Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo almak yerine kas almak istiyorum

chrome

Öne çıkan mesajlar

Benim bir tıp doktoru arkadaşım var, kendisi ile insan vücuduna dair sohbetlerimizden biri sırasında "abi sigarayı bırakınca niye kilo alıyoruz?" diye bir soru sormuştum. kendisi de bana "sigara içen kişilerin vücutlarında geceleri uyku esnasında düzenli olarak oluşan hasarları tamir etme eğilimi olur, bundan dolayı da
sigarayı bırakmanın sonrasında bu eğilim yerini genellikle kilo almaya bırakır" gibi bir şey söylemişti.

ben de kısıtlı mantığım ile şöyle bir şey düşündüm.
bu arada sigarayı bıraktım ben.
neyse şöyle bir şey düşündüm, eğer sigarayı bıraktıktan sonra kas tellerimi kopartırsam spor idmanları yaparak bu eğilim yerini kas dokuya yönlendirir ve yağ bağlamam yerine kas doku sahibi olmam mümkün olur mu?

çok salakça olabilir bilmiyorum. salak olmaktan korkmadığım tek yer de bu forum olduğu için bir size danışayım dedim. bu saatte uyanık bir doktor olacağını da sanmıyorum ama bilimsel bir cevap çok şahane olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

kas tellerini kopartmak ne bi bok anlamadım
jilet mi atıcaksın

yok abi o değil.
gel seninle kas gelişimi hakkında küçük bir yolculuğa çıkalım evlat.

bu yukarıda gördüğün resimdeki kas telleri diye geçen şeylere kas telleri deniyor.

zorlayıcı bir hareket yaptığında bu tellerden bazıları kopar, ve tamir sürecinde yenileri ile bağlanır. fakat vücudumuz bu teller koptu aga demek ki daha fazla güç lazım der ve 1 tel kopuyorsa aynı yeri 3 tel ile bağlar. mikron düzeyindeki bu olay çokça yerde çokça tekrarlanır ve kaslarımız ebat artması sonucu hacim kazanır. bunu gören dişi kişiler bu erkek ile çiftleşmeliyim çünkü içinde et var diye düşünür ve profit.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

üşenmezsen gel harbi yardımcı oluruz

abi http://www.denizhaber.com.tr/guncel/35297/izmir-binali-yildirim-recep-tayyip-erdogan-tup-gecit-mujde-balcova-bostanli.html şu proje gerçekleşirse eğer niyetim kesinlikle oraya gelmek zaten. çok bıktım burada kimse spor yapmıyor herkes havuzda saunada ya da hamamda. yani kızlı mızlı ortam ama o da bir yere kadar sonra zaten bir şey de yapamıyorsun herkes tanıyor oluyor. ama anca böyle bir yol olursa gelinir oraya. yoksa çok uzak be abi :)
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Saeros said:

kas tellerini kopartmak ne bi bok anlamadım
jilet mi atıcaksın

yok abi o değil.
gel seninle kas gelişimi hakkında küçük bir yolculuğa çıkalım evlat.

bu yukarıda gördüğün resimdeki kas telleri diye geçen şeylere kas telleri deniyor.

zorlayıcı bir hareket yaptığında bu tellerden bazıları kopar, ve tamir sürecinde yenileri ile bağlanır. fakat vücudumuz bu teller koptu aga demek ki daha fazla güç lazım der ve 1 tel kopuyorsa aynı yeri 3 tel ile bağlar. mikron düzeyindeki bu olay çokça yerde çokça tekrarlanır ve kaslarımız ebat artması sonucu hacim kazanır. bunu gören dişi kişiler bu erkek ile çiftleşmeliyim çünkü içinde et var diye düşünür ve profit.

500 kilo birisinin herkesi silkmesi lazımozaman
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...