Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternet Bağlantısı Sürekli Kopuyor

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

önceleri yoktu böyle bir sorun. ttnetten geldiler bi spliter taktılar (ki o da alakasız sadece telefon açıldığında internetten düşmeyi çözdü) bir işe yaramadı. hala kopuyor. lakin aradığım adamlar diyor ki sistemde onlar gelmeden önce de kopukluklar gözüküyormuş, spliterı taktıklarından beri gözükmüyormuş.

modem ışıkları hep yanıyor, internetten düşme sırasında ışıklar sönmüyor yani. sorun tek pcden de değil telefon da otomatikman wifiden kopuyor.

şimdi modemde ise sorun nasıl anlarım napsam bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

TTnet e güvenme inanma sen...

ama wifi den kopuyor demen modemden sorun olduğunu gösteriyor...

şöyle bişi yap... pc den aç cmd yi "ping 192.168.1.1 -t" yani neyse modemin ip si sürekli ping çek.... 1ms i geçiyorsa sorun vardır modemde hah kopma anında tamamen giderse zaten belli modem sıçmış dersin :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Tamir oldu geldi, lakin sorun tekrar başladı. İnternet kesiliyor belli zamanlarda gidiyor sayfa açmıyor. Bazen ışık yanmaya devam ediyor bazen ışık da gidiyor. Tekrar yollayacağım. Başka modemle sıkıntı olmuyo ama.

Ama şöyle bir sıkıntı var, internet gidince download kesilmiyor. Wat? Yani sayfalar açılmıyor, telefondaki wifi de kopuyor, ama download devam ediyor.

Ben bu kadar saçma bir şey görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

önceleri yoktu böyle bir sorun. ttnetten geldiler bi spliter taktılar (ki o da alakasız sadece telefon açıldığında internetten düşmeyi çözdü) bir işe yaramadı. hala kopuyor. lakin aradığım adamlar diyor ki sistemde onlar gelmeden önce de kopukluklar gözüküyormuş, spliterı taktıklarından beri gözükmüyormuş.

modem ışıkları hep yanıyor, internetten düşme sırasında ışıklar sönmüyor yani. sorun tek pcden de değil telefon da otomatikman wifiden kopuyor.

şimdi modemde ise sorun nasıl anlarım napsam bilemedim.

bu ışıkların yanarken bağlantının uçması problemini ben port değiştirterek çözdüm buraya da yazayım. santrale ulaşman ve port değişimi istemen lazım. ttnetsen kolay da sol kullanıosan birebir santral görevlisine yalvarman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Ama şöyle bir sıkıntı var, internet gidince download kesilmiyor. Wat? Yani sayfalar açılmıyor, telefondaki wifi de kopuyor, ama download devam ediyor.
Ben bu kadar saçma bir şey görmedim.

Bunu ben yaşadım daha önce, hat değerlerin zayıftır.
mahalledeki hat dolabından portu falan değiştirip daha yüksek değerler verene geçirdilerdi çözüldüydü, ama 2 ay kavga ettim gelin yapın diye, bizde ve santralde sağlam gözüküyor diye salladı hep şerrolar. Şikayetvara falan yazdım en sonunda, ortalığı ayağa kaldırdım sdf

Gelin evimde duvardan ölçüm alın, apartmandan ölçüm alın diye zorla, talep et boğazlarına bas.

Gerçi tek bir modemde oluyor demişsin, o zaman problem belli
Sosyal ağlarda paylaş

Onları da yaptım gerçi. Sanırım modemden tekrar göndereceğim. De zte nin allah belasını versin adamlar sorunu çözdüm diye res atıp yolladilar herhalde. Ama işte download kesilmez iken sayfa açması garip geldi ama o da modemden büyük ihtimalle . Diğerinde böyle bir şey olmuyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...