Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anket Gibin

MacbetH

Öne çıkan mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

-Çoğunuz malum internet durumundan dolayı büyük ihtimal DAOC oynayamıyor, ve sıkılıyorsunuz. Bu dönemde oyuna yeni başlayanlar, başlayacak olanlar da var. Oynayamayanlar içini döksün az da olsa sıkıntıdan kurtulsun, oyuna yeni başlayanlar ya da başlayacak olanlar da oyun hakkında profesyonel oyuncuların yazdığı yazılardan yararlansın diye bu anket gibini cevaplarsanız sevinirim :)
-Paticik DAOC çok yardımcı bir rehber. Eğer bu anket uzarsa bu da interaktif bir kaynak olmuş olur..

Sorular:
1)Hangi sınıfı-ırkı oynuyorsunuz?
2)Neden bu sınıfı oynuyorsunuz?
3)Size göre bu sınıfın RvR(realm vs realm) veya PvE(player vs environment)'de avantajları/dezavantajları neler?
4)Kullandığınız specialization Nedir?Başka hangi specializationları önerirsiniz?
5)Sizce bu sınıfın amacı nedir?
6)Sizce Mythic bu sınıfı düzeltmeli mi?
7)RVR veya PVE de zamanınız nasıl geçiyor?
8)Diyelim ki bir fg(full group/8 player)'dasınız ve karşınıza başka bir realmden bir fg çıktı savaşa başladığınızda genellikle ne yapıyorsunuz?
9)Günde ortalama kaç saat oynuyorsunuz?
10)Oyunda bir işe yarıyor olmaktan, birilerine yardım etmektenmi daha çok zevk alırsınız yoksa RVR de başka realmin oyuncularını öldürmektenmi?
11)Hangi RA lara sahipsiniz ve memnunmusunuz?

Dipnot:Hun daki arkadaşlara selamlar ben Amiroc. Nerdesin lan sen!?! türü mesajlarınızı lütfen pm'den atın :)[hline]P.Prensesler:Birimiz hepimiz, hepimiz o cüce için
Somurtkan: Olmaz!

[Bu mesaj MacbetH tarafından 31 May 2003 20:05 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj malsahibi tarafından 31 May 2003 21:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1-Highlander - Mercenary
2-Karizmatik gorünüyo ve diger classlara gore daha hizli adam olduruyo
3-rvr deki avantaji kesinlikle cok iyi bir caster healer katili olmasi hizli silahlar ile cok kisa surede karsi grubun en cok ise yariyan classlarini indirebiliyorsunuz (ornek: bard-shaman-healer) dezavantaji shield olayi parry den baska korumaniz yok dier realmlarin archer classlarina karsi korumasiz pve de ise gene oldukca kulanisli shield specli biri taunt vururken sizde yandan arkadan cok guzel dmg verebiliyosunuz solo yapmakta kolay oluyo pve dede gene - shield gibi :)
4- 50 dw 42 parry 41 slash benim kendi specim dier guzel olan spec ise 50 dw 50slash kalani parry ve parryden artan az bisi daha olcak onuda shield olabilir
5- bence caser healer oldurmek icin yaratilmis bi class bu isi cok iyi yapiyo
6- aslinda duzeltme derken guclendirme dersek gereksiz bence yeterince guclu sonraki patch te guclendirilecekmis sasirdim ben nerf falan bekliyodum :P
7- herzaman yeterince eyleniyorum bunun nedenide kendime uygun bi char secmis olmam sanirim
8- karsi grup midse hemen shaman runemastera yapisiyorum hib ise ilk hedefim herzamna bardtir..
9- 12-14 saat arasi
10- aslinde her ikiside diebilirim sonucta adam oldurdugumde aldigim zevk daha fazla tabi ama ise yarama duygusuda guzel acikcasi

hadi bakalim ilk cevapler benden :) devamini bekliyoruz..[hline]Us Kay Server -=Merc=-
Sosyal ağlarda paylaş

