Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

kargo aldığımız zaman jump mesafesi düşüyor galiba, gece açtım karakteri 230k para yapabildim 150k veren mission vardı malzemeyi almaya gittim aldıktan sonra jump route bulunamadı diyor geri dönemiyorum lazeri mi sökeyim :D,

birde bir istasyona giderken npc ' ler 3-4 kere interdiction yaptılar normal mi bu ?

trade yapıyorum şuan ne gemi alayım ne önerirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Agirlik arttikca jump mesafen duser normaldir. Interdictionda normal.

Outfit yaparken laden unladen yazar biri bos digeri full yuk jump gosterir.

Bu gibi durumlarda haritada route belirlerken economic route hesaplama yardimci olabilir.. Jump sayisi artar ama gideceginiz yere ulasirsiniz.

Gemi olarak hauler , cobra mk3, type6, asp seklinde gidebilirsin trade icin.
Sosyal ağlarda paylaş

@kanuni

Birde bana destek ver yaw. ASP Explorer alıcam parasını biriktirdim. Trade Rank Merchant.
Trade ile nasıl adam gibi para kazanıcaz?
Loot Trade route denedim.
Rare Good denedim.
Bir mission olayı kaldı yapmadığım.
Community de en üstad sensin.
Mission konusunda ufak bir guide yaz bana. Hangi sisteme gideyim ne edeyim?
Power play in bir faydası var mı denedin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

benim verecegim oneri icin 14-16 milyon credite ihtiyacin var asp icin..

neyse varsa yapacagin sey su:

takurua sistemine gidiyorsun , orada tasima gorevleri var aliyorsun onlari (artik anlatmama gerek yok sanirim open-solo gecis yaparak resetliyorsun missionlari-bu 30 dakika falan surer 30-40 mission icin) eskiden olsa gorevler 2-3 taneydi ama simdi malesef 30 tane 100 tane vs tasi diyor.

bir trader icin en onemli sey onceden planlama :P

bunun icin https://eddb.io/ kullaniyorum ben.

simdi yeni sistemde ne oluyor aldigimiz gorevler cok fazla urun tasittigi icin depoda yer kalmiyor, ama ben bunun cozumunu su sekilde yaptim.

gorevleri aliyorum depo ne zaman doldu ya da mission sende yer yok dedigi zaman hemen takurua markette missiondan gelen urunleri sattim :D :D :D profit :P

ardindan islemi tekrarliyoruz. tabii biraz para harcayip reputationu duzeltirseniz daha cok mission cikar ama ilk turdan sonra zaten allied oluveriyorsunuz.

sonra bos depo gorevlerin git dedigi yere gidiyoruz ama gitmeden once planlama basliyor. soyle ki..

1- yakit ne kadar yeterli ve yakiti nereden almaliyim ? istasyondan mi yoksa yildizdan mi scoop etmeliyim. ben istasyondan aliyorum hep.

2- ilk mission icin gerekli malzeme ne ve nereye vermem gerekiyor ? bu verecegim yere en yakin nereden alabilirim bu mali? once oraya gidip mission icin gerekli malzemeyi alip gorevi veriyordum. ben bu islemi anaconda ile ve 450 cargo ile yaptigim icin ayni istasyona 400-450 urun goturuyordum ve ayni istasyona 4-5 mission verebiliyordum. simdi bunun altinda her az cargoda daha cok gidip gelmek gerekecek.

yani diyelim ki sen 5 missionu ayni istasyona aldin, toplam depo ihtiyacin 400 ama sende 80 var asp de demek ki 5 kere alip satacaksin ayni istasyonlar arasi.

bu islem oncesinde rare sattim, urun aldim sattim, vs vs vs olmadi bu en iyi yontem trade icin. gorevlerin belli alip satacagin urun belli karin onceden belli.. miss..

--------------------------------------

smuggling

simdi bunun icin gene takarua veya robigo bolgesi zaten cok yakinlar.

burada dikkat edilecek konu shadow olanlari almiyoruz. klasik smuggling gorevleri gene resetleyerek ilerliyoruz missionlarda gene satiyoruz depoyu bosaltmak icin.

sonra bombos ver elini uzay gene scanleyecek mallar ama depo bos oldugu icin sorun degil gene ayni sekilde trade deki gibi olayi aliyoruz goturuyoruz. smuggling yaparken outpost secerseniz asla scan olmaz. buyuk istasyonda scan mi oldu koy bir tarafina rahvan gitsin cunku gorev 3-4 milyon cezasi 100k olsa ne olmasa ne.

