Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beylikduzu avcilar taraflarinda kiralar nasil

diaboliq

Öne çıkan mesajlar

Konut Satışlarında Sert Düşüş

© cnbce.com said:

Konut satışları Nisan'da geçen yıl aynı döneme göre yüzde 12 düşüşle 83 bin 610 adet olurken Ocak-Nisan döneminde de yüzde 7,5 düşüşle 341 bin 463 adede geriledi. Sektör temsilcileri bu yıl faizlerdeki yükseliş, kurdaki dalgalanma ve yüksek baz etkisiyle yüzde 20'ye varan oranda daralabileceğini öngörüyor. "İpotekli satış" olarak nitelenen konut kredisi ile yapılan işlemlerdeki düşüş ise, geçen yıla göre yüksek seyreden konut kredi faizleri nedeniyle çok daha sert oldu. İpotekli satışlarda ilk dört aydaki düşüş yüzde 33,5'e ulaştı.

Faiz Oranlarını Beğenmeyen Başbakan

RTE said:

Faizlerin yüksekliğinden yakınan Başbakan Erdoğan Merkez Bankası’nın politikasını beğenmediğini söyledi. Erdoğan, “Sen dalga mı geçiyorsun? Yükseltirken beş puan birden yükseltiyorsun, şimdi yarım puan indiriyorsun. Kendine çeki düzen vermesi lazım” dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben geçen gün beylikdüzünde 1+1 baktım.en ucuzu 600-700 lira civarında.yakuplu diye bir yer var baya bi iç taraflarda metrobuse uzak biraz orada 400 e falan bulabilirsin.

tavsiyem cumhuriyet mah. de papatya evleri var hem metrobuse yakın hemde kiralar daha uygun.eğer yol sorun değil diyorsan innovia evleri var orası baya iyi ama metrobuse uzak orasıda biraz.

eğer günlük falan arıyorsanda beylikdüzünde herhangi bir emlakçıya gitmen yeterli :P
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

@Glatheros
haklısın, başka bir yer için değil ama :) istanbul için normal.
ankara için değil.
istanbul'un bir ucundan bir ucuna araba ile 4-5 saatte gitmek söz konusu (silivri-tuzla arası)...hal böyle olunca bekar bir adam,üniversite öğrencisi için beylikdüzü ideal bir oturma yeri diye düşünüyorum. hem adam gibi yeni yapılmış bir binada oturur ve hem de şehir merkezlerine (bakırköy 30-35 dakika, mecidiyeköy 45 dakika, zincirlikuyu 50 dakika, taksim 1 saat 10 dakika) İstanbul için normal sayılabilecek bir sürede ulaşabilir.

hiç bir mantığı yok bunun. Yeni ev en azından kafası tamamen züğürt tesellisi.

Beşiktaşta, Şişlide, istinyede ve daha bir sürü yerde uygun fiyatlı çok temiz evler bulabilir. İstanbul içinde 1 saat metrobüs ile seyahat 6 saatlik şehirler arası yolculuk kadar yorucu birşey.

O taraftaki sanayi bölgesinde çalışan bir mühendis değilse bahçeşehir, beylikdüzü vs. çok manasız yerleşim alanları. Kendinizi kandırmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

kozalak said:

abi istanbulda bir gün 36 saat de haberimiz mi yok? o nasıl bir normdur.

istanbul'un içi seni,dışı beni yakar canım.
11 senedir hafta içi her gün (uzun bir süre cumartesi de dahil)çorlu-çerkezköy'e gidip geliyorum :) çok kişi var benim gibi.

ben de her gün beşiktaştan davutpaşaya geliyorum ama o bile can sıkıcı aslına bakarsan. istanbulun tadına varamadıktan sonra istanbul sınırları içinde olmak neye yarar ki? her gün 3 saatini yolda harcadığını düşünelim. ömrünün ciddi bir miktarı yapmıyor mu? değer mi? bence değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

beşiktaş'ta, şişli'de, istinye'de yeni ev?
hadi buldun, kira ne kadar?
ben üniversite öğrencisi veya yeni işe giren-girmiş arkadaşlar için uygun olduğunu düşünüyorum yoksa ailesi ile birlikte olan adam için iş yeri çorlu, çerkezköy, hadımköy bölgesinde değilse tabi ki uygun bir yer değil.
heee, zorla değil elbet yahu :) arkadaş tam da bu bölgeyi sormuş, ben de bildiğimi yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

KuddusiMavra said:

kozalak said:

abi istanbulda bir gün 36 saat de haberimiz mi yok? o nasıl bir normdur.