1)Briton/Paladin
2)D&D'de de çoğu zaman Paladin oynattığımdan önceden gelen bir paladin sempatim vardı. Bu oyunda da ilk tercihim paladin oldu
3)Avantajlar:
-çok iyi bir aggro holder
-shield ise genellikle iyi bir main tank
-grup bulma konusunda tartışılmaz(iyice yüceltelimde sonra ezeriz :))
-endurance chant sayesinde neredeyse bitmeyen bir endurance
-shield ise diğer albion tanklarına oranla daha iyi bir solo kabiliyeti
-bütün realmlerde en fazla af(armor factor)
Dezavantajlar:
-diğer tanklara oranla kötü bir damage output
-çok fazla skill seçeneği dolayısı ile genellikle dengesiz olabilecek specialization seçenekleri
-alması gereken fakat almadığı fazla hp'ler
-Gimped dendiği zaman sizi önce blademaster sanarlar sonra üzerinizdeki plate mail i görünce paladin olduğunuz anlaşılır
4)Slash:39/Chants:42/Two-hand: 50/Parry: 7
-Zamanında parry pek bi işe yaramadığından parry i 7 tutmuştum ve paladinin damage i kötü olduğu için 2-hand gitmiştim. 2-hand olunca damageiniz aslında daha iyi oluyor fakat rvr de pek fazla dayanamıyorsunuz.
-Diğer Paladin templateleri 29 slash/42 shield/48 chants/kalan parry. 50 2-hand/50 chants/28 parry. 44 2hand/48 chants/29 slash/kalan parry
5)Bu sınıfın amacı iyilerin dostu kötülerin korkulu rüyası olup Turn undead ile iskeletorları patlatıp, lay on hands ile babayı yemek üzere olan arkadaşları iyileştirmektir
Evet bu biraz abarmış D&D oldu. Oyunda Paladin hem büyülere hemde savaşçı özelliklere sahip olan diğer hybrid ler gibi diğer tanklarla beraber savaşıp az da olsa arka planda kalıp diğer büyü özellikleri ile de gruba yardımcı olmalı veya düşmana zara vermelidir. Ama sınıftaki dengesizlikler yüzünden ne diğer tanklar gibi savaşabiliyor ne de gruba tam anlamıyla yardımcı olabiliyoruz. Endurance chant i Mythic resmen alın bi moka yaramıyosunuz bari biraz işe yarayın havasıyla verdi ve çoğu kişi de sizi Duracell veya Aggro-Magneto gibi görüyor
6)Kesinlikle evet
7)RVR'de solo ihtimaliniz yok o yüzden gruba katılınır. assist/guard/buff/intercept/stick/taktik/follow olayları tamamlanır sonra yola koyulur. Yolda kötü adamlarla karşılaşılınca eğer shield iseniz /assist dede değilseniz grubun taktiğine uymak dışında genellikle casterlarınıza dalanları savuşturursunuz(nası yani?). 2-hand iseniz ilk gördüğünüz savunmasız kötü adamlara dalarsınız. PvE de ise hep aggro-holder, main-tank, puller, endurance battery görevleri yaparsınız.
8)Grubun özel bir stratejisi yoksa direk saldırı moduna geçiyorum.
9)Eskiden günde en az 1.5 saat ama şimdi hiç :)
10)Aslında ikiside zevk veriyor ama oyunda karşı realmden birini öldürmek Level 50 iseniz günde en az 1 kere yaşadığınız bir şey. Ama birileri sizden yardım istediğinde yardım etmek daha nadir ve yerine elinizden geldiğince getirilmesi gereken bir şey. Çünkü bir işe yarıyor olmak, arkadaşlarınızın size değer verdiğini bilmek, yardım vesilesiyle başka arkadaşlıklar edinmek oyunun açık ve asıl amaçlarından biri. İkincisi tabiki(bence)eğlenmek.[hline]P.Prensesler:Birimiz hepimiz, hepimiz o cüce için
Sosyal ağlarda paylaş

Amiroc a genelde katılıyorum fakat spec konusunda bence paladin oldukça şanslı.. basit bir standart dağılımla etkili olabilir paladin.
48 chant 39 slash 42 shield kalanı parry(19) 4 puan da artar bu spec te ve oldkca başarılı olabilirsiniz
tek yapmanız gereken bolca rp toplayarak dmg arttırıcı realm ability lere yonelmek, MOP gibi..[hline]/s task
Sosyal ağlarda paylaş

