Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

@senko

1.80 boy a 72 kilo aslında fena değil ama anladığım kadarıyla bu oranda bile ''fluffy'' sin. Kas kütleni de arttırman lazım senin.

Nasıl bir hedefin var mesela body compositionun ile ilgili ve ne kadar sürede ona ulaşmayı düşünüyorsun?

Diyelim ki hedefine ulaştın, muhafaza edecek iradeye sahipmisin?
Sosyal ağlarda paylaş

söyliyemem ki abi pat diye uçarım kaçarım diye, görmem lazım
sporu seven adamım, spor disiplinini de seven adamım
uzun süre hergün sabah 6da kalkıp kardio yaptım, millet haftasonu göt yayarken sabahın 5inde polatlıya bisikletle gidiyordum.

evet kas kazanmam lazım, güya kollar 10cm, kalf ve baldır dışında kas yok sanırım vucudda. ama bu göbek te böyle lımbır lımbır kalsın istemiyorum.

süre söylemiyorum ama en başta %15in altına ineyim istiyorum, %13 civarlarına mesela yağ oranında.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

abi dediğin çok mantıklı keşke öyle bi hayatım olsa.

işyeri-salon-ev üçgeni yakın olması lazım baya.

birde o saatte kalkabilmek lazım asdf

iş çok yakın olmasa da ev - salon yakın en azından.
o saatte de kalkılıyor ya, 11-12 arası yatıp 6da çok rahat kalkarsın
bana 12 saat uyumak bile yetmiyor yeaa biraz işin bahanesi, vucud adapte oluyor 1 haftada.
ama o 1 hafta hergün ağlıyarak kalkarsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

söyliyemem ki abi pat diye uçarım kaçarım diye, görmem lazım
sporu seven adamım, spor disiplinini de seven adamım
uzun süre hergün sabah 6da kalkıp kardio yaptım, millet haftasonu göt yayarken sabahın 5inde polatlıya bisikletle gidiyordum.

Bunların hiçbir anlamı yok mesela. Şu an birşey yapmıyorsun ve bu ''uzun süre'' içerisinde hedeflediğin yere ulaşabildin mi, önemli olan o.

senko said:

evet kas kazanmam lazım, güya kollar 10cm, kalf ve baldır dışında kas yok sanırım vucudda. ama bu göbek te böyle lımbır lımbır kalsın istemiyorum.

yazdıklarından anladığım, bir süre bisiklete binmişsin sadece. bunun dışında beslenme yada training olarak başka bir çaban oldu mu?

senko said:

süre söylemiyorum ama en başta %15in altına ineyim istiyorum, %13 civarlarına mesela yağ oranında.

13, 15 hiçbir anlamı yok, aynada ne görüyorsan O'sun.

daha düşük bf lere inip de afedersin s.k gibi görünen adamlar var. ölçüm yapılan makinelerin %90 ı pepelek.

şimdi sana bir fitness ray of light ı dokunsa tepeden, bütün gerekli bilgi ve donanımı verse, süper çalışsan, muazzam beslensen ve hedefine ulaşsan da,
bu yeni yaşam tarzını benimsemeyip o ''uzun süre'' den sona eski habitlerine döndüğünde, o göt, göbek ve baldır yine yerinde olacak.

1Ne istediğine karar ver.
2Gerçekçi bir hedef koy.(yağ ölçümü olarak değil, görüntü olarak)
3Grind (nutrition&training)
*profit&muafaza
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu fitness sayfalarında oluyor 30 days 90 days after before şeklinde onlar kolpamı gerçekmi?
5 aydır yapıyorum sporu düzenli olarak programlara uyuyorum beslenmeyide baya düzelttim daha istediğim seviyeye ulaşamadı ama olması gerektiğine yakın arada cheat meal olayını saymazsan ama o göbekteki yağ gidemedi.
Sosyal ağlarda paylaş

celebrityler genel olarak o isi trainer ile calisiyormus gibi yap 1-2 kilo da harbiden ver geri kalani liposuctionla filan emdir seklinde hallediyorlar..ole mucizevi kilo vermeler filan belli kilo araliginda cok cok zor..arti ne kadar kas ve yaparsan yap deri sarkiklari catlaklar fazla kilo verdikten sonra bile an sıkıcı olmaya devam ediyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

1Ne istediğine karar ver.
2Gerçekçi bir hedef koy.(yağ ölçümü olarak değil, görüntü olarak)
3Grind (nutrition&training)
*profit&muafaza

çok güzel söylüyorsun da, bu işte 0ken gerçekçi hedef koymaz zor, klişe klişe brad pitt'in fight club'taki hali mi diyim :)

ne istediğim belli, şu anki durumumdan biran önce uzaklaşmak, normal sayılabilecek kilolardayken götlü göbekli olmak güzel değil.

asıl sorunum grind dediğin yerde işte, nasıl bir training nasıl bir nutrion. gidip spor salonuna o dandik makinada ölçüm yaptırıp ordaki adamın yazacaklarına mı güveneyim mesela. adamın kalifiye olup olmadığını nerden bilecem, belki besyo okuyup staj yapan bir cocukcağıza denk gelicem.

nutrion olayı bambaşka, nette örnek meal'larda var ama öyle ideal bir yaşantım yok. evden sabah 6da çıkıyorum akşam 10da giriyorum, pazartesiden perşembeye kadar.

bu beslenme olayını kendime göre nasıl şekillendirecem, bir fikrim yok o konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

