Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Glass bu eksilerine ragmen tutabilir mi..?

xetraynex

Öne çıkan mesajlar

yok olm blog acacam bitane sacma salak isimle hem detayli teknik bilgilerle ms'i ovecem.

boyle bi tarafi ovunce cok ses yapiyo ya cok sevdim.

oyle ortaya konusunda ya linux da kullaniyoz microsoft da mac de, hepsi aslinda ayni sey, hepsinin guzel yanlari var, hepsi dunyali mali diyince cok rant yapmiyo.

turkiye'de bide bir olay var isim verirsen insanlar seni kiskaniyo laf atmaya calisiyo filan, meyve veren dali taslama olayi.

ondan sacma salak isimle ilerlemek iyi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

yok olm blog acacam bitane sacma salak isimle hem detayli teknik bilgilerle ms'i ovecem.

boyle bi tarafi ovunce cok ses yapiyo ya cok sevdim.

oyle ortaya konusunda ya linux da kullaniyoz microsoft da mac de, hepsi aslinda ayni sey, hepsinin guzel yanlari var, hepsi dunyali mali diyince cok rant yapmiyo.

turkiye'de bide bir olay var isim verirsen insanlar seni kiskaniyo laf atmaya calisiyo filan, meyve veren dali taslama olayi.

ondan sacma salak isimle ilerlemek iyi gibi.

ov abide zamanina yazik...
SOnucta ovdugun icin para kazanmiyorsan onun yerine teknoloji tutoriallari olan bi blog acman iyidir. Benim anroidle ilgili bi tane vardi.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

1) Input, klavye yok. Bir internet search yapacaksiniz "okay glass" demeniz lazim. Sessiz ortamlarda, toplantilada vs. kullanim sorunu

aynı sessiz ortamda laptopa kitlenmek ne kadar mantıklı ?

xetraynex said:

2) Gozu agritiyormus. 10dk kullanimda bile gozu agritiyomus. Cunku bir gozunuze gozukuyor ve yukari dogru bakinca.

yok öyle birşey,gün içinde sağa sola bakarken canın acıyor mu ? lens fln mı kullanıyorsun acaba?

xetraynex said:

6) Dikkat dagitici. Araba surerken kullanmak mesela cok buyuk sorun olacak diyorlar.

araba kullanırken çıkarmak çok zor olmasa gerek

xetraynex said:

7) Kesin bir usa-case'i yok. Ne yacacaksiniz bu aletle? Doktorsaniz hastaneniz bunu alip ameliyatta size assistan olsun diye cesitli yazilimsal biseyler yapabilir. Baska aklima use-case gelmiyor. GPS deseniz cok ihtiyaciniz varsa 200tl civarlarinda alip arabaniza koyabilirsiniz küllüğün uzerine. Aletin kullanim amaci nedir?

aynı argümanları tablet için de sunabilirsin,oysa olmayanı dövüyolar adeta
Sosyal ağlarda paylaş

aynen node.js web api icin filan cok iyi.

ama kocaman bir web app yapacam architecture'li vs. dersen sıkıntı.

api ve mobile gateway olaylari icin super ama dedigin gibi

edit
mongoda da data put ve retrieve etmek cok super ya. kendi classlarinla ilerliyorsun direk hic sql ile ugrasmiyon. Impedance Missmatch yok!
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

aynen node.js web api icin filan cok iyi.

ama kocaman bir web app yapacam architecture'li vs. dersen sıkıntı.

api ve mobile gateway olaylari icin super ama dedigin gibi

edit
mongoda da data put ve retrieve etmek cok super ya. kendi classlarinla ilerliyorsun direk hic sql ile ugrasmiyon. Impedance Missmatch yok!

ben en cok populate fonksiyoynu bittim.
geo location icin hazir fonksiyonlarid cok guzel.
ama misal seyi bulamadim. Misal lokasyonlari clusterlamak istiyorsun atiyorum haritada trde 10000 yer var trde zoom out yapinca yakin olanlari toplasin. Ama bunu dinak yapsin istiyorum onun kodunu bulamadim. Bi ara yazmam lazim. Ama cachelemek lazim. Bide node.jsde error handling nasil olcak ona bakmam lazim adam yanis bir degisken yollayinca catliyor direk alet ahahaha.

Sen database hostin olarak ne kullaniyorsun mongolabs kullaniyorum ben. Ana serverda Amazon linuxda olacak
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

ben en cok populate fonksiyoynu bittim.
geo location icin hazir fonksiyonlarid cok guzel.
ama misal seyi bulamadim. Misal lokasyonlari clusterlamak istiyorsun atiyorum haritada trde 10000 yer var trde zoom out yapinca yakin olanlari toplasin. Ama bunu dinak yapsin istiyorum onun kodunu bulamadim. Bi ara yazmam lazim. Ama cachelemek lazim. Bide node.jsde error handling nasil olcak ona bakmam lazim adam yanis bir degisken yollayinca catliyor direk alet ahahaha.

