Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2013 yılında fakir olmak

Llama

Öne çıkan mesajlar

işe başladığımdan beri ben de aynı durum içerisindeyim malesef. düzenli maaş var çok iyi ama ilk krediyi çektikten sonra kabus resmen başladı. yaklaşık 6 ya da 7 sayısını tam bilmiyorum kredi kullandım şu an 50 k+ borç var üzerimde. aylık ödemem 1k :)

bunların olma nedeni ise, cebime göre harcama yapmadım. her yaz bodrum, çeşme, karaburun vs. birden fazla yer gezdim tekrar tekrar borç içine battım. digiturk bağlattım bütün kanalları açtırdım, şimdi iptal talebinde bulunsam 400+ TL para istiyorlar o yüzden aylık faturayı ödemekle yetiniyorum ki taahhüt süreleri bitince bütün paketlerle birlikte digiturk üyeliğini de sonlandıracağım. ihtiyacım yokken galaxy aldım, araba var çok şükür. ama elde birikim var mı? yok.

ben de bu durumdan kurtulmak için sosyal yaşamı dibine kadar sıfırladım, arkadaşlarımla dışarı çıkmıyorum artık. sigarayı günde bir paket yerine 5 günde bir pakete düşürdüm (bunu nasıl başardım hala inanamıyorum) otu boku kestim. alkol zaten bitti.

ders kafasına büründüm artık, kredi bitene kadar bu şekilde kişisel gelişim takılıp askere gideceğim ondan sonra da düzenli ve seksli bir hayat temenni ediyorum (evlilik mümkünse 35+dan sonra) çocuk yapmak yerine birilerini evlatlık alıp bakarım ya da çocuk yapabilecek birini bulur onla evlenirim.

iş hayatına yeni atılacak ya da maaşını yeni yeni almış kişilere sesleniyorum. ev dışında herhangi bir kredi borcunun altına kesinlikle girmeyin, iyi düzüyorlar.

öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ise baslatken; ilk iste istedigin is olmaz, is olur maas az gelir, maas olir ortam olmaz, ortam olur baska bisi eksik olur. Cogu zaman isin para boyutundan cok huzuz meselesi var.
Ben Turk firmalarla calismayi sevmiyorum. Bok atmak falan degil ama sozlerinde durmuyorlar. Illaki super sirketler vardir ya bizim sektorde yok. Soyle ki heriflerle baslarken adamlardan maas disinda istedigim basit bikac sey vardi ve bunlarin hic birisi kendi sahsima degildi. Bi laptop verecekler 5 hafta oldu amk imalmi ediyorsunuz? Su hatti dosemeniz lazim rampa lazim almaniz gereken malzemeleri sezon baslamadan almaniz lazim dedim ama sonuc yok. Patasi olmayan bi firma olsa problem degil ama bok gibi paralari var. Zevk icin londra araba fuarina gidip araba aliyotlar oyle bir para yani.
150 tl lik kamera alamiyorlar ama.
Neyse uzatmayayim onceki firmada boyleydi ama Hollandali firma ile gorustugum zaman sunlar lazim olur diyorum ben daha ise baslamadan hepsini en iyi sekilde tedarik etmisler. Gelde bu adamlarla calisma. Maas konusunda da aglatmiyorlar.
Neticede 3 katini kazanip daha huzurlu olacagim. Win win durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

Bi laptop verecekler 5 hafta oldu amk imalmi ediyorsunuz?

Ben de yaşıyorum şu olayı. 6 hafta termin verdiler laptop için.

Bizim firma alman firması, 122 fabrika var totalde. 122 fabrikaya da bilgisayarlar kanada'dan gidiyormuş. Bu yüzden 6 hafta veriyor adamlar.

Adıma mail var, vpn izni var, server izinleri var her şey var ama bilgisayar yok ahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Dragonfire said:

Bizim firma alman firması, 122 fabrika var totalde. 122 fabrikaya da bilgisayarlar kanada'dan gidiyormuş. Bu yüzden 6 hafta veriyor adamlar.

Adıma mail var, vpn izni var, server izinleri var her şey var ama bilgisayar yok ahahahah

seagle şartlar iyi mi boş kadro varsa gelem bende :D
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Dragonfire said:

Bizde oyle bisi yok ya anlasmali yerlerden satin alma yapacaklar.

Birtane daha araba lazim diyoruz mesela adamlar gidip araba kiralamiyor ama ihtiyacimiz olmadi halde 30k € luk dezenfektan zimbirtisinaliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...