1- Briton-Infiltrator

2- Oyun başlayacağım zaman "tam anlamıyla bir assasin" diye geçirmiştim aklımdan (acı gerçeği yavaş yavaş öğrendim)

3- Rvr deki avantajı, ilk vuruşta hatırı sayılır bir damage verebilmesi + sonrasında bir tank gibi damage vermesi ve karşı tarafı pekçok yönden etkisiz kılacak zehirler kullanabiliyor olması, bu nedenden dolayı gayet güzel bir support class demek istiyorum, başkaları tarafından rahatsız edilmediği sürece tabi. Dezavantajı, sabır istiyor. Netekim giydiğiniz leather armor dan dolayı karamurat misali her gördüğünüze giremiyorsunuz. Gözünüze birini kestirmeniz ve uygun an bulmanız gerekiyor (beni seyrederken yanımdaki kanepede uyuya kalan arkadaşlarım olmuştur). Birde şu son zamanlarda buffbot suz pek yola çıkamıyor oluşumuzda artı bir dezavantaj.
PvE deki dezavantajlarımız aslında lvl la alakalı biraz. Lvl 50 ye kadar sarı moblara elimi sürmeye çekindim. Lvl 50 de kırmızıları sololayabiliyordum. Birkaç destek RA ile gayet başarılı bir class olabiliyor. Yüksek yüzdeli evade sizin işinize kat kat yarıyor. Lvl 50 de elinize geçen thrust style ile pek çok mob u size dokunmadan indirebiliyorsunuz. Grupta iseniz agro yu uzerinde tutucak birisi olduğu sürece gayet güzel iki tank misali ilerleyebilirsiniz.

4- 44 slash 44 critical strike 35 envenom 35 stealth 30 dual wield benim spec im. Bir slash infiltrator olmamdan dolayı slash i 50 de tutmaya gerek duymadim. Ancak thrust infiltrator arkadaşların thrust skill ini 50 de tutmalarını öneriyorum. Nedeni lvl 50 thrust style olan Dragonfang.

5- Bu sınıfın amacı bulunduğu ortama göre deişiyor. Çeşitli class lardan oluşan bir grupta, karşılaşıcakları grubun caster sınıfını yeteneklerini kullanmaktan alı koymalı, caster yoksa grubun tank lerine yardımcı olmali diye düşünyüorum. Tank lerden daha hızlı olup onlar kadar damage verebilen bir class. Eyer archer ve assasin lerden oluşan bir sınıf ise bunda tek bir amaç görüyorum buda herkezin birbirine destek olması, bir fg ye saldırılıcaında herkezin bir kişi seçmesi.

6- Düzeltilmesini istediğim tek şey tekrar ip alabilmemiz.

7- Rvr de zamanım beklemekle geçiyor. Pve de tank ları assist le geçyor.

8- Bakınız "5" :p

9- lvl 50 olmadan önce 10 saate kadar çıktığım olmuştur. Lvl 50 den sonra devamlı rvr yapamıyor insan.

10- Başka oyuncuları öldürmek zevk vermiyor artık. (çok öldürmüşüm gibi :P) çok uzun zaman önce oyun oyun olmaktan çıktı, "görsel bir chat" e dönüştü benim için. Arkadaşlarım oldu, evlendim, tüm günümü güzel manzaralar seyrederek geçirmeye başladım vs vs vs... Mpk camp edim diyorum bazen ama orayada gidip mid lerle arkadaş oluveriyorum. Midgard ın yarısı geçerken el sallıyor artık. Bende unstealth dolaşıyorum ortada (arasıra şişliyorlar tabi).[hline]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.
Sosyal ağlarda paylaş

mesaj nasıl deiştirilir bilmediğim için 11. maddeyi de ekleyeyim,

11 :p ilk see hidden ı almıştım ama patch den sonra geri almayacaım. Şu anda slash infiltrator olmam dolayısıyla elimde augmented strength 2 ve augmented cons 2 mevcut. + bir 8 puanım var vanish için biriktirdiğim. Patch densonra direk vanish i alıcam. geriye 6 puan kalıcak. Onlarla Aug dex 2 + mop 2 mi kasayım yoksa aug qui 2 + dodger 2 mi hedefliyim bilemiyorum.[hline]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoba, saolasın. Şimdi hem alıntı yapmayı hemde mesaj deiştirmeyi öğrendim. Eh bilmemek ayıp deil..... !
Tekrar teşekkür ederim[hline]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

