Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Işık Fotoğrafları

Jinni

Öne çıkan mesajlar

corso 1-2 favorim :)
1ci de icinden keske daha sag taraftan asiri simetrik bi sekilde mi dagilsaydi acaba ocakbaşlari hani bi tapinak havasi mi verirdi diye gecirio insan :)

2 de masalla biraz daha az insan felan olsa mermerdeki yansimalar felan nefis olmus..

ehe bende yeni bisi denedim az once

hop burdan[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

hepsi çok güzel,
özellikle qui'nin şu deniz manzarasına bitti.

aslında tutorial yazılabilir evet.
örneğin makinanızda şu tarz resimleri çekmek için şu objektifi takın, şu ayarı yapın denilebilir.

ya da objeleri şu yakınlıkta çekerseniz şöyle bir sonuç çıkabilir gibi.

dört işlem örneği vermişsiniz ama,
sonuçta elimize kağıt kalem aldığımızda integral çözmeye başlamıyoruz,
konuları bize, bu konuda bilgili kişiler anlatıyor :)
konuları öğrendikten sonra oturup farklı soruları kendimiz çözebiliyoruz vs vs vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

iso yu tavsiyem otomatik kullanmayin derim ben..kamera sizin ne kalitede bir resim istediginizi anlamayabilir (anlamaz).

eger tripod varsa yada isik yeterliyse olabildigince dusuk iso mantikli kaliteli bir goruntu icin..yani amaca gore iso, herkes kaliteli goruntu ister neticede..ama iso yu yukseltmeye mecbur kalinan durumlarda oluyor tripodun yada isigin kesmedigi durumlarda..(futbol maclarinda bazi flassiz kapali alan cekimlerinde zart zurt..)[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

wastie tas gibiymisler:)
birsey sorucam teknik olarak anlayamadigimdan...gokyuzu yildiz pozlamasi varya hani 17min.lik..
orda neden f2 den f22 ye ringing bir durum var?
filmin hassasiyeti ile ilgili bi durum mu die dusundumde..[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

yildiz fotograflarinda, cikan yildiz cizgilerinin kalinligini sadece film hassasiyeti ve diyafram belirliyor, pozlamanin bi etkisi olmuyo. cunku pozlamanin etkisi yerine, dunyanin donusunun etkisi var, ne kadar uzun pozlarsan pozla, bi yildiz bi noktada, sadece dunyanin hizina bagli olarak kaliyor, filmin o noktasini da o sure icinde etkiliyor sadece.

pozlamanin etkisi, yildizlarin cizdigi yayin acisinda oluyor ama tabi :)[signature][hline]wastiee | PHPNotepad

[Bu mesaj wastiee tarafından 05 Kasım 2004 01:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tiss mi? jinni ehe her karenin hikayesi geyigine inandigimdan degil, ama sunu bilirim senin fotolarina ben yaklasamam kendim cekmeye kalkissam...hele devam ettirsen hobi/is olarak gayette devami gelir eminim.

kimse anasinin karnindan objektifle dogmamistir herhalde? (dogan varsa yada yeni ogrendiyse uzun bir tatil oneriyorum..)[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...