Sen database hostin olarak ne kullaniyorsun mongolabs kullaniyorum ben. Ana serverda Amazon linuxda olacak

benim bitane EU server var ya 2gb ramli onda takiliyom, kendim kuruyom mongodb'yi. Production'da mongo yok su an mysql var, o da turkiye'de serverda takiliyo. neo4jde var ama onda babalar gibi. neo4j ve benzeri db'ler en superleri.

cloud'a hala gecemedim ben. cok pahali geliyor. 4gb cloud yerine 8gb memoryli server buluyom filan. hatta http://www.burst.net fiyatlari cok iyidir.

javascriptte de exception handling var ya, basit bise ama var. tahminen onun uzerine kurulu biseyler vardir node.js'te.

ben AngularJS kullandim baya da ogrendim, angularjs tam boyle node.js tarzi seyler icin bir UI layeri. Herseyi web servis yap, html ve server-side'i tamamen birbirinden ayir, butun UI olusturmayi client'a defer et, server sadece JSON gondersin.

DoGMeaT said:
diyebiliyosan de la
kullandın mı bi kere sen aleti
diyolar diyolar diye atıp tutuyon
bi kere use-case argümanın saçma,tabletin use casei nedir?

ya derim de sıkıldım yani. herseye derim. politik konustun mu ceviremeyecegin laf yok yani, politik konusmama gerek yok tabi burada da.

ben de SenariouS gibi ipad'den kitap okuyorum iBooks + GoodReader. Benim icin en onemli sey. Sarji cok gidiyor ondan telefon yerine olabildigince onu tercih ediyorum. Yoksa telefon oglen olmadan sarj istiyor.

ayrica Pocket ile okumaya zaman bulamadigim seyleri hep iPad'den daha sonra bos vaktim olunca okuyorum.

Feedly ile RSS takip ediyorum.

Slayt filan varsa aynen GoodReader ile okuyorum.

Yattigim yerden gobegimin uzerine koyup yapiyorum genelde, en buyuk keyfim.

Haa video da izliyorum, PluralSight filan. PC'ye atiyorum VLC Player ile stream ediyorum. Bazen direk iPad'e atiyorum hatta.

iPad benim icin can ya. O olmasa bir cahil olurdum burada sizleri aydinlatamazdim dfgfdgdfgdg
Sosyal ağlarda paylaş

işte usecase olayının cevabı bu

tablette yapabileceğiniz şeylerin hepsini bir laptopla yahut kitabın kendisiyle fln yine yapabilirsiniz,ama ipad daha kolay geliyor

navigasyon için standalone bir alet almak mümkün,ama aynı zamanda twittera facebooka girebildiğin gözlükten navigasyon ihtiyacını gidermek daha pratik olacak

tepkim tabletin gereksizliğine değil,böyle "gadget"lara use case aramanın anlamsızlıgına
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:
ben de SenariouS gibi ipad'den kitap okuyorum iBooks + GoodReader. Benim icin en onemli sey. Sarji cok gidiyor ondan telefon yerine olabildigince onu tercih ediyorum. Yoksa telefon oglen olmadan sarj istiyor.

ayrica Pocket ile okumaya zaman bulamadigim seyleri hep iPad'den daha sonra bos vaktim olunca okuyorum.

Feedly ile RSS takip ediyorum.

Slayt filan varsa aynen GoodReader ile okuyorum.

Yattigim yerden gobegimin uzerine koyup yapiyorum genelde, en buyuk keyfim.

Haa video da izliyorum, PluralSight filan. PC'ye atiyorum VLC Player ile stream ediyorum. Bazen direk iPad'e atiyorum hatta.

iPad benim icin can ya. O olmasa bir cahil olurdum burada sizleri aydinlatamazdim dfgfdgdfgdg

ben adobe kullaniyorum highlight ozelligi var. Good readerda higlight etme, sadece higlightlari gorme, uzerine not alma gibi bisey varmi?
Bunu yapan biseyler ariyorum misal development kitabi okurken cok ise yariyor highlight
Normal roman okumada kindle geciyorum cok daha rahat ama pdf ise ipad sart.
keske amazon kindle 10inclisini cikarsa isikli.

bunun disinda. 2 monitor var birinde pc birinde mac var. Node.js de macte iphone developmentta. Node.js geciremiyorum cunku yazdigim serverda sadece linux ve macte olan bi graphic librarysi var :/
Androidini yazarsam uygulamanin onu pc'de yazacagim.
Bide synergy var tek klavye - mouse yetiyor o cok onemli benim icin.

