Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Mobil app e ben de login olamıyorum, anlamadım niye.

Bu arada iş bilgisayarımdan gireyim dedim, çözünürlüğü rezil bir çözünürlüğe ve herşeyi lowest a getirdim çalıştı. Hatta gittim bir Cobra MK III 'lu NPC 'yi öldürdüm, 6k cebe :)

Ya bana galaxy map 'e web üzerinden ulaşılabilecek bir kaynak lazım. Şu resource nerede var, ne kadar v.s. Kesin vardır internette bir yerlerde bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bilgileri bir daha postlayayım, yukarda dursun önemli.

Mosquito said:

Xenocide said:

valla ben daha ekonomik olarak o kadar ilerilere gidemedim.

rare item dediğin ne olüyür nasıl bulunuyür?

Şimde öncelikle her bir rare item sadece tek bir istasyonda olabiliyor, bitince yaklaşık 20dakkada tekrar restock oluyor.
öncelikle hangi istasyonlar hangi rarelerin olduğunu şu siteden bakabilirsin, belki başka da vardır daha milleitn keşfetmediği.

sonra bu istasyona gidiosun or7dan topluosun malları heryerde satabildğin şeyler bunlar asıl olay üretildiği yerden ne kadar uzakta sattığın. yaklaşık 150-160ly uzakta en yüksek seviyesine geliyor istersen 250ly git fiyatı daha fazla artmiyor.bununla ilgili grafikte şu sitede var.

1t başıuan 15k profit geliyor.rare itemlar markette sari ile gözüküyor aşağıda benim aldığım bikaç ss var.

ps: en önemli şeyi unutmuşum oyundaki gaxay mapten hiç bi halt anlaşılmadığı için bu siteden gidecğein route'a bakıosun öyle yola çıkıosun

ps2: bu arada bu yolculuk için geminde fuel scoop olsa iyi olur, yakıt yetmiyor çünkü 1 ya da 2 kere yakıt alman gerekiyor, eğer yakıtın bitmek üzere olduğu sistemde istasyon yoksa yakıtsız kalırsın.

ss1

ss2

ss3

Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Kanuni said:

ayni sistemde iki istasyon arasi 2 slave tasidim 45k..

gonder gelsin koleleri.

NERDE YAPTIN

Ngaliba da denk geldi.

simdi elimde 2 kontrat var ederi 90k 4 tane slave bulmam lazim..

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=76314

su postta slave satilan yerler mevcut. ciktikca ekliyor millet de sansima hic birine ulasamiyorum ben. abandon ederim en kotu kontrati.

bu iki kontratta ngalibadan zaten. kole acligi var orada gibi. ben gene geri gidip solo - multi arasinda reset atip durayim gorevlere.
Sosyal ağlarda paylaş

hyper drive'ı sadece sistemler arasında kullanıyorsun yani instance'lar arası. bazı sistemler gerçi görmüşündür; 2-3 yıldızlı, aralarında 500k-800k mesafe oluyor gitmek uzun süre biliyor.

onları yakalamak içinde daha gelişmiş bir scanner kullanmak lazım yada supercruz'da ilerlerken sağ sola bakıp sabit olmayan obje görmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

olabilir lakin oyunun group play'i hala özürlü. aynı grupta olduğumuzu belirten bişey yok, birbirimizi gösteren bir indicator yok, bazen aynı instance'a düşemeyebiliyoruz bile. Gerçi en son beta 2'de group play denemiştim ama forumlardan okuduğum kadarıyla 1 adım ilerlememiş.

mesela herşeyi hallettik yan yana supercruise'da gidiyoruz, birimiz interdict edilsek, diğerimiz ona yardıma gidemiyor felan.

ilk düzeltmeleri gereken şeyler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

şu rare item trade olayını baya nerflediler adetleri 2-4 seviyesine çektiler, sonra tekrar bufflaıp 9-15 adet aralığına çektiler. stationlarda eskiden 20dakkada 200t kargoyu fulleyebilioduk. artık max 15 tane, ortalam 8-9 tane çıkıo rare item bi stationdan. her 10dakkada bu kadar çıktığını düşünürsek 100t için baya beklemeniz ve başkasına kaptırmamanız gerek. bide 150ly 'lik yolculukda 20dakka sürüo.

bilgisayarda başka bişi yaparken para kasmak için gayet güzel ama oynarken yapılacak iş değil. normal trade yapsan daha çok eğlenceli.

sharky said:

Şu bilgileri bir daha postlayayım, yukarda dursun önemli.

