Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2013 Wcs Büyük Final

Oymanq

Öne çıkan mesajlar

Abi Jaedong kafa olarak geri gelirdi ilk maçtaki hezimetten sonra. Fakat Canon rushlar Jaedongun tüm oyun konsatrasyonunu bozdu. Hatta dayanamadı son oyunda spawning, hatch açıldı. Phoenix açılışına karşı pek geliştirememiş Jaedong kendini. İnfestorı falan baya bi zayıf. Neyse umutlarımızı Galatasaray-Fener maçına taşıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

sOs çok kolay bir turnuva kazandı. Bunun bir çok sebebi var. Öncelikle turnuvaya çok iyi hazırlandığı ve formun da olduğu gerçeğinin altını çizerek başlamak istiyorum.

Fakat ilk turda neredeyse alive'dan sonra en kolay kurayı çekti. Hero diğer oyunculara göre oldukça zayıf kalıyordu bana göre. İkinci turda gelen Polt elbette çok zor bir oyuncu olsa da benim gözümde innovation'ın macrosu yada maru'nun microsundan çok çok uzaktadır. Sonuç olarak sOs kore elemelerinde mücadele eden bir oyuncu iken polt amerika'da nispeten daha zayıf rakiplere karşı oynuyordu. Maçta one sided oldu.

Yarı final da eşleştiği bomber tvz ve tvt'yi çok sağlam oynamasına rağmen tvp de tam bir rezalet. 2 maç arka arkaya scv pull yapması beni şoke etti. Hele o 2. maçta sOs 39 limit kendisi 74 limitken çok rahat sağlam bir macro game ile maçı alabilecek iken halen anlamsız droplar ve scv pullarla uğraşması adeta sOs'un ekmeğine yağ sürdü.

Sonuç olarak bomber kaliteli bir oyuncu olmasına rağmen sOs'u late game'de yenemeyeceği düşüncesine saplanması sebebiyle çok kolay yem oldu.

Final serisinde jaedong'u favori görüyordum. İlk maçta da sOs'u ezerek başladı. Bir ara 130a 200 pop üstünlüğü ve 2 expe 4 exp üstünlüğü ile biten maçı nasıl verdi halen düşünüyorum. Sanırım tek cevabı var. Ultralisk yapıp maçı bitirmeye kasmak. Halbuki biraz akıllı olup broodlord infestor ve exp masslemeye devam etse maçı eninde sonunda kazanacaktı. Sırf 10dk erken maç bitirmeye çalıştığı için elindeki maçı verdi.

2. maçta ise ladder maçında olmayacak şeyler oldu. Koskoca jaedong resmen şamar oğlanı oldu. Neydi phoenixler ve zealotlara karşı natural expsiz maçı kazanmaya çalışması. Zaten o maçtan sonra mental olarak bitti. 4 ve 5. maçta direk ezdi sOs. Ama o maçları çok iyi oynadığından değil jaedong'un 2. maçta geçirdiği tramva yüzünden. "Ben nasıl böyle yenildim" tramvası..

Benim düşünceme göre innovation duckdeock denen piskopat allin ci elamana yenilmese sOs'u tvp yenebilecek nadir adamlardan biriydi. Ayrıca Soulkey'de Jaedong tan çok daha iyi zvp oynuyor.

Fakat eşleşme ve match up üstünlükleri farklı oyunculara final oynatıp şampiyon yapabiliyor.

Bu söylediklerim sOs'u küçülten şeyler değil. 16 oyuncunun 10 tanesi felan zaten birbirine çok yakın seviyede ve şampiyonluğu hak eden adamlardı. Fakat benim genel oyuncu performansı olarak ilk 4'üm innovation - dear - soulkey - maru 'dan oluşan 4'lü idi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...