Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği

songsteel

Öne çıkan mesajlar

Deathblade said:

senko said:

yazilmci olup napcan ya
yapilcak is degil dostum
eppek cok diye kandirdilardi bizi de
eppek de az.
dis hekimligi oku.
para bas
profit

This.

Eczacı ol. Dükkanda otur mmo oyna, kalfa satsın, sen para kazan.

Hiç bu yakınlarda diş hekimleriyle veya eczacılarla sohpet etmemişsiniz sanırım. Diş helimleri AÇ - bildiğin aç. Artık uzmanlığı olmayan diş hekimi dönemi bitti. Diş etin çekiliyo mesela periodontist arıyorsun, 20lik çektireceksin çene cerrahı buluyorsun. Diş hekimleri eski pratisyen hekimlerin durumunda artık.

Eczane desen beeeeelllki kasabalarda kenar köşe yerlerde açarsan para kazanabilirsin. Veya zengin muhitte kozmetik satarak hayatta kalabilirsin. Tüm ilaçların kar oranları düştü, üstüne herkes aile hekimine yazdırıyor, devletten alacaklı oluyorsun. Bekle ki alasın.

Yok yok, bu iki meslek de GEBERDİ az çıkın sohpet edin gerçek insanlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Hiç bu yakınlarda diş hekimleriyle veya eczacılarla sohpet etmemişsiniz sanırım. Diş helimleri AÇ - bildiğin aç. Artık uzmanlığı olmayan diş hekimi dönemi bitti. Diş etin çekiliyo mesela periodontist arıyorsun, 20lik çektireceksin çene cerrahı buluyorsun. Diş hekimleri eski pratisyen hekimlerin durumunda artık.

Eczane desen beeeeelllki kasabalarda kenar köşe yerlerde açarsan para kazanabilirsin. Veya zengin muhitte kozmetik satarak hayatta kalabilirsin. Tüm ilaçların kar oranları düştü, üstüne herkes aile hekimine yazdırıyor, devletten alacaklı oluyorsun. Bekle ki alasın.

Gerçek insanlarla muhabbet ederken iq testi yap abi sende.

En yakın arkadaşlarımdan 2'si eczacı ve dişçi arkadaş kontenjanımı dolduruyor. Yukarıda belirttiğim gibi olay dükkanı açacak yeri bulmaktan ibaret. Bunun düşünmek içinde 4-5 yıl süren var.

Benim arkadaş askerden sonra doğru yeri bulmak için 1 yıl boyunca bekledi. Sonra istediği yerde dükkan bulunca koydu çocuğu.

Antalya gibi gideri az olan bir yerde oldukça güzel miktarlar kazanıyor.

Hayır, eczane açamayacak durumda olan arkadaş gene özel hastanede başladı çalışmaya. Doğrudan maaş mühendis x1.5.

Ki çalışma koşullarını bize göre kıyaslayıp anlatmama gerek yok sanırsam. Eczaneyi açtıktan sonra yapman gereken şey, oturmak.

edit: Birde hacettepe'yi bitirenle, semih üniversitesini bitiren iki kişi eşit imkanlara sahip.

Farkettiysen dişçiden hiç bahsetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

olay dükkanı açacak yeri bulmaktan ibaret. Bunun düşünmek içinde 4-5 yıl süren var.

Ben de bunu dedim. Gel İzmir'de bul bakalım "doğru" yer. Her sokak da bikaç eczane var ve giderek artıyor sayıları. 4-5 yıl sonra da doğru yerdediğin yer eczane dolu olacak. Her yıl kaç mezun veriyor bu Eczaneler?

Haa bana de ki en güzel/akıllı kızlar eczacılıkda okuyor. Acayip çevresi var, eyvallah. Ama rahat ve refah hayat için bitti o iş.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Deathblade said:

senko said:

yazilmci olup napcan ya
yapilcak is degil dostum
eppek cok diye kandirdilardi bizi de
eppek de az.
dis hekimligi oku.
para bas
profit

This.

Eczacı ol. Dükkanda otur mmo oyna, kalfa satsın, sen para kazan.

en yakın arkadaslarımdan bırı dıscı.
benle yasıt ve su an 2. evi almak için kredi aldı
evet, diş hekimleri kazanamıyor
lol.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

peki...

yılda mezun olan 800+ eczacılık ve 1000+ diş hekimi zengin oluyor. Kabul.

Şu mantıkta düşünüyorsanız zaten lisans okumayın. Yok öyle bir bölüm.

Gidin kaynakçı olun, ara eleman olun. İhtiyaç olarak en çok o bölümde eksik var.

5-6 yıl önce ileride çok potansiyeli olacak denilen diyetisyenlik, fizyoterapi bile mezun fazlalığı yaşıyor.

Bizim zamanımızda zaten kabarık olan üniversite tercih rehberleri şimdilerde 3 cilt basılıyor. Son sayfasında da orta dünya haritası veriyor. Adı + Soyadı Üniversiteleri kuruldu her yerde. Yok yani az mezun veren bölüm falan artık.

Farkı üniversite + sen kendin yaratıyorsun. Makine mühendisi olarak benim okul sırf ~450 kişi alıyordu senede.
Sosyal ağlarda paylaş

ölümbıçağı haklı.

Ne okursan oku, nerede okursan oku farkı sen yaratıyorsun. Adı iyi olan üniversiteden mezun biri en fazla mülakatlarda öne geçer. İşveren biraz akıllıysa sıradan ama iyi üniversite mezunu bi adamı eler sonuca gelmeden.

Bizim fabrikanın üretim müdürü elektronik mühendisi, meşhur bi üni mezunu da değil. Adamın kafasından yaptığı üretim planlamasını benim diyen endüstri mühendisi yapamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala dediğimde israrlıyım. Bizim mezunlarımız mesela TAMAMI repeat TAMAMI 3. sınıfta bir işletme ile anlaşmış oluyor. Herkes gemide çalışamaz elbette, ama çırak satsın ben MMO oynayım mantığıyla eczacılık yazan zihniyet hüsran yaşayacaktır. Onu diyorum.

Diş hekimliği de ayni şekilde. Eskisi gibi değil diyorum, çok daha fazla mezun veriyor diyorum, uzmanlık istiyor ve çok az mezun doktora yapabiliyor diyorum.

Elbette, git mesela yat aşçısı ol, VIP seviye excecution ve service yapabilen, yılda 4-5 ay çalışıp çoğu arkadaşlarından zengin olursun. Kaynakçı ol, ne var? Nesi kötü?

Ben dediğim her şeyin arkasındayım ve benim bi arkadaş var eczacı/dişçi çok kazanıyorlarla gelmeyin bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...