1) Elf/Nightshade:

Neden Elf? En onemlisi Elf karizma :). Su an NS class i icin 2 irk secilebilir bunlar elf/keen. Her ne kadar keen in fiziksel olarak kucuk olmasindan dolayi kaynaklanan bir avantaji olsa da, ben elfleri daha cok seviyorum. Kisisel bir secim tabi. Ama keenlerden cok manyak hero/champion oluyorlar ozellikle, kurdan kadar spear ya da large weaponlarini her gordugumde kiriliyorum gulmekten.

2) Nede NS oynuorum?

Oncelikle bence butun stealther oyunda ki en oneli avantaja sahip. Stealth. Bu kesinlikle oyundan alacaginiz zevki 10x arttiriyor. Istediginiz class a istediginiz zaman attack edebilme ozelligi kesinlikle super bir avantaj.

3) Avantaj/Dezavantaj

Nsinin baslica avantajlari, stealth olabilme yetenegi. RvR deki en oneli ozelligi her zaman RvR yapan realm mate lere info saglayabilmesi.

Dezavantajlari , her stealther oldugu gibi NS lerde PvE de grp builmakta zorlanityorlar cunku grp a yardimci olabilcek hic bir yetenekleri yok.

4) Specizalition:

39 Pierce, 44 CS, 39 stealth, 36 venom, 14 CD. Kesinlikle igrenc bir spec en yakin zamanda bir respec stone a ihtiyacim var :)

Onerilen: 44 pierce, 39 CD, 36 venom, 36 stealth, 21 CD. Eger buffbot varsa, 50 Pierce, 39 CS, 36 stealth, 26 venom, 21 CD

5) Sinifin amaci:

Enemy casterlarinin onunde bir anda belirmek ve onlarii ait oldugu yere gondermek. Bunun yaninda realm mate lere info vermek

6) Sinif duzeltilmeli mi?

Evet. NS dmg i INF/SB yle ayni duzeye getirilmeli. Aslkinda RR5+ RA larla kesinlikle olumcul ama genede dmg olarak cok gerideler.

7) RvR de nasil zaman geciyor?

Eger soloysam, genellikle amg dan uzak durmaya calisiorum, cunku amg genellikle INF grplar tarafinda camped edilmis oluyor. AMG yi gecip apk yolunda stealth olarak solo oyunculari avliyorum. Ayrica SE hill Gannie stone da XP kazanan alblere XP veriorum:). En zevkli RvR zamanlari eger DF deyken baska bir realm DF yi ele gecirirse yasaniyor.

8) FG vs FG

Enemy gorunur gorunmez stealth mode a geciyorum. Karsi tarafin healerlarini tesbit edip PA/CD yle onlari eve yolluyorum. Eger enemy tank agirlikliysa, Druid/Bard in yaninda stealthy bekliyorum. Onlara attack eden tanklari PA/CD ya da BSII yle stun ediyorum.

9) Gunde ortalama kac saat oynuorum?

6+...

10) RvR de baskalarini oldurmek.

11) RAlar:

Aug con II, Aug dex II, Aug Qui II, Aug Acuity II, Mastery of Pain II, Dodger I[hline]Darkdaemonius XXII--MLF--50 Nightshade
Daemonius--MLF--50 Warden
Daemonius--Andred--50 Champion
Bolbot--MLF--50 Nurture Druid
Sosyal ağlarda paylaş

Wild arcane icin gerekli.

Wild Arcane: Poison tick iyle crit yapmani sagliyor, %5 per lvl[hline]Darkdaemonius XXII--MLF--50 Nightshade
Daemonius--MLF--50 Warden
Daemonius--Andred--50 Champion
Bolbot--MLF--50 Nurture Druid

[Bu mesaj Darkdaemo tarafından 31 May 2003 22:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MacbetH, 31 May 2003 20:05 tarihinde demiş ki:

