Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ingilizceden Sonra Hangi Dil Ogrenilmeli? (Ozellikle hukuk alaninda)

Esau

Öne çıkan mesajlar

Eğer türkiyede yapacaksan işini
ingilizce bikere edebiyat düzeyinde olmalı.
sonra fransızca iyi essay yazabilir düzeyde olman + konuşma telefonda iyi olmalı ve sonra almanca...

hah bak eğer Büyük davalara bakmicaksan yani insan haklarına kadar uzancak bişiler değilse Fransızca yerine italyanca almanı öneririm
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle ikinci dili neden öğrenmek istiyorsun? Eğer herkes ingilizce biliyor fark yaratmak istiyorum diyorsan okumaya devam et. Yok ben hobi olarak öğrenmek istiyorum diyorsan o zaman diyecek bir şeyim yok, hangi dil daha çok hoşuna gidiyorsa onu öğren.

Akademisyen olmayacaksan çok iyi bir İngilizce dışında başka bir yabancı dile ihtiyacın yok. Bilirsen de toplantı öncesinde müvekkille small talk yapma amacıyla kullanırsın o kadar. Çok iyi fransızca, almanca veya italyanca bilen arkadaşlarım var ve hiçbiri iş hayatında aktif olarak bu dilleri kullanmıyor. O dili bilen kişilerle bile ingilizce konuşmak gerekiyor, çünkü emailin cc sinde o dili bilmeyen bir sürü insan oluyor.

Ben bir süre almanyada uluslararası bir hukuk bürosunda staj yaptım. Almanca hiç bilmiyorum. O büroda çalışan bir çok avukat hatta bir kaç partner bile almanca bilmiyordu. Akademisyen değilsen farklı ülkelerin hukuklarını karşılaştırıp, yargı kararlarını incelemiyorsun zaten. İncelemek istesen bile ne yazık ki öyle bir zamanın olmayacak =)

Bu sebeple ikinci bir dile ayıracağım vakti ingilizceni geliştirmek için harcamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Herkes ingilizce biliyor diye düşünebilirsin ama gerçekten bilmiyorlar.

Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...