Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arife günü bira içenler buraya

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

tambjk said:

İstediğini istediğin zaman iç afiyet olsun ama gidip bunu görün bakın arife günü içiyorum zuhahahaha şeklinde "din düşmanı" bir tavırla yapınca olmuyor.

Din düşmanlığı ile ilgisi yok.
Eylemi yaptığım gün arife günüydü.
İçimden geldi,açtım başlığı.Arkasından da bayramdaki resimleri de az önce paylaştım. Alıngan olmaya gerek yok dostum.Farkına varmadan dini duygularını incittiysem özür dilerim.

@diaboliq
valla ben de baktığımda acaip acıktım.

@mito
ne demek canım,ayıp ediyorsun,çok güzel fotolar var arkadaşlarda da ben daha ziyade yeme-içme olayları ile meşguldüm,çeken arkadaşlardan toparlayamadım fotoları :D
Sosyal ağlarda paylaş

Adamdan bizzat ben istedim fotolari ki bilen bilir aramizi hicte boyle degilizdir yani bak bayramda senin dini duygularini kirmis ama bayram kofte mangal bira raki diince bayram kuslerin arasini duzeltti burda sen sanrak takilioruz yine demek ki senin dinin bizimkinden farkli
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

tambjk said:

İstediğini istediğin zaman iç afiyet olsun ama gidip bunu görün bakın arife günü içiyorum zuhahahaha şeklinde "din düşmanı" bir tavırla yapınca olmuyor.

Din düşmanlığı ile ilgisi yok.
Eylemi yaptığım gün arife günüydü.
İçimden geldi,açtım başlığı.Arkasından da bayramdaki resimleri de az önce paylaştım. Alıngan olmaya gerek yok dostum.Farkına varmadan dini duygularını incittiysem özür dilerim.

Yok abi ben incinmedim, bende içtim, içerim sıkıntı o değil.

İçtiğin gün herhangi bir gün değil ve dindar yada inançlı kesmin hassasiyetinin olduğu bir gün.

İçtiğin günün başkaları açısından önemini geçtim, belirtmenin sebebinin önemli bir gün olduğu varsayımı üzerinden devam edelim.

"23 nisan günü bira içenler buraya"
"29 ekim günü bira içenler buraya"
"1 mayıs günü bira içenler buraya"
"Sevgililer günü bira içenler buraya"
"30 ağustos günü bira içenler buraya"
"Doğum günü bira içenler buraya"
"Yılbaşı günü bira içenler buraya"

Şeklinde içtiğin günleri ifade etme gereği duymayıp birbiriyle tezat olan arife ve bira kavramlarını aynı cümlede belirtip kullanman benim açımdan ufak çapta da olsa dini değerlere meydan okuma da içerir.

Başkalarının değerlerine saygı duymalıyız ki onlardan da kendi değerlerimize saygı duymalarını bekleyelim.

Bu ülkedeki kavga ve gerginlik biraz da bu nedenle çıkıor :)
Sosyal ağlarda paylaş

işin bitmesine az kalmış.bunaldım.içimden geldi.biraz kendimce rakı-bira konusunda konuşayım.mesainin bitmesi için dakika sayan ve acıkan "eve gitsem de şöyle birkaç duble rakı çeksem" veya "birkaç bira içsem" diyen arkadaşlara da kıyağım olsun B)-

biranın ve rakının içileceği zamanlar önemli.
ikisinden de çok keyif alınabilir ve ikisinden de içtiğiniz sıra nefret edilebilir.

öncelikle bu ikisinden hangisini içeceğinize karar vermek lazım.yani rakı ile başlayıp biraya geçmek genel olarak baş ağrısı ve kusma ile son bulur.ancak rakı ile başlayıp en son 1 bira ile cilalamak ya da bazı arkadaşların yaptığı gibi biranın üzerine bir duble rakı ile cilalamak mide bulantısı ve baş ağrısı için tavsiyemdir.

sade kahve ile özellikle rakı sonrası mideyi yatıştırmak önemlidir.

Bir de bana göre en önemlisi içmiş olmak için içmemek lazım.sonu rezillik olur.rakı içerken öyle bir an gelir ki içtiğin rakıdan tiksinirsin.o an içmeyi bırakmak lazım.zorlamamak lazım.
birada bu sınır daha yukarılarda ama aynı şeyi bira için de öneririm.

rakıyı daha ziyade geniş zamanda, ertesi gün iş dahil olmak üzere başka herhangi bir planınız yokken öneririm.bir de hepinizin bildiği gibi rakı dünyanın en kalabalık içkisidir. yani rakıyı içmeden önce <> yemek lazım. bizim kültürde genelde bu mevsimine göre kavun,karpuz-beyaz peynir veya üzüm-beyaz peynir ya da beyaz peynirdir. altlıktan yeteri kadar yedikten sonra ilk dubleden keyifle içmek lazım.

bundan sonrası ise patlıcan salatası,haydari,acılı ezme,turşu,tarator,çeşitli sebze salataları ile devam etmek güzeldir.dubleden daha seri çekmeye başlayabilirsiniz.

olmazsa olmaz olan muhabbete de başlayabilirsiniz artık.her şeyi konuşabilirsiniz rakı masasında.

ilk dubleler bittikten sonra et,balık faslı başlayabilir.

rakıda en tartışılan konu sek mi içilmeli, suyla mı karıştırılmalı? kendi adıma sekçiyim.fakat bol su ile tüketirim,bu hem sarhoş olmayı önler ve hem de karaciğere verilen zararı en aza indirir. suyla karıştırıp içenlere de önerim mutlaka yanında çok su tüketmeleridir. arzu eden soda,şalgam ve hatta sodalı ayranı da götürebilir.

birayı hemen her ortamda içebilmek rakıya göre daha kolay olmasına rağmen yine de bizim yaptığımız gibi kalabalık arkadaş ortamı ile, muhabbetin dibine vurarak yapmak en kralıdır. fakat biranın hamallık olduğu gerçeğinden hareketle özellikle yanınızda kız arkadaşınız varken ve gece mekandan çıkıp araba ile kız arkadaşınızı evine ya da evinize götürmeyi planlamışsanız bira içmeyi mekanı terkedeceğiniz saatten en az 1 saat önce bitirin.

biranın avantajı yanında yemeğe gerek olmamasıdır.aç karına bile buz gibi birkaç bira bir dikişte içilebilir.tabi biranın dünya genelinde en çok bilinen kayıntısı kızarmış patatestir ancak bizim memleketin zengin mutfağı biranın yanına da envayi çeşit yiyecek katmıştır. aklınıza gelebilecek hemen her türlü kızartma, ızgara, soğuk meze yine biraya eşlik edebilir.

son zamanlarda bira çeşidi de, markası da arttı ülkemizde. ancak genel kabul bomonti ve tuborg gold'un daha kaliteli bira oldukları yönündedir. çünkü efes gibi pirinç patlağını glikoz şurubu ile karıştırıp malt içeceği gibi sunmuyorlar.efesin yaptığı insanları şeker bağımlısı yapmak,oysa bomonti ve tuborg gold gerçek maltı sunmakta içenlere.

afiyet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...