Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hukukçular help

kozalak

Öne çıkan mesajlar

arkadaş saf mısın?

arkadaşıma sordum, gerekli belgeleri yazdı, doldurdu yolladı, tek yapmadığı oraya gelip beni temsil etmekti. ve para almadı.

bu çocuk için de burada birileri yardm etmek isteyebilir. ayrıca yatırım danışmanları da tanıdıklarına/istediklerine sözlü yardımı, fikir vermeyi ücretsiz yapabilirler.

illa sana benzer meslek mi bulalım "evet danışmanlığa para alınan tek meslek avukatlık değilmiş" demen için anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın o senin. Aynı şey değil bunu anlamadın hala.

Para karşılığı danışmanlık yapılan tek mesleğin avukatlık olduğu gibi bir iddam yok.

Portföy yöneticiliği meslek odası diye birşey duymadım ben. Pek meslek gibi görmüyorum. Burada tartıştığım şey meslek ile ilgili bir husus. Yani aa evet doğru lan arkadaşım o, bir yabancı yapmazdı diyeceğin yerde 12 yaşında çocuk demagojisi yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

"Yardım etmemeyi tercih etmek" ile "yardım edebilecekleri de baltalamaya çalışmak" biraz ayrı noktalar. Pazar Alanı'nda haksız yere topik baltalamak gibi bir şey yaptığın.

Sırf hukukçular değil, daha önce başına benzer şeyler gelmiş veya konuyla ilgili genel kültürü bulunan arkadaşlar da fikir veriyor gördüğün gibi. Forum ya hani, herkese açık falan.
Sosyal ağlarda paylaş

çalışan çocuk her şeyden önce sigortalı. o işverene girer temiz bir ceza. sigortalı çalıştırdığını kuruma bildirmese de çalışan 17 yaşındaki arkadaşımız kuruma bildirsin kurum teftişe gelir ki tanıklarla çalıştığının kanıtlanması bile yeterli.

öte yandan işverenin kusursuz sorumluluğu var. hastane masrafları vs. işverene kitlenir o konuda bir sıkıntı yok. zaten işverenin işçisi üzerinde gerekli denetimleri ve uyarıları yapmadığı çok açık. paket servise çıkıyor anladığım kadarıyla çocuk. işverenin aracı kaçırmış demesine karşılık servise gittiklerinden birisinin paket servis elemanı olduğuna dair tanıklığı yeterli. hatta çevre esnaf falan bile olabilir.

ehliyetsiz araç kullanmaktan cezasını alır ona yapacak bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

"Yardım etmemeyi tercih etmek" ile "yardım edebilecekleri de baltalamaya çalışmak" biraz ayrı noktalar. Pazar Alanı'nda haksız yere topik baltalamak gibi bir şey yaptığın.

Sırf hukukçular değil, daha önce başına benzer şeyler gelmiş veya konuyla ilgili genel kültürü bulunan arkadaşlar da fikir veriyor gördüğün gibi. Forum ya hani, herkese açık falan.

birileri çıkıp çok normal abi arkadaşım bedava dilekçe yazdı bana demese bu kadar uzamazdı belki de...
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Arkadaşın o senin. Aynı şey değil bunu anlamadın hala.

Para karşılığı danışmanlık yapılan tek mesleğin avukatlık olduğu gibi bir iddam yok.

Portföy yöneticiliği meslek odası diye birşey duymadım ben. Pek meslek gibi görmüyorum. Burada tartıştığım şey meslek ile ilgili bir husus. Yani aa evet doğru lan arkadaşım o, bir yabancı yapmazdı diyeceğin yerde 12 yaşında çocuk demagojisi yapıyorsun.

Şu bold olan yere "lol" yazayım da.

Adamın burada samimi insanlar bulup sormasında tuhaflık görmene anlam veremedim.

Senin avukatlık bürona girip "hacı bana sevabına anlatsana" demiş ve vaktini de almış değil adam. Sen ya da herhangi birinin. Burası birbirine yardım eden insanlarla dolu. Ha buradan yardım aramak bence de last resort o ayrı.

Onun dışında "tek böyle meslek avukatlık" dediğinde o da tuhaf geldi. Zira tek "danışmanlık" yapan kişiler avukatlar değil.

Sana portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığını örnek verince "meslek odası yok onlar meslek değil bence" diyecek kadar da bence saçma bir argümanla geldin. Daha tartışmaya gerek yok zaten =)
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

birileri çıkıp çok normal abi arkadaşım bedava dilekçe yazdı bana demese bu kadar uzamazdı belki de...

canım kardeşim. uo da sadece 3 5 gün gördüğüm avukat arkadaşım da "istiosan ara her türlü supportu veririm" diyebiliyor.

herkes senin gibi "danışmanlık mı? gieffff moneey" demek zorunda değil.

ben sadece o durumda okul arkadaşımı uo da daha az samimi olduğum kişiye tercih ettim bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...