Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basa başlama konusu

mortheria

Öne çıkan mesajlar

Notalarla blok flütle tanıştım sevmedim sevemedim telli üflemeli şeylerden de uzak kaldım hiç ilgim olmadı ondan , yani şu an böyle teknik kısımlarda bilgim sıfır müzik adına.

Ama güzel müzik dinlerim geçenlerde yine dinliyorum basa başlasam ya deyip karar verdim , önceden Guitar Hero da falan çaldım orda basa itilmiş olsam bile sevdim bası.
Çalmak istediğim şeyler
Indie: Arctic Monkeys ,Franz Ferdinand,The XX,Gorillaz
Prog., Alt.: Muse , Tool
RHCP
ve Funk. sürekli aynı şeyler olmasın eğleneyim istiyorum.

Sanırım aktif bas oluyor bunlar için gerekli olan.
Gitar için 400 hadi 450 lira gibi bütçem var 2. el alsam daha iyi olur diyorum(gitardan anlayan arkadaşım var o kontrol edebilir)
Ama sıfır için Cort Action AB4 iyi gibi.2. el Ibanez gsr200 falan gördüm tabi sadece gördüm anlamıyorum gitarlardan arkadaşım fena değil onlar dedi.Siz ne dersiniz gitar önerisi lazım.
Amfi için 200 lira falan ayırabilirim evde çalarım , grup kuralım orda burda çalalım derdim yok şimdilik 15 w lık yeter diye okudum amfi önerisi de lazım.

Ve en azından 2-3 ay bi hocaya gitmem iyi olur gibime geliyor.Ankara da mümkünse Kızılay'ın oralarda merkezi yerlerde , bu türler için bildiğiniz hoca var mı?Aylık fiyatları ne kadardır , sistemleri falan anlatsanız güzel olur.Bide Ankara da Karanfil de falan bakmak lazım böyle gitar yerlerine incelemek için?

Uzun oldu biliyorum özet olarak hoca gitar amfi tavsiyesi lazım Ankara'da.

Şu adamın çalışı hoşuma gidiyor mesela

Şu

Sosyal ağlarda paylaş

Açılmış bas konusu var aslında, bayağı bir yardımcı olur oradaki bilgiler.

Gitarı tuttuğunda elinin rahat edip etmediğini anlayacak kadar geçmişin olsa aslında, ucuz gitarları dene beğendini al derdim 400 450 lira bandı için. Çünkü ağacıdır, manyetiğinidir çok iyi olamaz o bantta.

Onun haricinde aktif ve pasif gitarlar arasındaki fark aktifte ekolayzır olması. Ondan daha da önemli olan unsur jazz mı precision mı sorusunun cevabı bence. Gitarın ağacı ciddi anlamda farkediyor mu bilmiyorum ama yine 400 450 arasında kullanılacak ağaç bellidir.

Şu an herhangi bir gitar almak için çok kötü bir dönem bu arada; dolar arttıktan sonra gitar fiyatları da arttı ve yeni gitar çok az geliyor anladığım kadarıyla (internet sitelerinden gözlemleyebiliyorum ben gerçi). O yüzden hemen almalıyım diyorsan 2. ele yönelmen çok daha mantıklı olur; zaten bütçen de az, 2. el alarak 1 tier yukarıdaki gitarlara ulaşabilirsin.

Not düşmek gerekirse Cort'lara karşı ön yargılıyım ben (ismi de etken tabii de, piyasadaki pozisyonları rahatsız ediyor daha çok), o yüzden bir şey söylemeyeceğim ama gsr200 meh bir alet. Zamanında param olmadığından ben de bakmıştım ona.

Ders de mutlaka al imkanın varsa, 6 ayda kendi başına öğrendiğini 1-2 ayda öğrenirsin iyi bir hocayla; hatta amfi paranı derse ver direk, başlangıçta amfi aşırı gerekli bir alet değil; ben evde çalışırken çoğu zaman amfi kullanmıyorum, şarkı falan çalışırken takıyorum. Gam çalışırken bile kullanmıyorum amfiyi neredeyse, notaları gayet temiz duyabiliyorum.

