Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10Kasım1938 / 09:05

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

yoo trollemedim.
günümüzde herhangi bir siyasetçi böyle epic fail bir hareket yapsa yerden yere vururuz. zamanında atatürk de yapmış ben de ondan bahsediyorum.

çünkü atatürk de "siyaset" yapmaya çabalıyordu, çıkarları için, liderlik için belli bir retoriği vardı, peygamber değilidi. hata yapıyordu, bazen önemli işler yapıyordu, acele ettiği oluyordu. ama ben siyaseten aldığı duruşu beğenmem ve eleştiririm, bu da en büyük hakkım. hakaret ayrı şey eleştiri ayrı şey.

batıdaki aydınlanmayı yaşamış etnik milliyetçiliğe dayalı üniter-merkeziyetçi disiplinli devleti aynen gelip türkiye'ye monte etmek alerji yarattı ülkede. en büyük eleştirimin kaynağı da budur.
Sosyal ağlarda paylaş

kalktım çıktım balkona malum almnayada siren miren yok gözümü kapayıp geçen seneyi hayal ettim dolmabahçenin kapısına gitmiştim sirenler kornalar ağlamamak için kendini zor tutanlar. abi değişik bi duygu ya bu sene arkadaşın da dediği gibi farklıydı sanki çünkü tanımadığımız ethem görmediğimiz ali ismail için üzülmeyi öğrendik sanırım.. şimdi Ata'nın değerini daha da çok anlar olduk sanki..
Sosyal ağlarda paylaş

atatürk'ün hata kredisi bütün siyasetçiler hatta gelmiş geçmiş bütün TC vatandaşlarından fazla olduğu için sorun yok. siyasetçinin yanında askerdi, öğretmendi, babaydı, ataydı. batıdan montesi biraz 90 sene sonrasının standartlarına göre sorunlu olsa da olur yani. sen raad ol zaten neo-osmanlı geldiğinde atatürk'ün esamesi kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Türkiye’de çalışan bir Alman, bir 10 Kasım sabahı arabasıyla Taksim civarında trafiğe takılmış.

Saatler 09:00 civarını gösterdiği esnada tüm şehirde acı acı öten siren seslerini duyunca deprem veya hava saldırısı olduğunu zannederek hemen arabasının kontağını kapatıp dışarıya fırlamış.

Sarsıntı veya uçak sesi yokmuş fakat çevredeki herkesin aynı şekilde arabasından çıktığını görüp doğru davrandığını düşünmüş.

Tek fark Alman panikle sağa sola koştururken çevredeki diğer insanlar sabit durarak donuk bakışlarla esas duruşa geçmişler.

Bizim Alman Türkçe de bilmediğinden kolundan tuttuğu herkese kendi dilinde ne yapması gerektiğini sormuş.

Cevap alamamış.

Bilimkurgu filminden bir sahne gibi, herkesin bilinmeyen bir güç tarafından ele geçirildiğini düşünmüş olmalı.

Türk dostları olayın gerçeğini sonradan anlatmaya çalışmışlar.

Fakat ne yaptılarsa başaramamışlar.

Kemalizm’in hepimize işaret ettiği “muasır medeniyetler seviyesi”nin, “Batı ilericiliği”nin yukarıda alıntıladığım haberi de pek anlayabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

kaynak
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Biyik said:
eğer eşitlikçi, özgür ve demokratik bir ülkede yaşıyorsak atatürk'ün kredisi benden fazla veya az olamaz.
senin de eşitlik getirdiğin, özgür kıldığın, demokrasi getirdiğin ülkeler var herhalde. nerede bunlar second life'da falan mı? o da birşey.

anayasaya göre eşitiz.
anayasada "üstün insan atatürk" gibi bir ibare var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bıyık konuşmuyayım konusmuyayım diyorumda en sonunda patlattın beni.

Konunun başlığına bak. Burada türkiye cumhuriyetinin kurucusunun yasını tutmak için açılmış senin yazdıkların buraya uymuyor bilader git başka konuda aç orada sıç sıva buraya bulaşma bilader.

Tutup kutlu doğum haftasında vay peygamber böyle kızlarla evlenmiş demek ne kadar iğrenç birşeyse senin yaptığında burada bu şimdi kes sesini defol başka yerde konuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

arcane said:

Biyik said:
eğer eşitlikçi, özgür ve demokratik bir ülkede yaşıyorsak atatürk'ün kredisi benden fazla veya az olamaz.
senin de eşitlik getirdiğin, özgür kıldığın, demokrasi getirdiğin ülkeler var herhalde. nerede bunlar second life'da falan mı? o da birşey.

anayasaya göre eşitiz.
anayasada "üstün insan atatürk" gibi bir ibare var mı?

anayasaya göre eşitsiniz. anayasaya göre hata krediniz bir değil çünkü bunu insanlığa faydanız belirliyor. idrak etmek bu kadar zor olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Bıyık konuşmuyayım konusmuyayım diyorumda en sonunda patlattın beni.

Konunun başlığına bak. Burada türkiye cumhuriyetinin kurucusunun yasını tutmak için açılmış senin yazdıkların buraya uymuyor bilader git başka konuda aç orada sıç sıva buraya bulaşma bilader.

Tutup kutlu doğum haftasında vay peygamber böyle kızlarla evlenmiş demek ne kadar iğrenç birşeyse senin yaptığında burada bu şimdi kes sesini defol başka yerde konuş.

bulandırmayayım diyorum ama katılmıyor da değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

eleştirsin tabi abi. ama atatürk peygamber değildi hata yapıyordu ne demek ya.

biz peygamber mi dedik.

peygamberin hata yapmadığını nerden biliyorsun. sanki adamın yanında yaşamış.

gelip buraya 2 iq luk bilinç altı mesaj vereceksen bir zahmet git. neymiş hata yapmışmış.

biz hata yapmamış mı dedik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...