Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

deadwoll'un Bas Gitar/Müzik Anaokulu

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Yok yok elektro çalarak bas çalım tekniği geliştirmeyeceğim. Alakasızlar biliyorum.

Benim amacım kendimi eşlik vs. anlamında geliştirmek. Adamın hangi keyde çaldığını vs. daha iyi anlayabilmek, gitarist doğaçlama girince eşlik edebilmek vs. istiyorum.

Ed Friedland'ın kitabında ve internette bayağı bir backtrack var aslında bu işler için; zaten onlardan da çalışıyordum ama scale'leri kendim çalıp görünce, shapeleri öğrenince falan her şey daha iyi yerleşiyor aklıma.

Yoksa şu süreçte işim olmaz oturup elektro gitar çalım tekniği öğrenmekle. Bas'ta katedecek çok çok çok yolum var + bir gün elektro gitar çalmak gibi bir niyetim yok sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Bump'lıyım ben bunu, yazın biraz ağırdan aldıydım çalışma işini.

2014 içerisinde Teen Town'u komple çalma hedefi koydum kendime. 2-3 gündür analiz ediyordum, tutorial falan izliyordum; çalarım lan ben bunu diyip giriştim bugün de. Parmak egzersizleri falan dahil 3 saate yakın çalıştım işten geldikten sonra; 3/4 hızda girişini çalıyorum :P

http://www.youtube.com/watch?v=lSUk8bSVHYc

Eğer çalabilirsem amerikan fender patlatacağım kendime bir tane.
Sosyal ağlarda paylaş

YouTube da Janek Gwizdala , Tony Grey var güzel dersleri var adamların.

Janek'in tekniği diğer basçılara göre değişik onun gibi çalmaya uğraşıyorum bende koldaki ağrıyı azaltıyor bilek daha rahat tel sesi azalıyo arpej de rahatlıyor deneyin bi bence öyle yan çalmayı.

Şöyle de bişey var öğrenilesi

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Teen Town derken arkadaşlar Metallica şarkılarından bir potpori hazırlayalım dediler. Broken, Beat and Scarred'la başladık ama ben ondan önce Orion'ın sololarını çalmayı öğrendim.

Çalmaktan keyif almadığım şeylere çalışamıyorum direk.

Bir de Cliff Burton kafa dengimmiş sanırım, özellikle örnek aldığım bir bas gitarist olmasa da bir çok parçasını çok kolay öğreniyorum ve mantığını hemen kavrıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
http://www.youtube.com/watch?v=9bQouq9a_CA

Şu video az önce hayatımı değiştirdi. Paylaşayım dedim.

İlk şarkıda olayı kaptım, sonraki şarkıyı şak diye bildim. Üstüne kendimi denemek için bir kaç şarkı daha denedim onlarda da doğru bildim falan mutlu oldum.

Eskiden ne yapmam gerektiğini bilmeden kulaktan bir şey çıkartmak için 40 takla atıyordum. Şuna iyice bir çalışayım bu hafta bakayım. Tam olarak öğrenmek istediğim şeyi anlatmış adam.

<3

Pipisini keşfetmiş çocuklar gibiyim. 1 saattir şarkıları açıp açıp deniyorum sldfh. Çok zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...