Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

pascalnouman said:

bu isveclilerde var bi BB meraki ben tr de salonda fln hic gormedim kaslı kız en fazla besyo cular oluyor onlar da fit sadece boyle cirkin kaslı degil iyi ki degil afedersin

Genel olarak iskandinavya böyle. Bunun sebebi temel olarak iklimsel ve kültürel. Bireysel yetişiyorlar, bireysel sporlara daha yatkınlar. Ordayken şehirdeki Amerikan futbolu takımına katılmıştım tek yabancı bendim, burdaki gibi takım ruhundan bahsetmek pek mümkün değil. İkinci sebep de iklim, hava sürekli berbat olduğu için pek outdoor aktiviteler olmaz, insanlar indoor aktivitelerde sosyalleşir, spor vs her işleri indoor yaparlar. İlginç aslında düşününce coğrafyanın ve kültürün böyle etkilemesi.

Wad up my nigga?
http://www.youtube.com/watch?v=uO_jfEk-adw
Sosyal ağlarda paylaş

işin komik tarafı, erkeklerin hepsi six packli, kızların hepsi fitness model kıvamında olunca vücutla karşı cinsi etkilemek de pek mümkün olmuyor. İş bakışmalara, ağzının laf yapmasına kalıyor bir tek ehehe

Hatta ben ordayken 115 kilo dombiliydim. Kendimi ekstra avantajlı hissediyordum İsveçli kız six packli kaymak gibi ama sıkıcı sarışın çocuğu napsın, kıllı yağlı akdeniz maymununa yanaşıyor tabi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

crossfit nedir abi crossfit yarışmasına giren adamlar bile crossfit yapmıyo sdfsd

o kadar elite fitness forge edecek ne vardı?

"Elite" =)

Britanya gibi crossfit kültürü, "we are royal, all other nations are scum of the earth", he oldu.

Britannia rules the waves!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Sgd9nYqVz2s
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

ya mete ne boş kovalıyon buralarda sen salon macelarını anlatıcam şimdi he dfk

ne varmış idmanda bayıldıysam sdfsdf =)
kanka seviyorum ya burda bilgili abiler var hevesli arkadaşlar var, güzel community oluşmuş kaliteli ibretlik paylaşımlarımız var.

Ben sevdim burayı takılıyom arada =)
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Fistan said:

neyle alacaktı besyo ?

Fistan dediğim gibi belli seviyede atletiklik tabi ki ölçü olmalı da. Deli gibi vücut ve fitness bilgisi, daha da önemlisi öğrenmeye hevesli olan birisi, 400 metreyi 2 saniye geç tamamladı diye alınmazsa saçma bence. Atletik performansını iyileştirebilirsin de içinde öğrenme eğitme hevesi bilgilenme güdüsü yoksa pek bir şey yapamazsın. Sonra salonlar herkese aynı programı yazan, latisimus deyince mide miydi kanat mıydı türkçesi diye soran hocalarla doluyor. Kimseye laf sokma niyetim yok tabi kimi o şekil kimi bu şekil, ama ülke çapında spor eğitimi kalitesini arttırmak istiyorsak dediğime geliyoruz günün sonunda.

Spor eğitmeni olcam diye kondüsyonsuz koşu mülakatına girip kalpten gidiyo gençler sonra:
http://www.youtube.com/watch?v=ZzA9UiL9BlU

yanılmıyorsam üniversite sınavından 140 puan alan her birey beden eğitimi bölümlerinin sınavlarına girebiliyor.

sınav sistemleri bu ülkede oturtulamaz.
öğretim elemanları inisiyatif kullansa işin içine torpil giriyor, kullanmayıp tamamen elektronik sistemlerle sınav yapsalar okuması yazması olmayan tipler gelip öğrenci olabiliyor.

sistemin neresinden tutsan elinde kalır. o yüzden beden eğitimi özel yetenek sınavlarına sıra gelene kadar sistem boğazına kadar boka batmış oluyor zaten.

dipçik not: 6 sene o sınavlara öğrenci hazırladım. şimdi de akademisyenlik yapıyorum. öğrenci kalitesi ülkenin her yerinde düşüşte.
Sosyal ağlarda paylaş

SodomVsGomore said:

arada? elma sen baya mesai harcıyon bu bölüme boşuna demiyorum elma'ya verin modluğu diye asdf

kanka ben bugün varım yarın yokum. İşim gücüm yok diye uğraşıyorum sporla falan da, gelecek ay hollandaya taşınınca bu kadar boş vaktim olmayacak =)

spora devam, burayı da okurum ama bu kadar çok yazamam tabi
Sosyal ağlarda paylaş

vücud güzelleştirmeci kardeşlerim, smithe güvenip yüksek press girmeyin. 4 gündür triceps ve sağ bilek ağrısıyla yaşıyorum, geçmiyo bi türlü =)

http://img.photobucket.com/albums/v109/elmaxxx/11026061_10152733428822773_5846211668309585060_n_zps2hqutduu.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Buradan fitness sporuna gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum, bb sporuna gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum, musabık kardeşlerime sesleniyorum; shoulder press makinasına güvenip kaldıramayacağınız ağırlığın altına girmeyin!

