Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Mosquito said:

şimdilerde de joystick olayına sardım. mouse ile joystick arasında çok fark var diyorlar forumalarda hep.

X52 ya da X55 gibi pahalı bişi yerine logitech 3d extreme modeli var 100tl onu almayı düşünüyorum.

var mı joystick kullanan ya da mouse ile karşılaştırabilecek?

X52 yada X55 çok pahalı ondan onları düşünmüyorum bile, o yüzden kullanan arkadaşlar onların ne kadar uber süper olduklarını hiç anlatmasın :)

bende şundan var Mad Catz F.L.Y.5 ; amazondan tr'ye gümrüğe takılmadan geldi, 55 dolares
throttle kolu yanda olması güzel, bi bak istersen
http://imagenes.tiendasoluziondigital.com/126879-123027-large/mad-catz-mcb4330200b2-04-1-f-l-y-5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında mouse&keyboarddan sonra joysticke geçtim, çok bambaşka bişi bu diyor musnuz peki?

x52 pahalı abi o kadar para vermeye gerek yok, throttle bana ultra gereksiz geliol aslında, asıl kritik şey joystick ile gemi kullanımı nasıl?
voiceattack kullanmaya çalışıom biir yandan asıl olay şu gemiyi kontrol etmede koaylık sağlayacak bişiler. özellikle savaşlarda aimi daha hassas yapabilmemi sağlayacak. onun haricinde çok bi problem yok zaten.

peki şu madz catz'den memnun musun elite'de?
Sosyal ağlarda paylaş

https://itunes.apple.com/us/app/elite-dangerous/id897148481

The app provided more background information on Elite: Dangerous and gives all Commanders access to starport services, using their game login, where they can look at market data, ship configuration options and access other features and services which will be added over time.
Sosyal ağlarda paylaş

Combat Training Demo 'yu indirdim. Şu single player olan.

Bu demo kısmındaki missionlar mı çok kolay acaba ? Çok zor çok zor kontrolü deniyor her yerde, ben içinden geçtim adamların resmen. Hele o supply ship mission 'unda.

Bu çok zor diyenler daha önce bu tarz simulasyonları oynamamış arkadaşlar mı ? Yoksa combat demo kısmı mı kolay hakkaten.

Oyun çok güzel olmuş bu arada. Eski Elite 'i hatırlarım herhalde diyordum, bana daha çok Wing Commander 'ı hatırlattı kontroller :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya para konusu sıkıntılıydı ama rare itemlari tasiyarak cok kolay para yapiliomuş yeni öğrendim. 50m'luk gemiler fln nası kasılır bu para diodum ama rare itemlari 100t mal taşıyan gemi ile 150ly uzağa taşıyıp, satiosunuz bir runda 1.5m profit gelio direk 20-30dk arasi sürüo, sermayede 200k fln gerekio.

joystick olayında da 2.el X52 pro buldum 300-350tl istiolar bide Thrustmaster T Flight Hotas X var 120tl sıfır.

karar veremedim :(
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Combat Training Demo 'yu indirdim. Şu single player olan.

Bu demo kısmındaki missionlar mı çok kolay acaba ? Çok zor çok zor kontrolü deniyor her yerde, ben içinden geçtim adamların resmen. Hele o supply ship mission 'unda.

Bu çok zor diyenler daha önce bu tarz simulasyonları oynamamış arkadaşlar mı ? Yoksa combat demo kısmı mı kolay hakkaten.

Oyun çok güzel olmuş bu arada. Eski Elite 'i hatırlarım herhalde diyordum, bana daha çok Wing Commander 'ı hatırlattı kontroller :)

heryerde cok cok zor deniyorsa sen supersin :) bende buradan yardim aldim da ilerliyorum. ilk basta biraz moral bozucu davraniyor oyun sonrasinda alisinca dedigin gibi biraz daha iyi ama oyle icinden gecemedim pek ben.

hava kuvvetlerine falan yazil :D
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

valla ben daha ekonomik olarak o kadar ilerilere gidemedim.

rare item dediğin ne olüyür nasıl bulunuyür?

Şimde öncelikle her bir rare item sadece tek bir istasyonda olabiliyor, bitince yaklaşık 20dakkada tekrar restock oluyor.
öncelikle hangi istasyonlar hangi rarelerin olduğunu şu siteden bakabilirsin, belki başka da vardır daha milleitn keşfetmediği.

sonra bu istasyona gidiosun or7dan topluosun malları heryerde satabildğin şeyler bunlar asıl olay üretildiği yerden ne kadar uzakta sattığın. yaklaşık 150-160ly uzakta en yüksek seviyesine geliyor istersen 250ly git fiyatı daha fazla artmiyor.bununla ilgili grafikte şu sitede var.

1t başıuan 15k profit geliyor.rare itemlar markette sari ile gözüküyor aşağıda benim aldığım bikaç ss var.

ps: en önemli şeyi unutmuşum oyundaki gaxay mapten hiç bi halt anlaşılmadığı için bu siteden gidecğein route'a bakıosun öyle yola çıkıosun

ps2: bu arada bu yolculuk için geminde fuel scoop olsa iyi olur, yakıt yetmiyor çünkü 1 ya da 2 kere yakıt alman gerekiyor, eğer yakıtın bitmek üzere olduğu sistemde istasyon yoksa yakıtsız kalırsın.

ss1

ss2

ss3

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...