Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi çekip ödememek.

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

insaatta çek yok
eskiden vardi çek olayi bitti batan kucuk muteahitler yuzunden

Abi Fistan şu götünden uydurduğun biliyorum havasına yattığın olayların doruk noktası olmuş lan.

Nasıl çek yok. bu kadar mütehait çekini kim yazıyo la bize? Hepside istanbul menşeili.

Mütehait adam daires satıp para ödediğinden özellikle bina bitip krediler çıkmadan bütün borçlarını çekle ödeyip binaya kredi çıktığı anda daireler satılmaya başlanınca çeklerini ödüyo. Ben çok bekledim mütehait daire satıcakta deönen çekini ödücek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Olm ben 3 sayfa cirolanmis cek aldim bi kere. Adana menseili , istanbula kadar gelmis. Sonra karsiliksiz cikti amk , bekledik 2 gun, yatirildi allahtan.

Cek, bu ulkenin en buyuk finans aracidir abi. Cok net ya.

Abi o çeke eklenen kağıdın adı bile var lan. Alonj diye. Aslında en sağlam çekler onlar abi ne kadar ciranta varsa o kadar sağlam biri ödemesse dieri ödüyo cunku. Birisi korkuyo hgacizden felan.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Abi o çeke eklenen kağıdın adı bile var lan. Alonj diye. Aslında en sağlam çekler onlar abi ne kadar ciranta varsa o kadar sağlam biri ödemesse dieri ödüyo cunku. Birisi korkuyo hgacizden felan.

yanlız alonj üzerinden sahtekarlık da baya oluyormuş. bizim burada osb'de yapılan kambiyo senetleri seminerlerinde hep alonjlar konusunda çok dikkatli muhabbeti yaptılar.

hoş hiç başımıza gelmedi alonj üzerinden bir sahtekarlık vukuatı ama, daha çok galiba alonja ciro vurmak konusunda uyarıyorlar, başka evrağa kaydırılabilinir gibisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Fistan said:

insaatta çek yok
eskiden vardi çek olayi bitti batan kucuk muteahitler yuzunden

Abi Fistan şu götünden uydurduğun biliyorum havasına yattığın olayların doruk noktası olmuş lan.

Nasıl çek yok. bu kadar mütehait çekini kim yazıyo la bize? Hepside istanbul menşeili.

Mütehait adam daires satıp para ödediğinden özellikle bina bitip krediler çıkmadan bütün borçlarını çekle ödeyip binaya kredi çıktığı anda daireler satılmaya başlanınca çeklerini ödüyo. Ben çok bekledim mütehait daire satıcakta deönen çekini ödücek diye.
eskisehirde yok
istanbulda hersey vardir
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Yapsınlar kanunu çeki karşılıksız çıkanı 10 sene taş ocağında çalıştırsınlar bak o zaman çek paradan değerli hale gelmiyormu adasaasddsdd

sodexo tarzı hazır yapraklar yapsınlar ya, bankalar ucu açık çek defterleri vermek yerine, işletmenin boyuna göre sodexo defterler versinler dicem de nerde :)

hoş bence olay çek kanunu ile filan düzelmeyecek, vadeli alacak sigortalarına doğru illa ki geçeceğiz.

normal de Avrupa'dan getirdiğimiz malların fatularını, direk kamyon gümrüğe girdiği anda ödüyoruz, nerdeyse cash gibi birşey ama elin Avrupalısı illa ki senin coface/hermes/atradius notuna bakıyor, poliçesine dahil ediyor seni. buralardan istenilen miktar onayı çıkmazsa, 50 senedir çalışıyor ol vermiyorlar malı.. sistem illa ki bu yaygınlaşacak Türkiye'ye de. HSBC Hermes'le birlikte pazarlamaya başladı bile sistemi.

Bu adamlar sistem yayıldıkça da kral olacaklar. Olası ödeme gecikmesi durumunda, avukatı filan daha hiç gelmeden, arayıp güzel kardeşim o borcu hemen öde yoksa, sisteme dahil bütün müşterlerimin sana tedariğini keserim diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

Cipetpet said:

Yapsınlar kanunu çeki karşılıksız çıkanı 10 sene taş ocağında çalıştırsınlar bak o zaman çek paradan değerli hale gelmiyormu adasaasddsdd

sodexo tarzı hazır yapraklar yapsınlar ya, bankalar ucu açık çek defterleri vermek yerine, işletmenin boyuna göre sodexo defterler versinler dicem de nerde :)

THIS.

Abi mükemmel bi çözüm. BEnde aynısını diyorum tek farkı ben sabit para değilde mesela çekin üstünde yazıcak bu çek 2.500 tl ye kadar yazılabilir 50000 tl ye kadar yazılabilri diye. Bölece banka bi adama 10 sayfa 5 000 çek verdi mi 50000 tl boprcu olduğunu bilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...