bu iki konuda da en buyuk sikinti interdiction ve npc lerin dalmasi, polis interdict etse bile anca scanliyor, npc saldiriyor ama kaciyoruz anlatmistim, boost boost zaten asp ye yetisemiyorlar. hatta hic bir gemiye yetisemiyorlar. bu yuzden shield olsa iyi olur..

ha dersen yemezler ben saldiririm ki bende sonlarda python ve anaconda da saldirdim hep, hem para hem rank geliyor kucuk de olsa, o zaman ekipman tak slotlara laser vs.

verdigim tiyolar kendi kesfimdir degerinizi bilin :P

geminde su olacak kabaca : http://www.edshipyard.com/#/L=70g,,2-8I8S7_726Q8c8I,0AA08c05U7Pc05U03w03w

asp icin tabii bu. silah milah takarsan artar fiyati.
Sosyal ağlarda paylaş

trade rank kasiyorsaniz bu smuggling gorevleri paraca cok iyidir ancak trade rank e puan vermez..

kimin umrunda benden baska orasida ayri tabii :D

elite trade rank 1.000.000.000 in biraz ustunde credit kazanmanizi gerektiriyor... bunda elite oldum ama su anda aslinda bunun en kolay kasilan rank oldugunu anlamis bulunmaktayim..

expert oldum combatta ama nasil elite olur pey peyy.
Sosyal ağlarda paylaş

aptalım ya.

gezegene inik vaziyetteydim. kalkış yaptım, burnu yukarı doğrulttum mass locktan çıktım tam supercruise açıcam yemek geldi. dedim bu böyle gitsin supercruise'a girmeden bakalım nolacak. yemeği yedim geldim, ship is destroyed.

nasıl oldu bi fikrim yok ama belki gezegenden supercruise olmadan çıkmaya çalışınca bi yerden sonra ısınma falan olmuş olabilir. siz siz olun yapmayın. dün bi dünya yere gittim tonlarca exploration data vardı gitti hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok bulamam zaten, ebesinin nikahındaydım, hangi sistem onu da hatırlamıyorum yani :)

neyse tekrar çıktım yola. yine hiç explore edilmemiş sistem buldum. hayırlısıylan en azından bir sisteme kendi adımı yazdırıcam :)

explored by yazması için dataları geri götürmek gerekiyor mu yoksa scan ettikten sonra patlasam da o artık explored by ben mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

umarim surface scanner in var?

eger var ise discovery scannerdan sonra yildizi ornegin targete aliyorsun bekliyorsun scanliyor. bu sekilde ki scan ile ismin veriliyor.

sonra geri goturup sattiginda isminiz verildi diye pencere cikiyor. patlarsan ismin verilmiyor..

bu arada bekletme abi sat hemen dunku gibi gelmesin basina is. 20LY uzakliktan sonra fiyat degismiyor.. istersen 100ly istersen 30ly uzaklikta olsun ayni fiyat sattigin yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu an 1500 2000 ly falan uzaklıktayım en yakın medeniyete. surface scanner var. geri dönüp tekrar yola çıkmaya üşeniyorum ama bi yandan da haklısın yani. bilemedim kararsızım dsf

aslında şu FSD'yi coşturan synthesis varmış da ham materyallerini bulamadım, bi bulsam zıplaya zıplaya dönerim geri.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

abi şu an 1500 2000 ly falan uzaklıktayım en yakın medeniyete. surface scanner var. geri dönüp tekrar yola çıkmaya üşeniyorum ama bi yandan da haklısın yani. bilemedim kararsızım dsf

aslında şu FSD'yi coşturan synthesis varmış da ham materyallerini bulamadım, bi bulsam zıplaya zıplaya dönerim geri.

ha yok ben donmusken patladin sandim. donme zaten dikkatli olduktan sonra bir sikinti yok. 1500-2000 de aslinda fazla uzak degil ya :) merkeze git merkeze 26000LY. donuste eve yakinlastikca kusacak gibi oldum ben sabirsizliktan, hele istasyona girerken :)

alt f4 calismiyor her zaman tam turk akli oldu seninki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Adama ve Galacticasi gibi esiyorum hi-conflict alanlarinda.

http://coriolis.io/outfit/anaconda/08A7A6A5D8A8D5C0v1e1e1e1b1b0p0p04040404040404044k5n5n-------24.Iw18ZlA=.Aw18ZlA=

Vulture harika bir gemi siddetle tavsiye ederim combat icin. acaip keyifli bir sey. anaconda hizli patlattigi icin ondayim su an ama ucus keyfi vs olarak acik ara Vulture.

keyif olarak

Vulture>Python>Anaconda

EZ mode

Anaconda>python>vulture
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...