Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden moba'ları sevmiyorum?

keneagan

Öne çıkan mesajlar

Moba lari neden sevilmez sorusu icin 2 yanit var kanimca

1. W3 zamanindaki dota ve turevi haritalar guzeldi. Yukarida birisi soylemis zaten herolari gormek ve daha cok oynamak istiyorduk diye. Ama o kadar yani. Oynadik, eglendik, tukettik, bitti. Sanirim ben bu gruba dahilim.

2. Zaten surekli kolaylastirilmakta olan PC oyunlarina, moba tuz biber ekti. Eskiden yapimcilarin kafa patlatmamizi istegi oyunlar, artik cuzdan patlattigimiz oyunlara dondu(Gerci moba larin para kazanma felsefesi daha farkli). Eskiden oynadigimiz oyunlarin kolaylastirilmis versiyonlarini onumuze itip itip duruyorlar. Simdi bir RTS fanatigine(ki ben severim ama fanatik degilim), "Dota cok stratejik olm" dersen, adam Moba sevmemekte hakli. Jimi Hendrix hayrani adama Justin Bieber i ovmek gibi bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu

µh said:

moba iyi çünkü

- teoride oyunu ne kadar iyi bildiğini sınıyor
- kişisel becerilerini, skill tutturma, zamanlama vs. iyi sınıyor
- takım oyununda zamanlama, birlikte çalışma gibi şeyleri iyi sınıyor
- competitive olmaya çok uygun, eşitlik iyi sağlanıyor
- tamamen dalgasına eğlence amaçlı veya tamamen hırslı kazanmaya yönelik oynanmaya uygun.

moba kötü çünkü

- roleplaying sıfır
- 2 jenerasyon sonra torunun da gelse aynı combatı yapacak
- 2 sene sonra eline geçen şu kadar kazandım şu kadar oynadım
- map yok 3 koridor dörtgen bir haritada geçiyor
- ortada bir deha yok. eğer siz hata yaparsanız karşıdaki yapmazsa gg. tanrı gelse o beş kişiden biri olsa yine gg.

bak bu fikri kimseye vermem. paticiğe güveniyorum yaparsanız iyi yaparsınız diye veriyorum.

3d dota olacak. skiller cooldown vs dinamikler aynı olacak. ancak heronun bedenine göre damage değişecek. normal dotada aynı koşullarda 100 vuran skill. headshot attığınızda 200 vuracak.

böylece map gelcek, mapleri hikaye yaratacak şekilde dizerseniz story gelecek, path of exile tarzı bir areaya bağlarsanız mmo gelecek roleplay gelecek.

beyin bedava.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...