Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AVRO ne demek ya?

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

doğrusu yuro dur :) bazıları auro diye de okuo bende gıcık oluom :) [signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Grandmaster zgrw
Çankaya Üniversitesi Go-Kart Topluluğu Kurucusu

[Bu imza zgrw tarafından 12 Novamber 2004 23:12 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj zgrw tarafından 09 Aralık 2004 19:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

almanyada da oyro diolar.
kendi dilinde okunduuna göre okuo adamlar hiç kasmıo hınk doru sölicem diye. bi de enişteme (almanyada) oyro olur mu ya yuro o falan demiştim bi süre sora kendimi çok rezil hissetmiştim :D[signature][hline]Guitarist Dark Elf Commander
------------
Blackice, 19 Ağustos 2004 03:57'da demiş ki:
OHA PUHUAHEAHAH osurugumdan annem uyanmış Hehahaehah osurdum kapı açıldı direk noluyo olm diyo bi de bılı zort diye çıktı EHeah
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa nın ingilizcesi europe ve euro diyorlar
avrupa nun türkçesi avrupa neden avru değil de avro ben bunu anlayamadım ? madem o kadar öze dönüyoruz bu nedir ?[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 09 Aralık 2004 19:14 tarihinde demiş ki:
normali avrodur ama biz yuro dioruz.
her ülke kendi dilinde avrupanın ilk iki harfini alıp sonuna ro koyar. oyro, yuro, avro vb.

Bunlar telaffuz farklarıdır, adamlar telaffuz ederken rahat olamamışlar demek ki. Bunun öze dönmekle alakası olacaksa Dolar'ın da adını değiştirelim.[signature][hline]Yobazım ama para bende.
Sosyal ağlarda paylaş

ne bileyim son bi kaç gündür görmeye başladım eskiden yuro deniliyodu sonra avro çıktı birden bire uyuzuma gitti nedense bu laf ben yine yuro derim :S[signature][hline]N-Gage Kullanıcıları Portalı
..Knight Online..
..Aliko the Warrior..
..Xigenon 1..

[Bu mesaj uzaylılar tarafından 41 Aralık 3811 34:98 tarihinde değiştirilmemiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 09 Aralık 2004 19:21 tarihinde demiş ki:
avrupa nın ingilizcesi europe ve euro diyorlar
avrupa nun türkçesi avrupa neden avru değil de avro ben bunu anlayamadım ? madem o kadar öze dönüyoruz bu nedir ?

Arcane yukarda söylenmiş, her ülkede avrupa okunuşunun ilk iki harfinin ardına ro getiriliyor.
En azından bildiğim öyle, gerçi bu ülkelerin neredeyse hepsinde ilk iki harften sonra zaten ro geliyor.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Fear attracts the fearful, the strong, the weak, the innocent, the corrupt. Fear, fear is my ally - Darth Maul

[Bu mesaj Penthesilea tarafından 09 Aralık 2004 19:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 09 Aralık 2004 19:14 tarihinde demiş ki:
normali avrodur ama biz yuro dioruz.
her ülke kendi dilinde avrupanın ilk iki harfini alıp sonuna ro koyar. oyro, yuro, avro vb.

bu teorinin hastasi oldum. turkce haric hangi avrupa dilinde avrupa `ro` disinda bi heceyle soyleniyo ki? bu isin aciklamasi gercekten buysa elini sikmak gerekir adamlarin eheh.
euronun litvanyacasi euras bu arada. cignemis adamlar kurali.

euro`yu oldugu gibi alirsan turkcede yuvarlanip öro diye okunur dogal haliyle; ama illa cikintilik yapmasi lazim tdk'nin.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 09 Aralık 2004 21:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Almanca da eu = oy diye okunuyor zaten. Adamlar yazıldığı gibi kendi lisanlarının kurallarına göre okuyorda avro ne ya?? euro dur para biriminin adı. Eğer lisanının kuralına göre okuyacaksan oku euro diye avro ne ki? İlk iki harfide olmayabilir EU = European Union , AB = Avrupa Birliği. Madem farklı bişi dicez abro diyelim bari :P Ben zaten bundan sonra zor alışırım avro ya falan da ne bileyim bence yuro dur o :) Eğer dilimizce okuyacaksak yukarıda dediğim gibi e u r o dur paranın adı :P[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...