istanbul'un içi seni,dışı beni yakar canım.
11 senedir hafta içi her gün (uzun bir süre cumartesi de dahil)çorlu-çerkezköy'e gidip geliyorum :) çok kişi var benim gibi.

ben de her gün beşiktaştan davutpaşaya geliyorum ama o bile can sıkıcı aslına bakarsan. istanbulun tadına varamadıktan sonra istanbul sınırları içinde olmak neye yarar ki? her gün 3 saatini yolda harcadığını düşünelim. ömrünün ciddi bir miktarı yapmıyor mu? değer mi? bence değmez.

o yüzden dedim ya zaten içi seni, dışı bizi yakar istanbul'un diye. yoksa haklısın tabi. günümün ortalama 5 saati yolda geçiyor. günlük ortalama 5 saat uyku uyuyorum. 8den önce eve giremiyorum. ama iş işte. klasik mevzular: çocuğun okulu, evin masrafları, borçlar, vs.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

@Glatheros
haklısın, başka bir yer için değil ama :) istanbul için normal.
ankara için değil.
istanbul'un bir ucundan bir ucuna araba ile 4-5 saatte gitmek söz konusu (silivri-tuzla arası)...hal böyle olunca bekar bir adam,üniversite öğrencisi için beylikdüzü ideal bir oturma yeri diye düşünüyorum. hem adam gibi yeni yapılmış bir binada oturur ve hem de şehir merkezlerine (bakırköy 30-35 dakika, mecidiyeköy 45 dakika, zincirlikuyu 50 dakika, taksim 1 saat 10 dakika) İstanbul için normal sayılabilecek bir sürede ulaşabilir.

Şehir dışı ya, ama İstanbul'da yaşanabilecek 2-3 yerden biridir Beylikdüzü...

Ben ergenken paramı kazanırım, buralardan içlere giderim vs. diyordum ama Ortaköy de apartmanımız olmasına rağmen şuan oralara yerleşmeyi bile düşünmüyorum. Hatta iyice para kazanırsam diyorum buralardan bir ev daha alırım aile yanından çıkarım.

Beylikdüzü temizliği olsun, düzeni olsun ve hani klasik ama havasıyla vs. ciddi anlamda çok farklı bir yer. Aile ile yaşamalık vs... kafa rahat etsin diyorsan en iyisi

Ulaşım zaten tek sorunu, eskiye nazaran artık bir çok ihtiyacını gidermek için bu bölgeden dışarı çıkmana bile gerek yok. Çünkü içeride her şey açıldı.

Biz 6-7 yıl önce alkollü mekan bulamazdık mesela, adam gibi bar olsun ya da ne bileyim takılmalık yer. Şimdi hepsi var, ha benim istediğim gibisi az var halen ama asdf

Yaşamalık yer işte

Ha tek nefret yani var:

Her gün özel arabayla gidip gelmen gereken bir işin varsa direkt ölüm, otobüs kullanmam ellerim kirlenir vs. diyorsanız da o trafik çilesini çekmemek için gerekirse 400-500TL daha fazla verip İst içi yerlerde ev tutmak çok daha mantıklı bir hareket olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de öyle eskisi gibi artık "Beylikdüzü çok ucuz yer, beleşe ev var 3 kuruş kiraya da kalabiliyorsun" olayı bitti.

Bizim sitede 4-5 yıl önce 500 olan kiralar şuan 800 bulan kapıyor. Zaten kiralık ev bulmak imkansıza yakın benim evin bölgesinde

Biz mesela 2001'de şuan oturduğumuz evi 34K TL'ye almıştık. Şuan 350 civarı ediyor. Bütün evlerin fiyatları inanılmaz arttı.

Özellikle Metrobüs sonrası falan feci derece de değerlendi. Dedim ya üstte ulaşım tek sorunu diye, Metrobüs olmasa cidden eski düzeni şuan ki nüfus sayısıyla birlikte hayal bile edemiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

diaboliq said:

500 tl ye falan buldum lan. 1+1 beylikduzunde. Yeni bina

Neresinde?

Bizim ev mesela şuan Beylikdüzü'de yerleşimin kurulduğu ilk çemberde diyeyim ve en iyi sitelerinin, en iyi imkanlarının olduğu bölge

Bir de Esenyurt tarafı var. Esasen orası Beylikdüzü bile değil ama firmalar oraları Beylikdüzü diye satıyor/kiralıyor.

Beylikdüzü'nün de her tarafında eve çıkılmaz bu arada, bazı yerlerinde ulaşım bile olduğundan daha zor çünkü asdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...