bakın o elma var ya hani o motivasyon bombası arkadaşımız, daha bir üstteki postta kendisi diyor triceps'i bileği sakatladığını. bu elemaa'nın tarihinde var bunlar! BENİM MILITARY PRESS'İM BANA YİETEEEERRR!
Sosyal ağlarda paylaş

kas yapmak icin buraya basvuruyormusuz galiba, wow'dan buraya yonlerdiler beni :)

2 aydir falan spor salonuna gidiyorum. Ancak ogunler ile aldigim kalori, protein degerleri yetersiz galiba. Spora ilk basladigim gunler cok daha dinc hissetmeye baslarken son 2 haftadir kolumu kipirdatcak halim yok. Ondan dolayi diyettir, supplementtir o konularda biraz bilgilenmek istiyorum. Onerebileceginiz bir kaynaktir veya al sunu uygula diyebileceginiz bir program varsa sukela olur.

Bu arada boy 170, kilo 68. Program olarak sunu takip ediyorum, sizce nasil?

Yag oranini %10-12 civarina indirebilirsem, benden mutlusu olamaz :D
Sosyal ağlarda paylaş

AthleT said:

dipçik not: 6 sene o sınavlara öğrenci hazırladım. şimdi de akademisyenlik yapıyorum. öğrenci kalitesi ülkenin her yerinde düşüşte.

e bircok besyo da cocugun aldigi universite giris puani gosterdigi performansdan fazla puan getiriyor da ondan..cocuk sinavdan 180 filan cektiyse cogu super derecegi ogrenciyi solluyor..himbillar bedenci oluyor iste..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

AthleT said:

e bircok besyo da cocugun aldigi universite giris puani gosterdigi performansdan fazla puan getiriyor da ondan..cocuk sinavdan 180 filan cektiyse cogu super derecegi ogrenciyi solluyor..himbillar bedenci oluyor iste..

onu bahsettiğin puanlamayı beden eğitimi bölümleri yapmıyor, yök belirliyor. yani yök sana diyor ki üniversite giriş sınavının katkısı şu kadar, ağırlıklı orta öğretim başarı puanının katkısı şu kadar, milli sporcular / spor lisesi öğrencileri için ekstra puan şu kadar diyor. sen de tamam diyorsun. bütün üniversitelerin muzdarip olduğu husus bu: iyi sporcuyu düşük puanı olduğu için alamamak. bunun için bazı üniversiteler profesyonel lisansı olan sporculara ekstra puan falan veriyor vesaire.

ha kaldı ki bölümler bunun da önüne geçebilir, tamamen branşa dayalı branş bilgisini ölçen bir uygulama sınavı yapılır, sözlü mülakata alınır aday, orada sap ile samanı ayırırsın. kulağı işitmeyen beden eğitimi öğretmeni var bu ülkede. o özel yetenek sınavına girerken doktor "beden eğitimi bölümlerinin özel yetenek sınavına girmesinde sağlık yönünden sakınca yoktur" ibareli sağlık raporu veriyor. düşün artık. basketbol maçında hakemin düdüğünü duymuyor adam mesela. ama nedir, ülkemizde çok sömürüldü bu sistem, hojam bizim parti başkanının yeğeni varmış, rektörün tanıdığı giriyor, benim hanımın memleketten komşusuymuş gibi gibi uzayıp gitti listeler. çözüm böyle bulundu. çözüm problemden beter.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2004'te girdim, dediğim gibi bir zamanlar üniversitelerin inisiyatifinde idi öğrenci alımı / seçimi. üniversiteler torpilleri bir bir patlatınca denetleme arttı. şimdi birçok branş sınavı el değmeden yapılıyor. hepsi elektronik sistem. ama dediğin gibi yüksek puanlı elemanlar 4-5 ay köpek gibi o parkulara çalışıp sporcuları saf dışı bırakabiliyor. yani çok klişe bir laf ama gerçekten avrupa'da böyle değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

onu da geçtim hepsinden öte antrenörlük eğitimi, spor yöneticiliği, rekreasyon gibi bölümlerde okuyan öğrencilere formasyon hakkı tanındı. sen sistemi bilen insansın, bu tip bölümlere son sırada yerleşen adaylara öğretmenlik fırsatını verdi devlet.

asıl film şimdi başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o formasyon ..ne bileyim ya..sadece daha fazla somurmek ve para kopartmak icin uydurulmus birseymis gibime geliyor..

bir de sus payi gibi..bakin size formasyon veriyoruz hadi para bayilin diye ogrencileri somur hayaller kurdur..sonra 10 sene kadro acma sonra 10 kadro ac bu arada cocuklar lazim olur diye kpss ye tirmalasinlar vs vs..10 kusur sene ogretmenlik bekleyen bir cok cocuk taniyorum yazik gunah..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...