Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

O değilde kurarken şöyle bir dosya yapısını inceleyeyim dedim. Adamlar MilkyWay 'i ayrıca bir directory 'e koyup ( içindeki muhtemelen tüm datalar ile ), root a Galaxies.ovl diye dosya koymuşlar ve sadece MilkyWay var bu dosyanın içinde.

Yani hasta ruhlular, bu kadar yıldızın yeteceğini düşünmüyorlar muhtemelen. Multi-galaxy 'e izin verecek şekilde tasarlanmış oyun.

Çok sistemli çalışmış adamlar ya. 2 senelik bir development ile bu kalitede bir oyun valla çok zor bir iş. Adamlar planlarını çok iyi yapmış ve çok iyi execute etmiş. Valla telco sektöründe bu tarz büyüklükte bir şey yapsanız, ödüle boğarlar sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

tüm galaksi 4 bölünmüş durumda. Empire, Federation, Alliance bunların dışındaki kısımlar anarşi sistemler diye geçiyor ve genelde korsanların baseleri illegal kargoları satıyon çoğunda istansyon var.

player konusunda kaç online player var, kaçını görebiliyoruz, bilemiyoruz.

oyun gelişir ise eve online'nın shooterlı versiyonu olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Explorationa sarilabilir cidden. Uzaktaki sistemlerin maplerini baska sistemlere satiyorsun falan, explore ediyorsun once tek tek.

Oyun cok zevkli bence, ama trade mantigindan en cok para kazanilir gibi geldi. 10k CR yapabildim sadece bir kac saatte. Saniyorum bu milyon seviyelerde olur saglam traderlerda.

Bir de hangi malzemeyi nereden alip nereye satmak lazimin routeunu cikarmak lazim. Zor zira bulmak etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

agir simulasyon sevenin gelmesi gereken bir oyun. galaxyde birbiriyle insanin karsilasmasi heleki solo mode da oldugu icin cok ama cok zor, anca belli bir istasyon genel tarafindan sahiplenilir millet orada takilir ama onda da zaten herkes gemi... ne goreceksin.

birde millet kendi grubunu olusturup oyun oncesinde grupca takilacaklardir.

garip bir sistemi var pek begendim diyemem.

chat varmi onuda bilmiyorum gittigim istasyonlarda hep tektim.. sanirim :)

adamlar direk uzay budur bu kara boslukta aha yalnizlik sudur demisler.

birde devamli gemi icindesin hani disardan kendimi goreyim de yok. eve online bu konuda daha bir ferah.. uzaktan gor vs derken cok bogulmus hissetmiyorsun ama tabii o baska tur.

keske bir open betasi olsaydi.. onuda bilerek yapmadilar sanirim. cok insan almazdi sanirsam bir open beta olsaydi.

eve online gibi uzun vadede kucuk bir toplulukla devam edip gelistikce kalabaliklasabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bayaa bir adamla karsilasiyorum ya ?

Hatta bir ton kisiyi supercruise dan cikarip wanted mi diye baktim bir sure, karsilikli silahlari cekip sonra ayriliyoruz :)

Henuz cozemedim supercruise da sectigim kisiyi nasil cikaracagima, random cikariom low energy nanesinden.

Hatta bulundugum istasyokdaki istatistiklere baktim 4728 gemi dock etmis 24 saatte
Sosyal ağlarda paylaş

gelecekte buyur, eve in ilk halleride bi garipti. Belki evedeki gibi başlarda oyuncular bi yerde toplansın diye bütün sistemlerden ulaşılabilen bi trade hub yaparlar.

Kaşiflik süper, gezegenlerin sistemlerin getirrisi ney bu arada?

daha oyunu almadım bende , şu yeni iş mevzuları var olsun bitsin çakıcam bunu.

Zamanla buyuk gemılerın gelecegını hatta cok farklı ulaşım yollarının olabileceğini dusunuorum.

neyse oyun ıcınde buluşalım kaybetmeyın bırbırınızı =).

manufacturing var mı bu arada?
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Bu arada geminin kontrolu ile ilgili sifir problem yasiyorum. Alistiktan sonra cok kolay.

Tek sikinti ineceginiz yeri bulmak ve giris varsa nerede oldugunu bulmak :) dort donuyorum stationlarin etrafinda surekli hehe

şöyle bi tip vereyim, saat yönünde dönüyorsa yukarıda, tersine dönüyorsa aşağıda giriş.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Sag el kurali yani :) ok sagol

Bu arada fikrimi degistiriyorum noob dolu etraf. Demin benim inecegim pad e herifin teki kamikaze yapti. 5 sn ile siyirdim

Sag el olmuyor da sol :)

Tam tersi verdigin bilgi :) sag eli kurali isliyor yani

şu istasyon dönme olayı ile ilgili tip süpermiş bu arada. bende aranıyordum hep.
Sosyal ağlarda paylaş

para kazanmak için en temiz yol, max 1j öteden ya da aynı sistem trade etmek 1ton başına 1k civarında kar getiren malzemeler bulunuyor. tabi bunu için sistemdeki istasyonları gezip, trade ekranını ss'ini alıp, sonra karşılaştırmak gerekiyor.

1ton cargo için gitgel karşılıklı 1k'lık kâr getiren şey ben bulamadım pek, ama ortalaama karşılıklı 700-700 yada 1000-200 gibi kârlar getiren mallar oluyor genelde.en temiz para burdan gelio şimdilik gördüğüm kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya demo falan varmı bi indirip çalışıomu dıe baksak

okuduğum kadarıyla çok bişi istemio sistem olarak. benim sistem amd phenom x4 955 işlemci, 4gb ram, 560gtx nvidia grafik kartı var. problem yaşamıyorum hiç. shadow hariç highda takılıyorum. hatta fraps çalıştırıyorum fps 25 altına düştüğünü hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna tool lazim baya.

social toollar cok eksik hatta yok gibi. arti dedigin su trade icin marketin ss ini almak yerine uzaydayiz isik hizinin ustunde ilerliyoruz teknoloji dip yapmis bilader koy galactic trade information center gibi bir sey..

arti solo olayinin manalarindan birisi su; az once bir istasyona inmeye calistim dakikalarca inis izni vermedi cunku yer yok inmek icin 2 yer var birileri inmeye calisiyor ve sen inemiyorsun normal olarak bu gibi durumlarda hemen soloya gecip inilebiliyor.

millet bu gibi nedenlerle sanirim soloyu savunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...