@dana22 benim dediğim öyle höp diye kilo vermek değilde şekle sokuyorlar instagramda bisürü nutrition firmasının düzenlediği oluyor. İmkansız gibi.
@senko onun için iyi bir spor salonuna gidiyorsun, adamın tipine bakıyorsun biraz konuşuyorsun anlayıp anlamadığı anlaşılıyor zaten. Köşebaşı 5 aletli garaj tipi spor salonuna gidersen olmaz tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya senko, seni anladım ben. sana negatif destek lazım. bahçelievler kadir has ın karşısında, tonton baba diye çok güzel bir sucuk ekmekçi var. bırak kalburüstü spor salonunu, ilk sucuğun benden. midye de koyuyolar öncesinde, yiyip yiyip iyice acıkıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Senko git başla adamın programı dandik olsun olmasın fark etmez bi 3 ay yap alt yapın olsun, sonra cidden ağırlık kaldırıp düzgün beslenince gidecek göbek. O kadar uğraşıp yine göbekli kalacağım diye bi durum yok yani, göbeği bi anda eritecek sihirli bi formül süper antrenör falan da yok. Chest pressin 20 yerine 50 kilo olduğunda göbek de erimiş oluyor çoktan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

iyi bir spor salonuna gidiyorsun, adamın tipine bakıyorsun biraz konuşuyorsun anlayıp anlamadığı anlaşılıyor zaten. Köşebaşı 5 aletli garaj tipi spor salonuna gidersen olmaz tabi.

bold kısım ciddi yanlış, öncesi tartışılır.

@senko

ciddiysen, biraz paran varsa ve iyi ingilizce biliyorsan
(seviyorsan) git konuş.

http://www.johnotishollywood.com/#/contact/4570679892
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış kısmı ne anlamadım, oradaki adam iyi bilsede çok ilgilenmeyebiliyor. İlk etapta daha çok ilgi gösterecekleri bir yerde başlamak daha iyi. Buradaki eğitmenler özel ders verbilmek için daha ilgili oluyorlar. Sen işi öğrenmişsen biliyorsan zaten kendi garajına kurarsın 5 aletini alıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

Dragonfire said:

iyi bir spor salonuna gidiyorsun, adamın tipine bakıyorsun biraz konuşuyorsun anlayıp anlamadığı anlaşılıyor zaten. Köşebaşı 5 aletli garaj tipi spor salonuna gidersen olmaz tabi.

bold kısım ciddi yanlış, öncesi tartışılır.

@senko

ciddiysen, biraz paran varsa ve iyi ingilizce biliyorsan
(seviyorsan) git konuş.

http://www.johnotishollywood.com/#/contact/4570679892

internette abi için pek iyi konuşmuyorlar.
iyi derken scam diyeni var, ilgilenmedi diyeni var. kafasına göre fiyat artışı yaptı diyeni var.
bilemedim...
Sosyal ağlarda paylaş

abicim

yazdıklarını summarize edince, sanki bilincaltın birşey yapmamak için bahane arıyormuş gibi birşey çıkıyor.

- ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum, bilen biri elimden tutsun..vb

benzeri şeyler diyince sen, işinde iyi olduğunu bildiğim bu abiyi tavsiye ettim.

nerede olumsuz şeyler okudun bilmiyorum, ama hater ı bol bir sektör ve muhtemelen bok atmış ta olabilirler.

Ha, daha güvenilir birisini bul yine sana yardımcı olabilecek.
(ihtiyacın olan böyle birşey ise)
Sosyal ağlarda paylaş

12 tekrarlık bi program yazdılar bakalım.
spor salonundaki en aklı başındaki elemanı bulmaya kastım.
1gün ağırlık 1 gün cardio şeklinde gitmemi istedi. kardio yapmasan da olur dedi gerçi.
kardio yapacağına 20-25 dak. hiit yap dedi.
öyle yappıcam ben de sanırım.

beslenme konusunda ne bok yiyeceğimi bilmiyorum ama hala :D
kimi yağ yakımı için kahvaltıyı atlayın diyor, kimi yok lan olur mu diyor. ama kahvaltıyı atlamak mantıklı geldi bana. sabah sabah insülin yükseltip growth hormon'ları düşürmeye gerek yok sanki.
illa yapılcaksa da glisemik indeksi düşük şeyler tercih etmek mantıklı gibi.

ama herkes 2/3 öğünlük programlar vermiş beslenme için.
benim problemim sabah 6ta evden çıkıyorum akşam 10da giriyorum.
haftasonları hariç kendim yemek hazırlamam gibi birşey söz konusu değil.

hadi öğle yemeği şirkette çeşit çok ama akşamları kursa gidiyorum o arada yemek yemek problem olucak bayağı.
Sosyal ağlarda paylaş

hacı aksamdan yap yemekleri kursta onlardan tırtıkla
bu arada kahvaltiyi atlamak pek yerinde degil
sekeri dusurcen ama yag yakımına sebep olmıcak
yag vucudun en son basvurdugu depodur cunku
sabahlari yagsiz sutle yulaf ezmesi yapistir
he birde alkolden olabildigince uzak dur yag yakmak istiyosan
hayvan gibi kalorili soylememe gerek yok gerci :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya al yorsan yemeklik lor peyniri. koy bir kaba 1 dilim çavdar ekmeği ile. Yap kahvaltını işte. %2 mi ne yağ vardı hayvan gibi protein cabası. Ha tadı berbat. Zor yeniyor ama olsun.

Bak eski zayıf var karşında. Dediklerimi yap haftada 4 kilo garanti verirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...