Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baattin'in gerçek yüzü (akit kafası)

FromTheHell

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:
Muslumanin siddetten yakinmasi ne sacma ne demek abi? Cidden sadece nefret etmek icin nefret eder hale gelmek de kotu ya.

ben aile içi şiddetten bahsetmemiştim zaten, şiddet kavramından bahsetmiştim. kuran içinde çeşitli şiddet tasvirleri bulundurmakla kalmayıp bu şiddeti teşvik eden bir kitap.

said:
"Allah ve Rasûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları, yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi ya da yeryüzünde başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu dünyada onlar için bir zillettir. Âhirette ise, onlar için büyük bir azap vardır. Ancak kendilerini yakalamanızdan önce tövbe edenler olursa, bilin ki, Allah, Gafûr'dur, Rahîmdir, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir." (Mâide, 5/33, 34).

islam aynı zamanda modern çagda ugruna en fazla insan öldürülmüş, en fazla suç işlenmiş dindir.

aklıma ilk gelen, bu konularda bir ikon neredeyse.

gerçi ben burada ne dersem diyeyim gerçek islam bu degil :(( diye aglamalar başlayacak. ben kimseden nefret etmek için nefret etmiyorum.

ayriyeten söyleyeyim, organize dinlerin hiçbirinden hoşlanmıyorum. islama karşı olan özel hoşnutsuzlugum yaşadıgım cografyanın içine etmiş olmasından kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bliksem said:

müslümanların şiddetten şikayet etmesi çok komik degil mi

Şu kadar sığ bir laf ile tüm müslümanları sizin her zaman nefret ettiğiniz kökten dinci kesim ile birleştirmen ve genellemen o kadar saçma ki.

bir kere kökten dinci ile dinine bağlı kişi ayrımını bir yapın, gelin sonra konuşalım.

hala diyorum, din kişiyi kötü yapmaz, kişi dini kullanarak içindeki kötüyü dışarı vurur ama bunu dine dayandırarak kendi aptal vicdanını rahatlatır.

benim tüm akrabalarım müslüman, eminim senin de öyle arkadaşın akraban vardır. bu kökten dinci kesim ile onlar aynı kefede mi sence?

cevap evet olursa zaten tek bir harf daha yazmama gerek kalmaz bu yaşa gelmiş bir adama bir şey öğretmek benim haddim olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bütün müslümanlar kötü diye birşey demedim ki. sıkıntı şu ki içinde bunlar olan bir dine inanıyorlar. her müslüman malatya'da insanları yakıp sonra da trabzon'da misyonerleri gırtlaklayacak demiyorum, ama bunlar oldugunda da gayet ses çıkarmadan yaşamlarına devam edebiliyorlar.

kadınlar taşlanarak öldürülsün, sünnet edilsin, hayvan muamelesi görsün, allahu ekber denerek mısır sokaklarında kadınlara tecavüz edilsin de kimse kılını kıpırdatmasın, binalara uçak sokulsun, binlerce yıllık eserler yokedilsin, kafalar kesilsin, kadınların araba bile kullanmasına izin verilmesin, böyle şeyler her gün oluyor ve her gün duydugum şey "gerçek islam bu degil". ama ondan sonra danimarka'da elemanın teki bir tane karikatür çizince bütün dünyayı ateşe veriyorsunuz.

belki iyi bir insansındır, bilmiyorum. ama gerçek islam bu.

//bu arada "biz" diye birşey yok abi, "bizim nefret ettigimiz" insanlar falan da yok. kendi adıma konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

eh saçma bence. tüm dinlerde bir çok dinde ve inanışta kökten dinci kesimlerin yaptığı aşırı uygulamalar var. o zaman müslümanlar dememeniz "dine inananlar" demeniz gerekir en azından.

müslüman olarak ayırınca, sanki diğer inançlarda herşey süt liman bir müslümanlıkta var bu aşırılıklar gibi oluyor o da saçma
Sosyal ağlarda paylaş

konunun başını okumadan son mesaja yorum yapmak epic.

benim bahsettiğim şey tamamen bliksem in "müslümanların şiddetten dert yanması ne komik" lafına istinaden söylenmiş şeyler. edit: ayrıca sonrasın da gelen "türkiyede kadına şiddeti hristiyanlar mı yapıyor?" sorusu da var etken olarak tabii

hükümdarların yöneticilerin din adına yaptığı savaşı halkın her zaman desteklediğie emin misiniz?