Sorular:
1)Hangi sınıfı-ırkı oynuyorsunuz?
2)Neden bu sınıfı oynuyorsunuz?
3)Size göre bu sınıfın RvR(realm vs realm) veya PvE(player vs environment)'de avantajları/dezavantajları neler?
4)Kullandığınız specialization Nedir?Başka hangi specializationları önerirsiniz?
5)Sizce bu sınıfın amacı nedir?
6)Sizce Mythic bu sınıfı düzeltmeli mi?
7)RVR veya PVE de zamanınız nasıl geçiyor?
8)Diyelim ki bir fg(full group/8 player)'dasınız ve karşınıza başka bir realmden bir fg çıktı savaşa başladığınızda genellikle ne yapıyorsunuz?
9)Günde ortalama kaç saat oynuyorsunuz?
10)Oyunda bir işe yarıyor olmaktan, birilerine yardım etmektenmi daha çok zevk alırsınız yoksa RVR de başka realmin oyuncularını öldürmektenmi?
11)Hangi RA lara sahipsiniz ve memnunmusunuz?

Dipnot:Hun daki arkadaşlara selamlar ben Amiroc. Nerdesin lan sen!?! türü mesajlarınızı lütfen pm'den atın :)[hline]P.Prensesler:Birimiz hepimiz, hepimiz o cüce için

[Bu mesaj MacbetH tarafından 31 May 2003 20:05 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj malsahibi tarafından 31 May 2003 21:18 tarihinde değiştirilmiştir]

1)Saracen-Scout
2)Rangeli silah kullanan karakterlere küçüklükten beri ilgim vardır :)
3)RvR'da çabuk ölmesi bana göre kötü. Ayrıca infillerin slami bile evade etmeleri çok saçma. Fakat mage classlarını affetmemesi ve TS ile varsa infilleri temizlemesi çok güzel. PvE de bufflarla AC'de solo para kasabiliyorum. Benim için sorun yok. Zaten yüksek shield specimle engage süper!
4)50 LB/42 shield/37 stealth/11 thrust
Bana göre bu spec süper. Zaten yeni düzenlemelerde LB çok önem kazandı. 50 olmasını şiddetle tavsiye ederim.
5)Savaşlarda arkaya dolaşıp healer,bard vs. öncelikle öldürmesi çok işe yarıyor.
6)Düzelttiklerini sanıyorlar. Umarım daha iyi olacaz.
7)See hiddenla ölmekten nefret ediyorum. Nerf gelmesine çok sevindim. Ana charımla pek PvE yapmıyorum. Necrom para işini hallediyor :)
8)5. soruda dediklerimi :)
9)Değişiyor ama 10+ sanırım.
10)Yerine göre değişmekte.
11)Aud dex 3,aug qui 2,moa 2,falcon's eye 2(TS için 10 puan biriktirmekteyim şu an 9 puan beklemede)
NOT:Hoşgeldin kardeşim :)[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)
Sosyal ağlarda paylaş

1)Avalon - Cabalist
2)İngiliz tarihindeki kabalları severim petim çok şirin (ne alaka ) ae dotu seviyorum bence denenmesi gereken bi class.
3)RvR avantaj:
Bilmeyen varsa söyliyim aoe dot (are effected damage o. trap) ayrica sıkıştığın zamanda fıymak için bir bet ve birde lifedrain buyusu.
RvR dezavantaj:
Tanklar eğer soloysanız ve 2 tane tan görüyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey kaçmak olur.ayrıca stealtherlara 1 vuruşta gitmenizde cabası.
4)matter cabal başka ne spec kullanırki?(vardır ama en etkili speci bu)
5)destek,felç,kolaylaştırma,kaçtırtma,10 kişiyi birden alma.
6)Sanmam attıkları kadar attılar exp camplarımıza nerf daha ne yapcaklar geri versinler camplarımızı :P
7)RvR de Beni Havada Kapan gruplardan birine takılırım PvE de grup bulamadığımdan solo
8)geri çekiliyorum petimi salıyorum biraz daha geri çekiliyorum dot atıyorum pete damage shield atıp ölmelerini seyrediyorum
9)bu günlerde 0(herkes gibi) normalde 5-6 saat
10)kesinlikle oldurmekten çok zevk alırım bazende pl lemek insanlara bi işe yarama duygusu veriyor
11)wild arcana:evet kesinlikle crit dotlar düşmanın baş belası[hline]Remreld Romario (cabalist)
Remra Romario (scout)
Komik mi geldi?
Evet Öyle!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...