Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigarayı bırakmaya çalışıyorum

monoscope

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:
kışın artık sigara içmediğim için soğukta dışarıya çıkmaya üşenip, hep tek başına içeride oturana kadar.

bunun bir diğer versiyonu da şey, mesela iki yakın arkadaş bara gidiyorsunuz. sen bi pöfüttüreyim diyorsun. adam tamam diyor ama hiç çıkası yok. içine kaçıyor sigara eheheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

20 yıl içtikten sonra, günde iki paket içerken bir günde bıraktım. Peki nasıl yaptım?

5- Fiziksel bağımlılık, bir iki hafta sonra bitiyor. Ama psikolojik bağımlılık bitmiyor onu baştan söyleyeyim. Çelik gibi irade lazım. Uyuşturucuyu bırakmaktan hiç farkı yok. Bugün bir tane yaksam, yarın iki pakete çıkarım direk.

6- Allah yardımcın olsun.

abi su 5inci madde yalan bildigin her boku yaptim sonra tamamdir diyip biraktim uyusturucuyu sigara no :(
en zoru sigara
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

Exodous said:

20 yıl içtikten sonra, günde iki paket içerken bir günde bıraktım. Peki nasıl yaptım?

5- Fiziksel bağımlılık, bir iki hafta sonra bitiyor. Ama psikolojik bağımlılık bitmiyor onu baştan söyleyeyim. Çelik gibi irade lazım. Uyuşturucuyu bırakmaktan hiç farkı yok. Bugün bir tane yaksam, yarın iki pakete çıkarım direk.

6- Allah yardımcın olsun.

abi su 5inci madde yalan bildigin her boku yaptim sonra tamamdir diyip biraktim uyusturucuyu sigara no :(
en zoru sigara

Onun sebebi sigaranın legal olması. Toplum tarafından özendirilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

ben günde 2 paket içiyorum.

2 sene önce arkadaşlarla iddiaya girip 6-7 ay bırakmıştım. şöyle yapmıştım ben, gece uyumadan önce son sigarayı içtim paketi attım doluyken. sonra uyanınca bi nikotin sakızı çaktım, 3-4 gün nikotin sakızı kullandım. sonra geçti istemiyodum.

ta ki kışın artık sigara içmediğim için soğukta dışarıya çıkmaya üşenip, hep tek başına içeride oturana kadar. dedim sikerim verin, damardan alıcam. böyle hayat geçmez.

bırakmakta bişey yokmuş ama. six packleri gördüğüm gün tekrar bırakıcam, bu sefer bi daha başlamamak üzere.

sen bırakınca dombili oluyon iyi bi örnek değilsin
Sosyal ağlarda paylaş

sigara güzel bişey abi
hayatında ağzını sigaraya sürmemiş insan bence deneyim açısından eksiktir
ben de hayatta deneyime önem veririm, geldim mi her şeyi görmek yaşamak hissetmek ona göre karar vermek isterim
ama bu uzun vadede tüketilen şeyin zararlı olduğunu değiştirmez tabi
tek başına sigaraya başlayıp vakti gelince bunu bırakmak dahi hayati bir challenge, sonunda hem vakitlice alınmış keyif, hem de aşılmış bir seviyeyi vaad ediyor ki ruhaniyet açısından önemli bir achievement
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
yeni topik açmayayım dedim. pazartesi gününden beri toplamda 2 sigara içtim ki birini demin deneyeyim nası gidiyorum diye yakıp yarısında attım bi şey anlamayıp.

nikotinel midir nedir o bantlardan aldım 4 gün önce, pek de zorlanmıyorum galiba hehe. bugün band takmayayım dedim de insanlara pisleşmeye başlayınca vurdum kola hemen, ne kadar etkili bilmiyorum da psikolojik olarak band takmak mikerbel bişiy hehe
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

sigara güzel bişey abi
hayatında ağzını sigaraya sürmemiş insan bence deneyim açısından eksiktir
ben de hayatta deneyime önem veririm, geldim mi her şeyi görmek yaşamak hissetmek ona göre karar vermek isterim
ama bu uzun vadede tüketilen şeyin zararlı olduğunu değiştirmez tabi
tek başına sigaraya başlayıp vakti gelince bunu bırakmak dahi hayati bir challenge, sonunda hem vakitlice alınmış keyif, hem de aşılmış bir seviyeyi vaad ediyor ki ruhaniyet açısından önemli bir achievement

Nicotine talking..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...