Mosquito said:

Xenocide said:

valla ben daha ekonomik olarak o kadar ilerilere gidemedim.

rare item dediğin ne olüyür nasıl bulunuyür?

Şimde öncelikle her bir rare item sadece tek bir istasyonda olabiliyor, bitince yaklaşık 20dakkada tekrar restock oluyor.
öncelikle hangi istasyonlar hangi rarelerin olduğunu şu siteden bakabilirsin, belki başka da vardır daha milleitn keşfetmediği.

sonra bu istasyona gidiosun or7dan topluosun malları heryerde satabildğin şeyler bunlar asıl olay üretildiği yerden ne kadar uzakta sattığın. yaklaşık 150-160ly uzakta en yüksek seviyesine geliyor istersen 250ly git fiyatı daha fazla artmiyor.bununla ilgili grafikte şu sitede var.

1t başıuan 15k profit geliyor.rare itemlar markette sari ile gözüküyor aşağıda benim aldığım bikaç ss var.

ps: en önemli şeyi unutmuşum oyundaki gaxay mapten hiç bi halt anlaşılmadığı için bu siteden gidecğein route'a bakıosun öyle yola çıkıosun

ps2: bu arada bu yolculuk için geminde fuel scoop olsa iyi olur, yakıt yetmiyor çünkü 1 ya da 2 kere yakıt alman gerekiyor, eğer yakıtın bitmek üzere olduğu sistemde istasyon yoksa yakıtsız kalırsın.

ss1

ss2

ss3

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben Sol sistemi etrafındayım 2-3jump genelde. bizim samanyolu zaten bu, dünya münya var işte. gammada baya populerdi Sol sistemi.

Cmdr Lorein

akşam bakiim nasıl friend eklenio.

Suark said:

beyler aksam bulusalımmı, sistemlerinizi yazın ben geleyim oralara.
lonca bişey kuralım edelim beraber çalışalım, SS almak yerine farklı sıstemlerde trade eksık gedık Intel verelim anlık

mis
Sosyal ağlarda paylaş

ngaliba > sumel arasinda saatte baslangic geminizle 80-100k kazanabilirsiniz.

ngaliba it gibi slave ariyor sumelde de var. oradan aliyorsunuz satiyorsunuz. 1 saat falan suruyor gidis gelis. cargoyu 8 e yukseltip fuel scoop takiyorsunuz. ngaliba sistemindeki iki istasyon arasinda slave tasima geliyor bazen o da isin bonusu. 45 k falan. 10k slave alimi 2 slave e gorevler 40-45k veriyor. solo mode ve open mode arasinda gecis yaparak questleri resetliyorsunuz ve 2-3 dakika da 4 gorev alinca zaten 8 cargoluk slave isiniz doluyor.

anarchy den anarchy bolgesine tasima oldugu icin arama tarama vs de yok.

bunu denedim bugun sikintidan oldu. gunesten fuel cekerken dikkat acele etmeyin patlarsiniz (like me)

10 saatte 600-800k rahat olur.

yani 2-3 haftaya max gemiyi almaniz olasi cunku para kazandikca geminin cargosu artacak ve saatlik 80k limiti 400k lari falan cok rahat bulur.

ngalibaya gidis rahat ancak sumeldeki christian prospecte gidis baya uzun suruyor bayiyor hafif. uzundan kastim 5 dakka falandir..

test ettim 50-60 dk suruyor bu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

valla kesin baska gemidir o. bunuda kendim deneye deneye maxladim bu sekilde.

gunes harici tehlike yok su ana kadar.

gunesde olay 10 birimin ustune cikma o zaman heat damage aliyorsun.

birisi seni cruisedan vs cikarmaya calisirsa escape vektore dogru gemini yonelt genelde kurtuluyorsun, eger saldiri altinda isen bas hiza kokle, sogumayi bekle ardindan gene cruise.

bu arada sumel de ayni sistem icinde gene slave tasima cikti gorev olarak ahahah.. goturdugum istasyonda slave de vardi ilginc.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...