Onun haricinde öteki topici oku mutlaka, bayağı iyi tavsiyeler var; bana çok yardımcı oldular.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Precision - Jazz farkı olayına giremedim bile abi.Zaten şu an alabileceğim düzgün 2 ürün var gibi duruyor okuduklarımdan Ibanez gsr200 veya Cort Action a4 hafta içi bi yere gidip denemeyi düşünüyorum ikisini de , gsr200 2.5 senelik(önemli mi ki bu?) 2. el buldum alabilirim beğenirsem Cort sıfırda olur.

Amfi olayını düşünürüm ama alırım büyük ihtimal lazım olucak çünkü illa ki.
Hoca da bildiğiniz var mıdır nasıl bulunur bunların iyisi

aquila said:

Baslama diye grup kursaniza, 3 basci, bi de davul alin arkaya.

Beklenen bas esprisi.

Korax ı görürdüm buralarda gitti mi yoksa sevmedi mi beni?
Sosyal ağlarda paylaş

Gittim denedim gitarları amfinin önemini anladım geldim eve.Cort'lardan vazgeçtim
2. el olarak değişik şeyler buldum hangisini tavsiye edersiniz?
Yamaha RBX170
Ibanez Gsr200(denedim)
Ibanez Srx350
Eski yazılarda Ibanez e giydirmişsiniz güzelce ama beğeniliyo yabancılarda.

Sıfır:
Jay Turser
SX bunlar jazz bass sesleri iyi hoşta pek tipsiz ağırlar pekte rahat gelmedi.Ama alışabilirim.

Büyük ihtimal Ibanez 10w lık bi amfi ile kullanılcak.
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

yamaha iyidir
fender daha iyidir
ibanez meh

Kafam çok karıştı gerçi satılmamışlarsa alabilirim sadece onları.
Fender zaten alamam.
Ibanez gsr200 başlamak için müthiş falan diye çok görüyorum
Yamaha da ilk lanet blok flüt markamdan ama güzel duruyor.Bide
2. eller hangisi yeniyse onu mu alsam yazı tura mı atsam
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

rbx serisi iyidir yamahanin
korax gelsin o da aynını diyecektir muhtemelen
zaten cogu pro adam bi trb almis/calmistir bi donem
onemli olan klavyesinin rahatligi ona gore al gitarini

Almadan önce gene deneyim o zaman en rahat olana göre seçmek mantıklı.
Korax nerelerdedir ki o da vursun bi Ibaneze vazgeçicem söz
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 400 liralık gitarda düşündüğüne değmez aslında. En başta ben de dedim, pascalnouman da aynı şeyi söylemiş; gelse Korax da aynı şeyi söyler muhtemelen. Eline iyi oturanı, klavyesi rahat olanı, manyetikleri eline dolanmayanı al direk. Cidden devasa farklar olamaz o fiyatlar arasında.

2. el rbx'ler falan o fiyat aralığında en güzel aletler; geçen birisi burada yamaha rbx 374 satıyordu misal 500'e mi ne, o rakama alabileceğin en iyi gitar olabilir; 400-500 lira bandında temiz 2. elini bulabilirsen düşünmeden alabilirsin.

rbx 374:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1107&gid=313
Sosyal ağlarda paylaş

su anki fiyatlari hakkinda fikrim yok da, yamaha rbx iyidir baslangic icin. ikinci eli cok pahali olmasa gerek.
cort da baslangic seviyesinde fiyat performans oraniyla her turlu gider gibi geliyo. onu secenek disi biraktiysan yamaha - ibanez karsilastirmasinda yamaha rbx agir basar bence.
yalniz amfiyi sirf evde calacam meh diyip boslama, fark ettigin gibi epey fark ettiriyo. evde bile olsan aldigin keyif cok degisir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...