Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

warrior

Yoshimitsu

Öne çıkan mesajlar

Rp olarak düşünürsek tabiki benim tercihim warriordan yana.. Ama oyun tarzı olarak düşünürsek damage-dealer düşünüodum..

Benim başta düşündüüm ise, her oyunda olduu gibi, bu oyundada warriorların hp'nin çok fazla olup, hem tank gibi olacaı hem de kullandıı silahlarla yakına girince rakibini doğrayan bi "damage-dealer" olduuydu. (Tank olmasa da olurdu, benim için zarar vermek daa önemli..) Ama tam tersi warriorlar sanırım sadece tankmış. Baksanıza dier threadlere. Roguelar yakın dövüşte warriorları biçiolarmış.. Ee yakın dövüşte en güçlü class warrior diilde roguesa ben nie warrior oliim ki? :([signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

warrior plate giyebilen bir karakter olduğu düşük lvllerde plate'in ona sağlayacağı faydadan yoksun.Ama lvl yüksekdikçe armor ve hp varkı rogue ile baya bi artıyor.lvl20'ye kadar orc warrior bide 27rogue oynamıştım.armor olarak aynı lvllerde ikiside aynı değerlerdeydi.Warrior'un gücü(burda daha çok armor ve hp farkını kastediyorum) lvl yükseldikçe açığa çıkıyor.

Zaten blizzard böyle bir durum varsa bile bunu düzelteceğinden emin olabilirsin ki dual balta kullanan bir orc karşısında pek az karakterin bir şansı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi burda movie linki vericem ama kendi dedıklerımle tesr bir duruma düşücem ama harbi warrior yeri geldiğinde çok iyi abi bu oynamayla ilgili nasıl anlatılcak oyna gör ama emin ol warrior güçsüz filan değil yeri gelince 1k dmgde vuruyor yani warrior yeteri kadar sağlam oluyor abi herkes olayı solo olarak görüyor[signature][hline][b]WoW:Hordish Manner
Msn/Mail:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Alliance a gel paladin ol sende o zaman.Dogru duzgun oynadigin surece hiçbir warrior paladin i yenemiyo.Tabi levellari esit olmak uzere.Ben betada(paladin nerflendikten sonra)kendimden 3-4 level yuksek warrior yenmistim hemde çok rahat.Sadece divine protection kullandim o kadar :) blesssing of protection ve lay on hands a fln hiç dokunmadim bile hehehe..Blizzard in forumlarini da okursan anlarsin.Ayrica Paladin rogue u da yenebiliyo.Zaten warriorla neredeyse ayni dmg i veriyosun(gerçi kullandigin itemlerine bagli...)Hemde paladin 3-4 canli bisi kolay kolay gebermiyo yani.Gerçi olay oyuncuda bitiyo ama sunu soliyim nasil rogue buyuculere karsi avantajliysa paladin de warrior ve rogue tarzi classlara karsi baya bi avantajli.Gerçi ben paladin ile buyuculeri bile indiriyodum ama harbiden çok zor yapiyodum çunku fazla bi avantajin yok...Bide zaten fear gibi buyuler olduktan sonra baya bi zorlaniyosun...[signature][hline]At Last We Shall Have Revenge...
Sosyal ağlarda paylaş

Gran nereye kadar oynadın palayla bilmiyorum ama lvl45den sonra Warriorla arandaki fark iyice belli oluyor warrior senden 2 kat fazla dps vermeye başlıyor . Yani lvl20deki o vergians fistle verdiğin inaılmaz zarar ve dayanıklılık lvl30larda kaybluyor ve level 40dan sonra warriorun verdiği zarar seninkini katlıyor . Yani dpsen azalıyor ama Palaya gelen yeteneklerde seni oyundaki en güçlü tank ve supportclassı yapıyopr orta derecede zarar veriyorsun ama hiçbir zaman bir rouge veya warrior kadar veremiyosun .
1vs1da yine warriorları alabilyorsun genelde çünkü hem zırh hem immunityler saolsun yardımcı oluyor , ama oyun 1vs1 değil önemli olan 5li 10lu gruplarla yapılan savaşlar yani warrior sağlam zırhlı iyi zarar veren ama iyileştirmesi olmayan sınıf. Rouyge çok daha iyi zarar veren ama hem can hemde zırh bakmından çokdaha zayıf bir sınıf. Palaysa Warriorun 2/4u kadar zarar veren aynı zırha sahip fakat bunun yannda her çeşit heal ve immunitye sahip bir karakter . Yani sonuçta bakacak olursanız hepsi bir TAvsiyem şu class güçlü bu zayıf ddiye gitmek yerie ya ben bunu oynamaktan zevk alırım diyerek karakter seçmek .
Sosyal ağlarda paylaş

'Sen, katıksız kaba kuvvet ile elindeki baltayı savurdukça rakibinden yükselen haykırışları ve gözlerindeki vahşeti görmeyi bekliyorsan 2h bir silah kullanan savaşçı senin açlığını giderecektir. '

işte bunu seviyorum ...
ehehe ben ne olursa olsun warior oynıyacam isterse en ezük char olsun , isterse allahın reskili yesin , isterse kendinden 3-5 lvl düşük rogue ye ölsün ...
yane tamamiyle zevk meselesi ben warior oynıyacam kim ne derse desin yane (us betada warlock oynamama rağmen çokta sağlam bi char olmasına rağmen serverin kapancağı son gece sadece 1-2 saat bir warior charla takıldım ve dedim işte bu benim charım eheheh )
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dungeon_Master, 08 Aralık 2004 22:16 tarihinde demiş ki:
Ama tam tersi warriorlar sanırım sadece tankmış. Baksanıza dier threadlere. Roguelar yakın dövüşte warriorları biçiolarmış.. Ee yakın dövüşte en güçlü class warrior diilde roguesa ben nie warrior oliim ki? :(

