Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adres soracakmış gibi yaklaşıp para isteyen tip

telorgu

Öne çıkan mesajlar

enes218 said:

Yukarıda yazılanın hemen hemen aynısı.2 sene önce Ankarada, arkadaşım ve işte birkaç genç kampüsten dönerken yanlarına bir araba duruyor, "Gençler bi saniyeniz var mı" diyerek şık giyinimli bir adam iniyor. Adam anlatıyor işte klasik, mallarım gümrükte kaldı, elimde parfümler var original falan."Gençler sakın yanlış anlamayın bakın yanımda 1500 dolar var, bunları elimde kalmasın diye satıyorum" zart diye çıkarınca dolarları bizimkilerin gözü boyanıyor alıyorlar birer şişe parfüm. Velhasıl çocuk anlattı bunu bize. Oğlum seni yemişler yapma etme original olma şansı yok bunların, 1500 dolar dediğin para mı sanki, adam dolandırıcı. Olmadı inanmadı bize. Aldıkları parfümler b.ktan çıktı tabi ama inadına bitirene kadar kullanmıştı :(

Adam peynirli çitoz gösterse de inanacakmış bence arkadaşların. Adamın büyüsüne kapılmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bana bu parfumculerin cocuklusu denk gelmisti.

adam mecidiyekoy, ortaklar caddesi'nde park etmis, aksamustu saatleri bana ses etti gittim yanina. yan koltukta yedi, sekiz yaslarinda bir erkek cocuk. adam basladi, ben aslinda bu parfumleri soyle soyle satiyorum, orijinal bilmemne ama simdi hic param yok benzin alip eve gidicem 40 liraya alir misin? son bir sise var dedi. pahali dedim, hemen 30'a indirdi. bile bile lades deyip aldik, tabii ki sahte cikti. yine de icimde ufak da olsa adamin dogru soyledigine dair bir umut vardi ama yok tabii, taktik.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

Yaptığınız yardımlar bir şekilde dolaylı olarak yerine ulaşır. Bu felsefeye inandığınızda, isterseniz hırsıza para vermiş olun, üzülmezsiniz. Önemli olan niyet sonuçta.

sjdahkdjhasd pardon ya bi gülme gelio her okuduğumda.

misal ben depremzedeler için yardım yapıorum, adam bunu cebe atıo gidip kendine villa alıo, nasıl ulaşıo benim yardımım depremzedeye?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Anhora said:

Yaptığınız yardımlar bir şekilde dolaylı olarak yerine ulaşır. Bu felsefeye inandığınızda, isterseniz hırsıza para vermiş olun, üzülmezsiniz. Önemli olan niyet sonuçta.

sjdahkdjhasd pardon ya bi gülme gelio her okuduğumda.

misal ben depremzedeler için yardım yapıorum, adam bunu cebe atıo gidip kendine villa alıo, nasıl ulaşıo benim yardımım depremzedeye?

O villa aldığı beddualarla başına yıkıldığında, bir çeşit depremzedeye ulaşmış oluyor işte. Karma! Win Win! ha ama beklemen lazım bir müddet..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...