Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SQL Problemleri ( 1- MSSQL , 2-MySQL )

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

İlk olarak MySQL den başlayalım
MySQL-Front ta root hesabı ile girerek bir veritabanı oluşturdum. MyODBC yi de kurdum ve yazdım:
<%
set conn=server.createobject("ADODB.Connection")
dsn="DRIVER={MySQL ODBC 3.51 Driver};UIN=root;PWD=sifrem;SERVER=localhost;DATABASE=dnm;"
conn.open dsn
%>

Çalıştırdım ne göreyim:
[MySQL][ODBC 3.51 Driver]Access Denied for .... gibi bişi

Sonra bi hata mesajında Access Denied for ODBC@localhost gördüm. Ve hemen ODBC diye bir user açtım. Tamam olur artık dedim ki :

[MySQL][ODBC 3.51 Driver]Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client
/fnm.asp, line 4

MySQL Version : 4.1.8
MyODBC Version : 3.51.09

Gelelim MSSQL sorunumuza bu daha basit :D her türlü ayar yapıldı. Çalıştıralım olur herhalde dedim ki:

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][DBNETLIB]SQL Server yok veya erişim engellendi.

Engin bilgilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Gelelim MSSQL sorunumuza bu daha basit :D her türlü ayar yapıldı. Çalıştıralım olur herhalde dedim ki:

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][DBNETLIB]SQL Server yok veya erişim engellendi.

Engin bilgilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim...

Sitenin bulunduğu klasörü paylaşıma aç sorunun düzelir.[signature][hline]Love is Divine
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...