Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne İzlicez? Biz Niye Et Yemiyoz?

GONDARCENGIZ

Öne çıkan mesajlar

The Rome, tarihten çok iki "arkadaşın" başından geçen olayları anlatıyor. Spartacus seven bu diziyi de mutlaka sever.

The Tudors, 8. Henry'i konu alıyor ve çocuksu, güreşe doymayan bir kralı anlatıyor. Kurgu tarihten çok entrika, şehvet, aşk, tutku gibi olayları ne çok sulandırarak ne de yüzeysel geçerek anlatıyor. Merak uyandırıcı tarihiyle de harmanlayarak izleyicilerin beğenisine sunuyor.

New Girl, dizi 3 komik erkeğin kiraya ortak çıkması için bir arkadaş arayarak Jess'e rastlamasıyla başlıyor ve başlarından geçen olayları kimi zaman dram kimi zaman komediyle bağdaştırarak diziyi ilginç ve izlenilir kılıyor. Jess'i, Zoey Deschanel canlandırıyor.

Modern Family, 3 aile ve 3 farklı yaşamı konu alan pek benzeri olmayan yer yer güldüren, yer yer kahkahalara boğan komedi dizisi..

Arrested Development, ortağı olduğu aile şirketinden ayrılıp oğluna zaman ayırmak isteyen bir babanın ailesi için verdiği uğraşı ve her biri diğerinden daha garip olan kardeşlerinin başlarından geçen olaylar silsilesini anlatan bir komedi dizisidir.

Deadwood, vahşi batı sevenler için mükemmel bir kurguya sahip, baştan aşağı ben karizmayım diye gezen karakterlerle donatılmış, ağır ama tadında bırakılan küfürlerle donatılmış, bir o kadar da ağır işleyen senaryoya sahip bir western dizisi..

Hell on Wheels, yine vahşi batı sevenler için merak uyandırıcı bir kurguya sahip, karakterleriyle insanı içine çeken bir western dizisidir. Ailesini katledenlerin izini sürmeye yemin eden bir adamın başından geçenlerini anlatmaktadır. Bir diğer konusu ise Amerikan iç savaşının ardından geçen olayları, demiryolu inşaasını, yerlilerle olan savaşı gibi tarihsel olayları da merak uyandıracak şekilde ele almaktadır.

My Name is Earl: Hırsız, dolandırıcı, kapkaççı, serseri gibi unvanları hakkıyla taşıyan Earl'ün piyangoyu kazanmasının ardından araba çarpması ve kötü talihin peşini bırakmaması sonucunda karma felsefesine inanarak hayatını yaptığı yanlışlardan bir liste yaparak daha yaşanabilir hale getirmek için düzeltmesini ele almaktadır. Mizah anlayışı takdire şayandır.

Boardwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında Amerika'da konulan içki yasağının işlenişini ve yaşanan olayları konu alıyor. Al Capone karakterinin aktif bir rol üstlendiği ve başrollerde Steve Buscemi'nin bulunduğu kaliteli bir dizi..

A Young Doctor's Notebook, Mihail Bulkagov'un doktorluk diplomasını almasıyla başından geçen trajikomik olayları anlattığı otobiyografik yazıyı ele almaktadır. Kara mizahın hakim olduğu izlenilmesi gerekilen dizilerden biridir.

Misfits, Heroes'u bilenler varsa bu dizinin parodisi de diyebiliriz. Farklı suçlardan dolayı toplum hizmeti cezasına çarptırılmış 5 farklı kişinin bulunduğu bölgeye yıldırım düşmesiyle süpergüçler kazanmalarıyla başlarına gelen sorunları anlatmaktadır. Gayet komik ve kaliteli bir bakış açısıyla ele alınmış izlenilebilir bir dizidir.

Nip Tuck, 2 estetik cerrahının başlarından geçen trajikomik olayları ele aldığı izlenilmesi gerekilen dizilerin başında gelmektedir. Biraz abartılmış ancak her bölüm farklı bir konuyu ele almasıyla ünlü başarılı bir yapımdır. http://tr.wikipedia.org/wiki/Nip/Tuck

Don't Trust The Bitch In Apartmant 23, New York'ta iş bularak büyük umutlarla gelen ve fiyakalı bir ev tutan genç kızın başına gelen talihsiz olaylar sonucu ev arkadaşı aramasıyla başından geçen olaylar anlatılıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar diğer bilindik dizileri yazmaya gerek duymadım. Aklıma geldikçe yenilerini eklerim. Yine bir çoğu bilindik ancak arada derede kalmış diziler..
Sosyal ağlarda paylaş

Rhom said:

Lyv said:

bana da curb your enthusiasm, it crowd community veya arrested development gibi bu dizilerin herhangi birine eşdeğer komikli dizi önerir misiniz?

Biraz eski ama Seinfeld. Gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi bana göre

malesef onu da tükettim spaced inden coupling ine bitirdim. hala var mıdır kıyıda köşede gözümden kaçan komikli stoner diye bakınıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...