Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kaydettirdigim telefonun kaydi dustu

Goering

Öne çıkan mesajlar

Belgelerini hat firmasi (ozellikle turkcell) uzerinden yolladiysan oluyor. Bana da olmustu.

Sistem soyle calisiyor. Sen turkcele vs gidiyorsun. Belgelerinin fotokopi falan cekip aliyorlar ve BTK'ya gecici acilmasi icin bi mesaj yolluyorlar. BTK senin telefonunu bir sonraki belge inceleme donemine kadar aciyor. O sure de bana dedikleri 6 ay, belki 3-4 aydir bilmiyorum tam.

O sure geldiginde senin belgelerinde bi eksiklik buldularsa cat kapatiyorlar cihazi. Eksiklik derken de cok sacma seyler var. Mesela bilmem ne muhru fotokopide tam okunmamis, yok efendim bi yer silikmis vs. Ama hadi bunlar eksiklik sayilabilir ben de sorun direk turkcellin belge yollamamasiydi.

Aptal herifler belgeleri atmislar bi ara yollariz diye ve aylar gecmis. Sonra BTK ile iletisime gectim ve kendim kargo ile yolladim. O sure boyunca tabi telefon kapali kaldi 1 ay falan.

Eger durumun boyleyse sen de direk BTK ile iletisime gec. Eger gene hat firmasi uzerinden kayit ettirirsen bi sonraki belge kontrol donemine kadar kapali kalir telefon. Bi kereden sonra o gecici actirma olayini yapmiyor BTK, illa ki belgeleri istiyor. Onlarin incelemeleri vs de gene bi kac hafta.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonu alındığın ülkeye giriş/çıkış tarihinle, telefonun alınma tarihi uyuşmuyorsa iptal oluyor diye biliyorum. Tamamen salladım tabi böyle bir sorgulamayı nasıl yapabilirler hiç bir fikrim yok.

Pasaporta kayıttan sonra 2 yıl süre veriyor başka bir telefon kayıt ettirmek yasak oluyor. Böyle bir ihlal yapmış olabilir misin?

Mutlaka bir sebebi olmalı. IMEI sorgulamasında ne diyor o da önemli tabi. IMEI çalınmış olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

Genwa said:

Belgelerini hat firmasi (ozellikle turkcell) uzerinden yolladiysan oluyor. Bana da olmustu.

Sistem soyle calisiyor. Sen turkcele vs gidiyorsun. Belgelerinin fotokopi falan cekip aliyorlar ve BTK'ya gecici acilmasi icin bi mesaj yolluyorlar. BTK senin telefonunu bir sonraki belge inceleme donemine kadar aciyor. O sure de bana dedikleri 6 ay, belki 3-4 aydir bilmiyorum tam.

O sure geldiginde senin belgelerinde bi eksiklik buldularsa cat kapatiyorlar cihazi. Eksiklik derken de cok sacma seyler var. Mesela bilmem ne muhru fotokopide tam okunmamis, yok efendim bi yer silikmis vs. Ama hadi bunlar eksiklik sayilabilir ben de sorun direk turkcellin belge yollamamasiydi.

Aptal herifler belgeleri atmislar bi ara yollariz diye ve aylar gecmis. Sonra BTK ile iletisime gectim ve kendim kargo ile yolladim. O sure boyunca tabi telefon kapali kaldi 1 ay falan.

Eger durumun boyleyse sen de direk BTK ile iletisime gec. Eger gene hat firmasi uzerinden kayit ettirirsen bi sonraki belge kontrol donemine kadar kapali kalir telefon. Bi kereden sonra o gecici actirma olayini yapmiyor BTK, illa ki belgeleri istiyor. Onlarin incelemeleri vs de gene bi kac hafta.

Ben e-devlet üzerinden yaptım kayıt işlemini ve herhangi bir belge yollamadım. E-devlet kaydında da belge yollamamız konusunda bir şey söylemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

E-devlet olayi yeni baslamis. Oradan yapinca belgesizmis, ben kayit ettirirken yoktu. Hatta su 100 lira vergi olayi bile yoktu, o gecikme yuzunden ben de odemek zorunda kalmistim vergiyi.

Bi de 40 tl degil 10 tl almisti turkcell benden o zaman. Olay sonunda da vermislerdi geri o parayi. Cektigim cileyle kalmistim.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

dilekçe / pasaport üzerindeki imza birbirine uymuyormuş diye kayıtdışı gözüküyor...

cidden AMK bi bu eksikti..

baştan dilekçe yollamam gerekiyormuş pasaport fotokopisi ile birlikte

2 ay önce e-devletden kayıt mümkündü. Keşke oradan yaptırsaydın, belge vs. uğraşmazdın. Bende iphone 5 almıştım, e-devletten kayıt ettirdim, yaklaşık 3 ay oldu bir sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba btk ve gümrük idaresi e-devlet üzerinden eş-zamanlı çalışıyor. Yurt dışına giriş/çıkış tarihinle, telefonu kayıt ettirme tarihlerini karşılaştırıyorlar.

Böylece yurt dışına daha önceden kaçak olarak sokulmuş telefonları kayıt ettirmenin önüne geçilmiş oluyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

PTT'de ayrı sıra var

e-devlet'e kayıt olmak için PTT'de 3 saat falan beklemem gerekirdi..

şu an geldim PTT'den, sıra numarası aldım önümde 96 kişi var

Yeni şifre alıyorsan 1TL, daha önce aldıysan ve kaybettiysen 4TL ücret ödeyeceksin. Ondan sonra ki işlem basit.

Edit:

Seni ilgilendirir mi bilmiyorum ama, şöyle bir not düşülmüş e-devlet kayıt sayfasına.
http://i.imgur.com/g1DBJnA.png
Sosyal ağlarda paylaş

kayıt yaptırdım ama zaten,
aradım tekrar btk'yı:

pasaportun kimlik sayfası
dilekçe
+
kayıt yaptığım tarihteki çıkışım

ıslak imza ile istiyorlar..

dilekçe ve pasaporttaki imza tutmuyormuş demiştim :(
paraf atmışım sanırım... (hiç atmam anlamadım)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

2. el aldığımız yurtiçi garantili bir telde veya tablette IMEI sorunu olur mu? Klonlama vs muhabbetlerini soruyorum, eğer olursa nasıl çözebiliriz? (fatura-garanti duruyor)

Olabilir. Çözmek için ise bulunduğun operatöre telefonun faturasını ibraz etmek durumundasın. Telefonun sana ait olduğunu kanıtladığın vakit 15 gün içerisinde telefon ve IMEI numaraları birbirine tanımlanıyor. Ama artık sadece tanımlanan sim kart ile kullanabilirsin, başka kart kullanamıyorsun.

E-devlet de bununla ilgili bir sorgulama mevcut.

http://i.imgur.com/m3985Gh.png
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...