Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Banka ücretleri

GEd

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Bana bankanın aldığı ücret ile banka çalışanının kazancı arasındaki düzgün mantıksal bağı söylesen ya madem?

Ne alakası var adamın işyerinin "bunu alacaksın" dediği ücret ile orada çalışan insanın aldığı paranın?

Töbe ya
soyle

ustunde BORCU YOKTUR yazili kagit icin neden para istiyor banka? adam subeye gelmis senin laborini kullanmis, maasli calisanin bu dangalak schengen alacak diye ucret aldigi vaktini harcamis ekstradan. ote yandan tc kimlik numarasini girip bankanin antetli kagidina bu arkadasin bizde borcu yoktur diye yazdirmasi ortalama bi memurun 30 saniyesi falan. banka bu parayi neye gore aliyor? hesap isletim ucretini kestigi / hesabindaki parasini catir catir islettigi adama bir iki basit belgeyi vermek / para transferi gerceklestirmek vs. icin ustune katman katman geciriyor. butun bankalar da danisikli oldugundan yapacak bir sey kalmiyor.

alakayi sormussun, aradaki labor/salary/price dengesizligiyle alakasi var iste.

gerci en basindan BORCU YOKTUR KAGIDI diye bir seyi productmis gibi satmasi sacmalik
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ustunde BORCU YOKTUR yazili kagit icin neden para istiyor banka? adam subeye gelmis senin laborini kullanmis, maasli calisanin bu dangalak schengen alacak diye ucret aldigi vaktini harcamis ekstradan. ote yandan tc kimlik numarasini girip bankanin antetli kagidina bu arkadasin bizde borcu yoktur diye yazdirmasi ortalama bi memurun 30 saniyesi falan. banka bu parayi neye gore aliyor? hesap isletim ucretini kestigi / hesabindaki parasini catir catir islettigi adama bir iki basit belgeyi vermek / para transferi gerceklestirmek vs. icin ustune katman katman geciriyor. butun bankalar da danisikli oldugundan yapacak bir sey kalmiyor.

alakayi sormussun, aradaki labor/salary/price dengesizligiyle alakasi var iste.

gerci en basindan BORCU YOKTUR KAGIDI diye bir seyi productmis gibi satmasi sacmalik

Şu yazında o kadar yazıp yazıp kısaca "ufacık bir zaman alan, küçücük bir iş için gereğinden fazla para alıyor banka" demişsin.

Bu dediğini ayrıca tartışabiliriz. Ama bu dediğin, bir önce demiş bulunduğun "lan maaşı 40 lira olan memur 35 lira para istio" benzeri cümlen ile alakalı değil.

Zira sen olayı sanki memur senden para istiyormuş a çeviriyorsun. Ne yapsın memur? "Ben günde 40 tl kazanıyorum, şu ufacık iş için adamdan 35 tl istemeyeyim" mi desin?

Hala neyin kafasında o yazdığını mantıklı diye savunuyorsun anlamıyorum kusura bakma.

Labory/salary/price?

ha şunu dersen ok. "banka 10 sn süren işlem için 35 tl para alırken, bu işlemi yapan memuruna günde 40 tl ödüyor. uçuruma bak arkadaş, o memurun daha fazla kazanması gerekir bankaya bu kadar kar sağlıyorken"

ama cümlenden öyle anlaşılmadı başta tabii
Sosyal ağlarda paylaş

dworgian sen iyi birine benziyorsun o yuzden normal konusayim. abi banka calisanindan banane, dedigin gibi adam isini yapiyor orada, istememesi sacma olur zaten esnaf yeri degil ki kafasina gore karar versin ucretine. benim lafim tamamen bankalara ve sistemlerine. ha calisan orada kurumu temsil ettigi icin istedigimi soylerim uzerinden, bu banka calisanini kaka yapmaz. doktor topiginde doktor cikar olumune savunur, banka topikinde bankacimiz vardir hemen her lafi kisisel alir olay yapar. koru korune savunmayin abi aidiyet hissettiginiz her seyi, yarin obur gun elinizin altindan kacar en buyuk nefret edeni siz olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben de senin aklı başında biri olduğunu düşünüyorum açıkçası. O yüzden meramımı şöyle ifade edeyim.

"Banka" sistemine saldıracaksan/söyleneceksen/kızacaksan, bunu o sektörde çalışan son elemana söyleyerek yapman yanlış diyorum sadece.

Türkiye sağlık sistemine giydirirken de direk doktora laf söylersen doktorun savunmaya geçmesi gayet doğal.

Sistem ile sistem için çalışmak durumunda olanı ayırmak gerekli diye düşünüyorum. Zira çoğu insan "sisteme inancından" değil "geçim derdinden" yapıyor yaptığı işi özellikle Türkiye'de.

Edit: Zamanında direk "bankalar vsvs" diye saldırılan topiclerde de bankayı savunduğum oldu. Ama orada da tek savunduğum "niye ücret alıyor?" culara karşı "banka da ticarethane tabiki alacak" idi. Ücret miktarlarını vb konuları savunmadım misal. Hani olduğum sektörü benimsemekten ziyade, içinde olduğum için genel bakışın farklı noktasında olabilmekten kaynaklı "iyi de bu yönü de var" deyiş benim savunmalarım genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...