Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ibanez RG370-DX vs Washburn X40

Ebemunk

Öne çıkan mesajlar

Evet bu iki gitardan birisini düşünüyorum. Acaba sizce hangisi daha iyidir (sonradan daha üst modele geçerken satma payını da katarak). Genelde melodic rock, heavy metal gibi türler çalacağım yani hem clean tonları iyi olması gerekli hem de distorted pek batırmaması lazım. Eğer 500$-600$ arası başka güzel gitar önerileriniz varsa onlara da açığım.[signature][hline]Ebemünk - korkunuz...
O_o
----
Satılık Vivace Elektro Gitar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ruby_DraGon, 08 Ocak 2005 23:43 tarihinde demiş ki:
Ibanez bence

+1[signature][hline]Ünlü futbolcu Vieri'ye bir spiker sorar:
Fenerbahçeyi tanıyomusunuz biliyomusnuz?
Vieri ise şu cevabı verir;
Galatasaraydamı oynuyor...(Tamamen gerçek)

evet xantheden arak ama napiyim gorunce hasta oldum imzaya
Sosyal ağlarda paylaş

Evet rahatlık önemli. Ama asıl önemli kafana yatması. Yani tonuna bak. Tabi tonuna bakarken bağladığın amfininde buna nasıl bi etkisi olabileceğini vb düşün. Çünkü marshall jcm2000 vardır mesela bir sürü müzik dükkanındaki odundan bile iyi ses çıkarır o aletler :) İkisini birden deneyebilirsen işte tam kararı verirsin. Ibanez çok rahat bi alettir. Cleanleri iyidir solo tonu süperdir , distortionı iyi verir. Washburn clean konusunda çok iyidir gerçekten üsttede yazmıi sirnaber , distortion olarakta iyidir sanırım x40 iyi bi model çünkü. İşte ikiside iyi gitar yani sana kalıyo karar[signature][hline]-Mumya lazımmıydı abi ?
-Yok sağol bilader
Sosyal ağlarda paylaş

370 dx alırsan manyetikleri memnun etmiyecek bi süre sonra[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

eğer imkanın varsa biriktir
1550 1570 al tecrübe tavsiyesi dinle derim
yoksa kısa bi süre sonra manyetik aranırsın[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

mümkünse gibson al derim
esp jh200 ex 400 öneririm
ibanez 2570 alırsan taparsın
1550 en ideali
paran hiç yoksa 370 dx
js prestige lerden hangisini alırsan kral olr[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada konuyla pek alakası yok ama gitar diyince aklıma Beyolu Aria Müziğin tunelin asasındaki buyuk mağzasında gördüğüm 1970-1980 arası bi üretim tarihi olan beyaz orjinal Fender geldi :) Fiyatını sormaya korktuk hiç bulaşmadık ama yaklasık 25 perdeydi ve hayatımda görmediğim bi sistem vardı böle milattan kalme ama öle bi ses çıkarıyodurki tey tey.. Bide gene Fender bi elektro vardı siyahtı böle 5 manyetikli ve yaklasık 30 perdeli deli bi gitar aşık oldum baterist olmama ramen :) kim olsa ister..[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

Abi naptın 25-30 perde
Bi kere fender ruhuna aykırı. Fender dediğin 22 perdedir standart olarak. Bazı yeni çıkan modellerinde şimdi floyd rose ve 24 perde var. Ama standart fenderin kendi köprüsü ve 22 perdesi olur.
30 perdeli gitarda hayatımda duymadım ne yalan söyliyim hele fenderde imkansız görüyorum bu rakamı

X40 a baktım estetik olarak kıyak bi alet ama bilemiyorum tabi tonu vb. nasıldır.[signature][hline]-Mumya lazımmıydı abi ?
-Yok sağol bilader
Sosyal ağlarda paylaş

Git bi bak derim gitara taptım çünkü , tabiki 30 perde diğil sayamadım :) ama yakındı 25ten 24ten fazla oldunu biliyorum ama...
Bu arada gitar öneriyim, bizim grubun gitaristinin gitarı tam adını bilmiyorum yazdığı kadarıyla:
EDR470 EX

baya güzel bişidir :)[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

24-25 ten fazla olmasıda mantıktısz. fenderse hele imkansız direk eminim bundan. bi kere hiç bi mantığı yok direk çalımı zorlaştırır uç perdelere ulaşmada zorluk yaratır.

edr470 güzel alettirde Türkiye gibi bi memlekette el yakar muhtemelen. hoş bütün ibanezler ateş pahası anca ikinci el falan oluyo iyi fiyata.[signature][hline]-Mumya lazımmıydı abi ?
-Yok sağol bilader
Sosyal ağlarda paylaş

Vala gitardan harbi pek anlamam o yüzden iddalasmicam :) sen öle diyosan öledir :) ama o gitara tapıyorum okadar :D
Saka bi yana harbi butun enstrumanlar deli gibi pahalı :( ben bi liste yaptım abartı bi bateri diğildi ama güzeldi yane iyiydi baya tamanındı herseyi fiyatını çıkarttık bi mağzada 7000$ falan çıktı ! dedim abi sen bunu kime satıyosun yane :( sora o dediğim gitarda en azından 800$dır yaklasık böle bişidi... Hakkaten türkiyede hersey acayip pahalı malesef, o yüzden müziğin önü kapalı bizim için taki biz üniyi bitirmiş iyi bi para ayırmıs ve artık iş işten gecmiş olunca adam gibi bişiler alcaz gibi gözüküyo :D[signature][hline]Blind Guardian

[Bu mesaj obacan tarafından 09 Ocak 2005 00:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

michael angelo'nun esp gitarı vardır 28 perdemi ne ama fenderin 25 perde olucağına ihtimal vermiyorum..
bu arada ibanez rg370 i al derim satarkende daha kolay olur.[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Ama hakkatende 23den sorası gereksiz gibi yane benim dediğim gitarda 23 perdeli o resmini koyduğum ibanez.. 25ten sorası harbi işi zorlastırır gibi geldi tabe buna karsın solo atarken daha enteresan sesler çıkabilir :)
Benim en sevdiğim gitarsa GnR den Slash ın o efsane gitarıdır :)[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre gereksiz :)
Bu arada o gitar 23 perde :) daha bugün ellerimin arasında boynuma asılı bi biçimde sacma sapan sesler çıkardım :) Çokta kral gitar allahiçin :)
nese bu günki yayınımız burda sona eriyo herkeze iyi geceler :)[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...