yok öyle bir şey. rogue'ların en zorlandıkları 2 class warrior , paladin ve shaman hatta. özellikle ilerki level'larda rogue'un warrior'a kafa tutması çok zor. hatta warrior kesin alır derdim de, kendim denemediğim için fazla ileri gitmek istemem. ;)

warrior sadece tank değil, iyi bir dmg dealer da. ama şöyle bir şey var. büyük bir meydan savaşında, ben warrior'um biçerim nidalarıyla önden koşuşturursan kılıcını 2 kez savuramadan ölmen çok büyük ihtimal. o yüzden tank olmasan bile grupla birlikte ilerlemek gerekiyor, ya da karambolde birilerine yaklaşmak.

meydanın içine grup halinde girdiniz mi, bir de yanınızı health'inizi gözetleyebilecek bir priest varsa , o zaman gösterirsiniz warrior gücünü.

edit: biraz zırvalamışım da. ;)

[Bu mesaj Mirage tarafından 08 Aralık 2004 23:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aslında horde'u hiç sevmedim, şehirleri vs. ama betada orc warrior oynamıştım.

orc warrior'un çıkardığı sesler acaip gaz. balta sallarken, dmg alırken/verirken süper sesler çıkartıyor tam havaya giriyorsunuz. tam adam biçtiğiniz hissine kapılıyorsunuz. horde olsaydım kesin orc warrior oynardım.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
Wow-eu warrior forumlarında bi paniktir gidiyo herkeste . hatta baya bi kişi bi forumda yayınlanan warrior nerfler gerçekten doğruysa oyunu bırakma kararı almış. bi o kadarda bu nerflerin fake olduğuna inanan var.

forumda açılan bir sürü konu bilzzard tarafından silinmiş buff beklentisindeki warriorlar nerf i duyunca berserk moda girmiş resmen ama hala belli değil değişiklerin ne olacağı.

En büyük ve en saçma nerf enrage+deathwish stacklenmesinin kaldırılması ve flurry nin %25 e düşürülmesi. işin saçma tarafı shamanlardaki flurry nin yine 5 talentta %30 da kalması.

Warrior da özellikle fury ağacına buff gelmesi gerekiyodu tek düzeltmeleri gerek şey enrage+deathwish te açılan Sweeping strikes ta vurdğunuz MS 2 k ise yandakine bir daha enrage+deathwish gibi damage bonusları alarak 3.5-4 k görmesiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Warrior da özellikle fury ağacına buff gelmesi gerekiyodu tek düzeltmeleri gerek şey enrage+deathwish te açılan Sweeping strikes ta vurdğunuz MS 2 k ise yandakine bir daha enrage+deathwish gibi damage bonusları alarak 3.5-4 k görmesiydi

evet sadece sorunumuz buydu ve execute ile 8 k vurudugun adamın yanındaki full hpli adamında executu aynen beynine yemesi bi problem sayılabilrdi fakat dw+enrage olayı gercekten benim gibi binlerce warriorun canını sıkmış... saçmalık sadece.Biz buff bekliyoruz furryi komple götürüyorlar allahım yaa aklıma geldikce sinirleniyorum.. yok abi madem warriorları sevmion istemion vurmasını kaldır ya bidahaki patch te warriorların adı shieldfighter olsun bitsin bu dertler
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah

HAla DW + Enrage saçma diyenler var mı diye düşünüyodum da

evet haklısınız ya.

Hatta bakın bi de Mortal strike ı "next melee attack" a çevirsinler. Hs + MS çok vuruyor, mazallah yani dengeleri değiştirir, diğer classları ezer filan hemen bi nerf lazım.

Ha burada şöyle bi nokta var, herhangi bi class ı öldürebilmek için illaki Death wish mi lazım?

tabi ki hayır, ancak çok kolay şekilde kite edilen warriorun dmglarını düşürürsen tepki çekersin yani. Bu doğaldır.

SS da execute dmgının diğer target a vurması tamamen saçmalıktı zaten, ona kimsenin itirazı yok.

Amaaa, sen kalkıp da tek savunması, atağı olan warriorun damage ını etkileyecek nerf getirirsen, warrior un pvp olayını bitirirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok seviyorum mageler 10k pyro vuruyor diyenleri

LvL 70 mage im vardı, 900 spell dmg varken o söylediğiniz için gerekenler

Berserker buff+CoE+Recklessness açmış warrior ve o warriora imp kidney shot atmış bir rogue gerekiyor

Benim bahsettiğim 2k autohitler arenada, buyur buradan yak

Edit - Phlox

Aynı tree de ama ikisinin kullanım alanları farklıdır bence ( warrior oynamadım tahmin ederek söylüyorum ), Enrage PvE de , en azından raidlerde beş para etmez bir özellik bildiğim kadarıyla cleave yiyceksin o cleave critliycek o zaman enrage , DW genelde son zerglerde kullanılan bir olaydı TBC öncesi raidlerde.

[ Mesaj 15 Nisan 2007, Pazar - 00:04 tarihinde, Wispy tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

PvE yapan warriorlar zaten fazla etkilenmiyo bu nerflerden, adamlar tank oynamaktan zevk alıyorlar, kaldı ki gidip raid de DPS yapmakla PvP yapmak arasında çok fark olsa gerek. Bu gelen nerfler direkt olarak PvP yi etkiliyor, kısa sürede max damage olayını kaldırmaya çalışıyorlar warriordan.

Muhtemelen bunun nedeni de Arena da warriorların cloth & leather ı fazla hırpalaması(!)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...