Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Staj seçimi

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Merhaba tobb üniversitesi elektrik elektronik 3. sınıf öğrencisiyim. İlk stajımı bu yaz yapıcam 3,5 ay ve nerede yapabilirim bir fikrim yok.Ortalamam 3 ün altında olduğundan TAI Havelsan,Aselsan gibi seçenekleri atlıyorum zaten. Staj yapmış olanlar yaptıkları yerleri ve bu konudaki önerilerini paylaşırsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Chastor said:

Merhaba tobb üniversitesi elektrik elektronik 3. sınıf öğrencisiyim. İlk stajımı bu yaz yapıcam 3,5 ay ve nerede yapabilirim bir fikrim yok.Ortalamam 3 ün altında olduğundan TAI Havelsan,Aselsan gibi seçenekleri atlıyorum zaten. Staj yapmış olanlar yaptıkları yerleri ve bu konudaki önerilerini paylaşırsa sevinirim.

Ben de TOBB ETÜ Bilgisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Şuan son ortak eğitimimi TAI'de yapıyorum. TAI ortalama sınırını 2.80'e çekti bu sene. Benim ortalamam da 3'ün altında. Not ortalaması firmaların ön eleme yapmasına yardımcı oluyor ancak asıl olay senin bilgi birikimin. 2.1 ortalama ile TAI'de staj yapmış arkadaşım var. Okulda gördüğün dersleri uygulamaya dökmede başarılıysan, okulun verdiğinin dışında kendine bir şeyler kattıysan Havelsan veya TAI de girebilirsin. Aselsan ile okulumuz arasında artık anlaşma yok, oraya öğrenci gönderilmiyor. Tabiki sana 2 ortalama ile girersin demiyorum. Ortalaman 2.80 civarıysa ve bölümünde üst sıralardaysan o firmalara girme ihtimalin de var.

Benim bizim okuldaki herkese yaptığım tavsiye şudur. İlk stajınızda büyük firmalara gitmeye çalışmayın. ODTÜ, Hacettepe gibi üniversitelerin teknokentlerindeki ufak firmalara yönelin. Çünkü o firmaların ortamları daha samimidir ve stajyere daha çok iş verilir. Büyük firmalarda iş kapabilmek için daha öncesinde kendini bir yerlerde göstermiş olman lazım. İlk ortak eğitim için tercihlerin ufak firmalardan yana olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler önerilerin için. Başta hacettepe ve odtünün teknokentlerini araştırdım. Ama direk stajyer alıyormusunuz diye gidildiği zaman geri çeviriyorlar. Oralarda staj yapmak için önce odtüdeki hocalara başvurmak gerekiyor. Hocalarda daha çok kendi öğrencilerini gönderiyorlar o firmalara.

Ayrıca küçük firmalara giden arkadaşlarım bu firmaların köle gibi çalıştırdığını söylediler. Belli bir miktar para verdikleri için baya ağır çalıştırıyorlarmış.

Herhalde biryer bulamazsan okulda yapıcam stajımı bir hocanın yanında. Bakalım buradan güzel bir öneri gelirse başvurabilirim başka yerlerede.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...