo ama olabilenin en yukseini sectigim zamanda degismiyo ?[signature][hline]kafama gore bi kabile bulabilsem afrikaya yerlescem..
Sosyal ağlarda paylaş

kazaahack ayrı bir program değil içinde.
kazaa lite k++'a entegre..

K-Lite ayarlarında Constant PL 1000 yazıyor ya,
o olayı işte eskiden Kazaa Hack yapardı.
Ayrıca K Hack'i de indirmek gerekirdi..
Ama şimdi K-Lite K++'a dahil olduğundan, ayrıca Kazaa Hack'i indirmeye gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
hayır sadece bildiğim için kazaalite++ kullanmak istiyorum. emule falan farklı .. biraz yabancı kalacağım için benim aşina olduğum bir program kullanmak istiyorum.

kazaalite++ kalmamış o sitede .. başka bir yere bağlanıyor veya ben öyle zannediyorum. En azından eskiden download için login diye bir olayı yoktu o sitenin :)[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...