Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biber gazına hangi filtre

Mathias

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Abi artık iyice fikrim oldu abek2 p 3 filtresi bile yoğun dumanda işe yaramıyor. Yoğundan kastım tabi 30 cm önünü göremediğin duman.

abek1 ile abek2 p3 arasında ama hayvani fark var.

Normal durumlarda çok daha az gaz hissediyorsunuz abek2 p3 ile. Kafanızı dumanın dibine sokmadığınız sürece sıkıntı yok ama abek1 ile sıkıntı var.

Biraz beyaz duman direkt vursa hemen hissediliyor abek1 de.

Tabi asıl kritik fark p3 which is partikül filtresi kısmı.

Yalnız abek2 p3 ün bir sıkıntısı var nefes almak zor. Bildiğiniz filtre nefes alma işini zorlaştırıyor.

Sonuçta abek1 ile abek2 p3 arasında 100% kalınlık farkı ve 50% ağırlık farkı var. abek2 p3 çok daha ağır ve uzun sürede nefes zorluğu yaratıyor. Gerçi 8-10 saat sonra alıştım iyice.

Kıssadan hisse NBC filtresi olmadığı sürece bir şekilde biber giriyor gene içeri ama 95% iyisiniz ortamda.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Psycho Mantis master race.

http://i.ebayimg.com/t/new-Genuine-Russian-Army-Black-PMK-Gas-Mask-Sizes-2y-3y-Soviet-Military-AIR-M-/00/s/MTI1N1gxNjAw/z/KBkAAMXQ0v1Rbs3v/$T2eC16d,!w0E9szN,FczBRbs3vVR(Q~~60_57.JPG

pmk çok seksi ya, arıyorum ben de ya ama 4 varyasyonu var bi modelinde 2 filtre girişi var bir bulamadım.

bu arada eski maskelerin alayı nbc filtre ama ömürleri çoktan dolmuş vaziyette bu pmk'ların bile en moderni 90ların başında yapılma, lakin ömürleri dolup nbc ye karşı işlevlerini yitirselerde biber gazını tutuyorlar çok net.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...