şu anda türkiye'de bulunan her müslümanın, iran ırak ve afganistandaki gibi bir yaşamı, oradaki ceza, hak, özgürlük anlayışını benimsediğini mi düşünüyorsunuz?

eğer hayır ise o zaman "müslümanlık" değildir sizin dert yandığınız.

benim annaannem hatim indirir, dinine bağlı yaşadı tüm yaşamını. ne dedemden dayak yedi, ne kızını başlık parasına vs 15 yaşında gelin verdi ne de başka bişey edit 2: ama bu kadın da "müslüman" tanımı içerisinde. ve sizce bu kadın da mesela tümö o şiddeti destekleyen, şeriat yaşamını isteyen fln biri oluyor. genelleme yaparken, bir gruptan bahsederken dikkat etmek lazım diyorum

anlamamakta ısrarlısınız gerçi ama ben yazayım elime yapışmaz
Sosyal ağlarda paylaş

İnanç insanı iyiye de götürür kötüye de. Ateist bile seri katil olmak istediği zaman "Bir yaratan yok neyden çekineyim" dediğinde (var bunu söyleyen ateist bir seri katil), kendi içindeki kötülüğü onaylamak için dinsizliği seçmiş, bir yaratan olmaması ve ceza görmeyecek olmasını içinde bastırdığı şiddeti dışarı vurmasında sakınca olmadığı olarak yorumlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi babaannem temalı masumiyet hikayeleriniz beni kanser ediyor ya.

bliksem said:

yahu bütün müslümanlar kötü diye birşey demedim ki. sıkıntı şu ki içinde bunlar olan bir dine inanıyorlar. her müslüman malatya'da insanları yakıp sonra da trabzon'da misyonerleri gırtlaklayacak demiyorum, ama bunlar oldugunda da gayet ses çıkarmadan yaşamlarına devam edebiliyorlar.

said:

dedemden dayak yedi, ne kızını başlık parasına vs 15 yaşında gelin verdi ne de başka bişey

şunları da iyilik tasviri olarak anlatmak o kadar komik ki
hll knk dedene eşini dövmemiş, babaannen süper knk kendi kızını satmamış

cahiliye dediginiz şeyden bir adım ileride degilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

konunun başını okumadan son mesaja yorum yapmak epic.

benim bahsettiğim şey tamamen bliksem in "müslümanların şiddetten dert yanması ne komik" lafına istinaden söylenmiş şeyler. edit: ayrıca sonrasın da gelen "türkiyede kadına şiddeti hristiyanlar mı yapıyor?" sorusu da var etken olarak tabii

hükümdarların yöneticilerin din adına yaptığı savaşı halkın her zaman desteklediğie emin misiniz?

şu anda türkiye'de bulunan her müslümanın, iran ırak ve afganistandaki gibi bir yaşamı, oradaki ceza, hak, özgürlük anlayışını benimsediğini mi düşünüyorsunuz?

eğer hayır ise o zaman "müslümanlık" değildir sizin dert yandığınız.

benim annaannem hatim indirir, dinine bağlı yaşadı tüm yaşamını. ne dedemden dayak yedi, ne kızını başlık parasına vs 15 yaşında gelin verdi ne de başka bişey edit 2: ama bu kadın da "müslüman" tanımı içerisinde. ve sizce bu kadın da mesela tümö o şiddeti destekleyen, şeriat yaşamını isteyen fln biri oluyor. genelleme yaparken, bir gruptan bahsederken dikkat etmek lazım diyorum

anlamamakta ısrarlısınız gerçi ama ben yazayım elime yapışmaz

bliksem de aile içi şiddetten bahsetmiyor ki zaten?

Arnavutluk'un nasıl biryer olduğunu bilmiyorum ama Bosna Hersek'i saymazsak (ki çoğunluğu Müslüman değil zaten) Müslümanlar'ın dominant olduğu ülkeler arasında bir ayağı batı medeniyetinde olan tek ülke Türkiyedir. Batı usulü içme, giyim kuşam, kadın erkek ilişkileri, toplum normları anlamına geliyor bu. Mısırlı bir kızla konuşmuştum, adamların anadilinde "şerefe" diyemiyorsun mesela, İslam dünyasında Türkiye'den sonrası başka bir evren. O yüzden Türkler Müslümanlar'ın önemli bir kesimiymiş ya da Türkiye'deki sinkritik Modern-İslam yaşam tarzı bize diğer Müslümanlar hakkında fikir verebilirmiş gibi muhtemelen Balkanlar, Kafkasya gibi beyaz insanların yaşadığı yerlerden göçmüş anneannelerimizden örnek vermeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

bliksem said:

abi babaannem temalı masumiyet hikayeleriniz beni kanser ediyor ya.

bliksem said:

said:

dedemden dayak yedi, ne kızını başlık parasına vs 15 yaşında gelin verdi ne de başka bişey

şunları da iyilik tasviri olarak anlatmak o kadar komik ki
hll knk dedene eşini dövmemiş, babaannen süper knk kendi kızını satmamış

cahiliye dediginiz şeyden bir adım ileride degilsiniz.

anlatsam anlamıcaksın ki :)

über bir şey mi yapmışlar dedim. illa gelip yazdırıyorsunuz ya. sizin görüşünüze göre müslüman olduğu için o kadının bu dediklerimi yapması ve bunu normal karşılaması gerekirdi.

