Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kalitesizlikmi? Yoksa gerçekten müzik mi

Spastik_Serce

Öne çıkan mesajlar

Son zamanlarda bir cok grubun yada şarkıcının modası haline geldi resmen. hit olan bir iki parçasına devamlı sürekli düetler, live, vs vs. işin tadı kaçtı resmen. Şu linkin parkın numb şarkısı mesela versiyonları şunlar

numb- jay -z ile düet hali
numb- studyo kayıt
numb- live kayıt
numb- live + jay hede ile olan versiyon
numb- studyo + başka biriyle düet
numb- hadi bir klip daha çekelim versiyon

aynı şey evanescence de ve bir kaç şarkıcıda var. illet oluyorum resmen.. abi şarkımı bulamıyorsunuz söylemeye? bu ne ya 2-3 senedir ( lafın gelişi) tv lerde bring me to life in 4-5 versiyonunu görmüşümdür. oeh be artık. hayır yaptıkları muzık guzel olsa tamam. yani merak ediyorum. bunun sebebi ne? şarkımı bulamıyorlar? bari hit olan parçaları süsleyip, püsleyip tekrar piyasaya fikrindemiler? ota boka mix, remix, düet. olmazki ama.

[Bu mesaj 333 tarafından 28 Aralık 2004 20:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi linkin park
parktaki toplardan farklımı kerim
lütfen oraya koyduğun adamların iimlerinin bi çoğu benim için sanatçıyı geç şarkıcı klansmanında bile değiller[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber... NOW I'm gone...
Sosyal ağlarda paylaş

ah be anders bu kadar mı yaw,gittikçe soğutmaya mı çalışıyor nedir kendinden bu nedir ya,jesper nerde ,sölesin şuna akıllı olsun diyce ama onun da eli kolu bağlı,pffffffff[signature][hline]You´ll never be alone again
You´ll never die again
You´ll never be born again
You´ll forever be, stuck here in eternity...
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe diğer başlığa baktım çaktım,demek dalga geçmek için ha,tamamdır ama andersın nesi varmış deme be infernal,isterse rap yapsın bu adamlar dinlerim ama o ayrı[signature][hline]You´ll never be alone again
You´ll never die again
You´ll never be born again
You´ll forever be, stuck here in eternity...
Sosyal ağlarda paylaş

linkin park bence başta mükemmel bi gruptu 2-3 sene önce yanış hatırlamıyorsam hybrid theory e ilk başladıklarında,rock müziğe ciddi anlamda bakan insanlarında ilgisini çekti grup...a place for my head,crawling falan unutulcak şarkıları değil..ama ondan sonra bozdular ve sıradan bir rock grubu oldu benim için..son zamanlarda da rapa baya bir ağırlık verdi...ve kazanç için yok encore 1-2-3 serisiymiş yok live in texas mış falan..bunları duymak üzücü bence..çoğu grup sonradan bozuyor..linkin parkta rock ile rap arasındaki dengeyi bulamadı[signature][hline]I thought it would be nice to lie down and close my eyes
It never occurred to me that I am already asleep
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu grupların genel kaderi. Niye?
Çünkü para nigger gansta rapçilerde artık. Onlara uymak gerek. Ve bir grup 5 sene uğraşıp kıçını yırtıp adını duyuruyor (Evanescence hesabı) sonra gelen parayı gördü mü, hep aynı malzemeyi kullanarak para getirtmeye devam etmeye çalışıyor. Bir 5 sene daha uğraşacak halleri yok gençlerin, alla alla sizde, alın dinleyin para kazansınlar :)

Bir de artık müzik, bir başka topikte yazdığım gibi, Nigger Gangstas should earn money mantığıyla yapılıyor. Sadece ticari, amerikan müzik piyasası da bizimkine döndü, sadece Arabesk yerine Zenci arabeski olan Rap- R&B-Hiphop diye aynı şeyden türemiş bir dolu müzik türü var. Eskisi gibi artık şarkı şarkı olsun, bir halta yarasın, mesaj versin yok.

Sizce Evanescence veya Linkin Park gibi bir grup, Gary Moore'un "Still Got the Blues" u gibi bir parça çıkartabilir mi ömürleri boyunca? Hayır. Bunu yapacak birikimleri yok ve öncelikle parayı düşündükleri için, oturup kasıp bununla uğraşacak vakitleri de yok.

Mesele bundan ibaret.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trapt, 28 Aralık 2004 22:55 tarihinde demiş ki:
rock ile rap arasındaki dengeyi bulamadı

Öyle bir denge var mıydı ki?[signature][hline]PFMTBİH - "Paticik Forumları'nda Mobil Teknolojiler Bölümü İstiyoruz" Hareketi.

Lütfen eleştirilerinizi ve önerilerinizi linki tıklayarak ulaşacağınız konu başlığında dile getiriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 29 Aralık 2004 21:14 tarihinde demiş ki:
Eoh, "gerçekten müzik" "gerçek müzik" "kaliteli müzik" kavramını "gerçekten" becerenlerin çoğu toplu mezara gömüldü ve eserlerini dünyaya armağan etti.

Bu yorumun üzerine senin de Gangsta Rap Producerlarla anlaşıp müzik yapmanı diliyorum :)
300-500, 300-500 coşarız artık, Türk R&B piyasasına akıp.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...