Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de bisiklet denince..

katliamci

Öne çıkan mesajlar

mani said:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting

said:
In general, lane splitting by motorcycles is legal in parts of Europe, Japan, and several other countries. In most US states, lane splitting is illegal with one notable exception being California. Additionally, the legal restrictions for lane splitting in each US state for motorcycles generally apply to bicycles as well.[7] However, in some states such as Nebraska and Utah, lane splitting is prohibited specifically and only for motorcycles and is therefore legal for bicycles

said:
Lane splitting is controversial in the United States,[19][20][21][22] and is sometimes an issue in other countries. Questions are debated as to whether or not it is legal, whether or not it should be legal, and whether or not it should be practiced regardless of legality. Bills to legalize lane splitting have been introduced in state legislatures around the US over the last twenty years but so far none has been enacted.

neyse daha birçok açıklama var "lane splitting" ile ilgili. Sonuçta lane splitting güvenli değil. Bunu savunanların tek argümanı "ama ben güvenli kullanıyorum/güvenli yapıyorum bu işi" dir ve bu geçersiz bir argüman. Ben de 160 la giderken gayet güvenli gidiyorum arabamla ama bu hız sınırının max 120 olduğu otoyollarda 160 ile gitmenin yasal olduğu anlamına gelmiyor. Hele hele duran trafikte şeritlerin arasından giden bir motorlu ciddi tehlike oluşturuyor. Zira duran trafikte şerit değiştirmek gayet olağan bir durumken nereden geldiği belli olmayan bir motorlu aracın altında kalabilir, yol kenarına sıkışabilir. Araçların aynalarına çarpmaları ve araçlara sürtmeleri de cabası.

aksine lane spliting güvenli kabul ediliyo concensus olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikalı doğru yapmış. güvenlikle uzaktan yakından alakası yok. o şeridi oraya üzerinden gidilsin diye çizmiyorlar. vızır vızır aradan gitmek hoş tabii ama canından tatlı mı? o spastik kazalar oluyor ya hani görünce inanamıyorsun, sikko tv kanalları 320p videolarını derleyip haber yapıyorlar hani, o loto çıkmaz diyorsun ama birine çıkıyor işte. o coniler, jaxler türkiyede iki tur atsalar araba alırlar.

ama zaten burada arabalar bile iki şerit arasından gittiği için sdfsdf... harbiden fantastik bir ülkede yaşıyoruz. geçen gün burada kebapçı motoru ters şeritten giderken kavşağa girdi. karşıdan gelen araba durdu, bu frenledi ama duramadı önden geçirdi. neyse ki adama birşey olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...