Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Crusader taktik

screamer

Öne çıkan mesajlar

ben stronghold da bir çok taktik ürettim ki her rakip aynısını yemiyo...
ama klasik bi taktiğim vardırki çok sık uygularım:
1-)önce parayla arap archer alırım...sonra iki kule dikerim aralarına sur tabi bu kuleler savaş akını olan tarafa bakacak...neyse bu archerları oraya yerleştiririm...
2-)ekonomiyi kurduktan sonra bu kuleleri devamlı archerlarla desteklerim..ki bi kere kuleler kurulduktan sonra saldırıları hiç etkili olmaz elemanların...
3-)çiçek miçek yaparak halkın sevgisini kazanırım buğdaya abanırım..vergi alırım...
4-)aldığım paralarla paralı demir zırh giyen askerlerden basarım...adamlar ağırdır ama iyi dayanıyolar...
5-)bu ağır zırhlı askerlerden düşmanın durumuna göre 100 yada 80 tane basarım..
6-)ardından deri zırh yada mace yapmakla uğraşmam parayla alıp mace fighterlardan 60 a yakın basarım...
7-)tek bir mancınık ile rakip surları yıkarım...
8-)bu demir zırhlıları ileri sürerim...genelde bunlar surlara ulaştıklarında ya yanarak ya da rakip askerlerce katledilirler...
9-)bu askerler yanarken direk mace fighterları koştururum(özellikle hızları için bunlar favorimdir..)
10-)direk girer ve lorda kitlenirim askerler ölene kadar kesin lord ölmüş olur...

işte benim 10 adımda Stronghold Crusader oyunum...hiç bi zaman başarısız olmadım...diğer taktiklerim genelde 3 ten fazla rakibe karşıyken kullandığım taktikler onlarıda yazıcam...[signature][hline]Fenerbahçeli olma kursumuz açılmıştır 10:00
Kurs kontejyanımız dolmuştur 10:01
Istek üzerine delikanlı olma kursumuz açılmıştır Tüm Gs lileri çağrıyoruz sizlere ücretsiz...

Ahanda Resmim:
http://album.paticik.com/index.php?op=3&id=5164
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci bi taktiğim...
Bunu genelde çok sayıda rakibe karşı uyguluyorum...
ilk mesajımda anlattığım adımları büyük oranda izliyorum...ama bu sefer ilk hedefim daima kaya madenleri ile tarım alanları oluyor..tercihen balista ve pikeman kullanıyorum...

çok kalın surlar yapan ya da asker yığanlara inek fırlatıyorum paso...demir kullanmak yerine satıyorum...

üçüncü taktiğim ise tarım alanı olmayan bölümler için...
genelde bu tip bölümlerde demir ve kaya maden bölgeleri bolca vardır...
direk bunları almak için taktik saldırılar yapıyorum...en çok kullandığım asker bu bölümlerde atlı okçular tam bi gerilla timi oluyor 50 tane basınca...paso madencilerini avlıyorum..ve yıkıp yerine kendi madenlerimi dikiyorum..ekonomiyi madene dayıyorum..

dördüncü taktik...
Odun stoğum bittiğinde uygularım bunu...genelde benim odun stoğum bittimi oyunu kaybetmem olasıdır ki ne zaman yenilsem kesin odunla ilgili bi sorun vardır...
bu tip bölümlerde çok defansif oynarım ve fırsat kollarım...elimden geldiğince adamların çiftçileri madenciler...vs..üreticilerini okçularla avlarım...az asker kaybetmeye bakarım...okçu üretimi yapmak için bina yapımını en az düzeyde tutarım...

benden bu kadar aklıma geldikçe yazarım...[signature][hline]Fenerbahçeli olma kursumuz açılmıştır 10:00
Istek üzerine delikanlı olma kursumuz açılmıştır Tüm Gs lileri çağrıyoruz sizlere ücretsiz...

Ahanda Resmim:
Sosyal ağlarda paylaş

ya bazı yerlerde abuk subuk yazmışım gibi geldi..dalmış gitmişim yazarken bi anda stronghold oynuyo gibi hissettim kendimi gerçekten çok ama çok seviyorum.....[signature][hline]Fenerbahçeli olma kursumuz açılmıştır 10:00

Ahanda Resmim:
Sosyal ağlarda paylaş

• 17 yıl sonra ...

Oyunu oynama başladığınızda senaryo menüsünden ilerleyebildiğiniz gibi 8 oyuncuya kadar istediğiniz haritada istediğiniz müttefik yapısında da mücadele edebilirsiniz. Acemiler senaryo ile başlayabilir veya 1 düşman ile oyun ayarlarını kendi lehine seçerek başlayabilir. Orta seviye oyuncular dilediğince taktikler uygulayarak müttefikli savaşa girebilir.

Profesyonel Stronghold Crusader oyuncuları ise 7 tane düşmanı müttefik yapıp tek başına 7 krala karşı “Ben tek siz hepiniz!” diye meydan okurlar. Bazen saatler hatta günler süren bir savaş sadece profesyoneller içindir.

Taktikleri paylaştığım yazım: stronghold crusader taktikleri

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...