her müslümanın kökten dinciler gibi olmadığını sizin gibi normal insanlar olduğunu anlatmak bazlı örnekti o.

ama demagoji yapmak isteyince o kadar tatlı anlamaza yatıyorsun ki :)
Sosyal ağlarda paylaş

pardon da müslümanlar ses çıkartmadan yaşayabiliyorlar diyorsun. bu demin dediğin kadar sığ bir bakış açısı. senin sesin nerede mesela? sence çok mu kolay iran/ırak/afganistan gibi bir yerde din ile yönetilen bir devlet olan bir toprakta bu gibi durumdan memnun olunmasa da ses çıkartmak?

bi kere şöyle bir şey var. onların yaptığının müslümanlık olmadığını düşünüyorlar. hani geyik bir deyiş var "onlar müslümansa ben değilim, ben müslümansam onlar değil"

lütfen bu dediklerime de bir kulp bul olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

O yüzden Türkler Müslümanlar'ın önemli bir kesimiymiş ya da Türkiye'deki sinkritik Modern-İslam yaşam tarzı bize diğer Müslümanlar hakkında fikir verebilirmiş gibi muhtemelen Balkanlar, Kafkasya gibi beyaz insanların yaşadığı yerlerden göçmüş anneannelerimizden örnek vermeyelim.

ben asla "müslümanların çoğu sizin düşündüğünüz gibi değil" demedim.

ben sadece "tüm" müslümanlar sizin düşündüğünüz gibi değil dedim o kadar.

buna sadece türkiye sınırlarında yaşayan müslümanlar da dahil değil üstelik.
Sosyal ağlarda paylaş

Müslümanları savunmak? Wtf? "her müslüman kökten dinci değil, herkesi aynı kefeye koymayın" dediğimde sence ben dini mi savunuyorum, yoksa o insanları mı? O insanlar müslüman olduğu için dolaylı yoldan müslümanları savunmuş oluyorum ama olay aslında dini açıdan bakmak değil. O insanları savunurum tabii. İçinde zerre kötülük olmayan insanları, kökten dinci aşırı gruplarla aynı kefeye koyan sığ bir görüş karşısında savunurum niye savunmayayım?

Benim zamanında kürt arkadaşım da oldu şu an görüşmesek de. Birisi tüm kürtler pkk lıdır dediği zaman bunu da sığ ve yanlış bir genelleme olarak görürüm mesela. Burada esas sorun saçma genellemeler

Şunu deseniz çok daha mantıklı olacak aslında ama niyeyse ısrarla bu ayrımı yapmamayı tercih ediyorsunuz;

"XXXXX (ne ise yapıştırılacak uygun sıfat, radikal mi dersiniz, aşırı mı, kökten dinci mi bilemem) müslümanlar dini kuralları gereği şiddet uygulamayı normal bulabiliyorken, şiddetten şikayet etmeleri ne kadar ironik"

Mesela?

Hala anlatamıyorsam ne yazık
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Müslümanları savunmak? Wtf? "her müslüman kökten dinci değil, herkesi aynı kefeye koymayın" dediğimde sence ben dini mi savunuyorum, yoksa o insanları mı? O insanlar müslüman olduğu için dolaylı yoldan müslümanları savunmuş oluyorum ama olay aslında dini açıdan bakmak değil. O insanları savunurum tabii. İçinde zerre kötülük olmayan insanları, kökten dinci aşırı gruplarla aynı kefeye koyan sığ bir görüş karşısında savunurum niye savunmayayım?

Benim zamanında kürt arkadaşım da oldu şu an görüşmesek de. Birisi tüm kürtler pkk lıdır dediği zaman bunu da sığ ve yanlış bir genelleme olarak görürüm mesela. Burada esas sorun saçma genellemeler

Şunu deseniz çok daha mantıklı olacak aslında ama niyeyse ısrarla bu ayrımı yapmamayı tercih ediyorsunuz;

"XXXXX (ne ise yapıştırılacak uygun sıfat, radikal mi dersiniz, aşırı mı, kökten dinci mi bilemem) müslümanlar dini kuralları gereği şiddet uygulamayı normal bulabiliyorken, şiddetten şikayet etmeleri ne kadar ironik"

Mesela?

Hala anlatamıyorsam ne yazık

Kusura bakma ama hassasiyetin çıkıntılık seviyesinde. Karşı çıktığın cümlemi yeniden inşa edip geri sunmuşsun.

Biz de biliyoruz bütün Müslümanlar'ın öyle olmadığını, öyle olanlar ağır bastığı için stereotiplemeler de ona göre oluyor haliyle. Rus bir adam "ben vodka sevmiyorum" dese "Rus bir adamın vodkadan şikayet etmesi normal mi" derim yani, alkolik olmayan Ruslar'ı tenzih etmekle mi uğraşacam? Gerçekten bütün Ruslar'ın içtiğini zannettiğim anlamı mı çıkacak buradan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...