Pcde su an sadece anime izleyip diablo oynuyorum. bazen kod yazarkende tv aciyorum. Arada turkce bisey duymak guzel oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Google Glass'ı gereksiz ve anlamsız bulanları zamanında aynı şekilde bilgisayarları ve cep telefonlarını görenler gibi görüyorum. GG mükemmel değil fakat hiç bir teknoloji ilk keşfi ve kullanımında mükemmel değildir. Hatta Google bunu bir adım öteye taşıyıp göz lenslerine implante edecek. Ben bu teknolojinin geleceğini parlak görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

ben adobe kullaniyorum highlight ozelligi var. Good readerda higlight etme, sadece higlightlari gorme, uzerine not alma gibi bisey varmi?
Bunu yapan biseyler ariyorum misal development kitabi okurken cok ise yariyor highlight
Normal roman okumada kindle geciyorum cok daha rahat ama pdf ise ipad sart.
keske amazon kindle 10inclisini cikarsa isikli.

bunun disinda. 2 monitor var birinde pc birinde mac var. Node.js de macte iphone developmentta. Node.js geciremiyorum cunku yazdigim serverda sadece linux ve macte olan bi graphic librarysi var :/
Androidini yazarsam uygulamanin onu pc'de yazacagim.
Bide synergy var tek klavye - mouse yetiyor o cok onemli benim icin.

Pcde su an sadece anime izleyip diablo oynuyorum. bazen kod yazarkende tv aciyorum. Arada turkce bisey duymak guzel oluyor.

hightlight gibi bise var da tam olarak niye kullanildigini cozemedim ben bunun.

use case'i var mi use case google glass gibi use casesizlerden mi yoksa dfgffdg

BalisticGel said:

Google Glass'ı gereksiz ve anlamsız bulanları zamanında aynı şekilde bilgisayarları ve cep telefonlarını görenler gibi görüyorum. GG mükemmel değil fakat hiç bir teknoloji ilk keşfi ve kullanımında mükemmel değildir. Hatta Google bunu bir adım öteye taşıyıp göz lenslerine implante edecek. Ben bu teknolojinin geleceğini parlak görüyorum.

valla cocukken bilgisayar aldirmak icin ne yalvardim
internet cafelere gidip sabah acilmasini bekledim 8'de.

ilk android telefonlar geldi, htc wildfire ilk gelenlerden turkiyeye hemen aldim. iPhone cok pahaliydi almak icin.

ama Glass'i gereksiz goruyorum.

Bu kadar laf diyip 1 tane use case vermemissin ya.

µh said:

güvenlik
navigasyon
iletişim
kamera
saat-hatırlatma

milyon tane şey geliyor insanın aklına, şu aleti nasıl amaçsız buluyorsunuz. muhtemelen ilerde lens versiyonları, cep telefonu gibi vazgeçilmez bir şey olacak. kaç yıla olur onu bilmem.

guvenligi anlamadim da
diger yazdklarini telefonu acip Apps menusuden bakarak yazdin heralde.

telefonu tarif ettin gozlugu degil.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

valla cocukken bilgisayar aldirmak icin ne yalvardim
internet cafelere gidip sabah acilmasini bekledim 8'de.

ilk android telefonlar geldi, htc wildfire ilk gelenlerden turkiyeye hemen aldim. iPhone cok pahaliydi almak icin.

ama Glass'i gereksiz goruyorum.

Bu kadar laf diyip 1 tane use case vermemissin ya.

Günlük kullanımda anlık yol tarifi, hava durumu, haber bilgisi, Google Gogglesı kullandın mı bilmiyorum ama istediğin herşeyi taratıp internette aratabiliyorsun. Birinin resmini taratıp kim olduğunu ne iş yaptığını görebiliyorsun, yazıyı algılayıp çeviri yapabiliyor yada kullandığın dildeyse direk üzerinden arama yapıp bilgi verebiliyor. Anında resim çekme, vidyo kaydetme.Gelecekte app geliştirilip 2d 3d haritalama yapmak mümkün olabilir. Bide bunun lens şeklinde kullandığını düşün. Askeri alanda yardımını saymakla bitmez sanırım. Biraz hayal gücünü çalıştır faydasını görüceksin. Ha zararlarına gelirsek; veri hırsızlığı ve kişisel haklara saldırı konusunda zararları büyük olabilir. Bununda önüne yasalarla ve app denetimiyle geçmek mümkün olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...