Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop oyun oynarken kapanıyor.

bliksem

Öne çıkan mesajlar

İşte öyle pat diye.
Cihaz benim için gerçekten kıymetli, hem alırken biriktirdigim parayı verdigimden, hem de öngörülebilir gelecek içerisinde yerini dolduramayacagımdan, o yüzden çocuklugundan beri oyunlarla yogrulmuş birisi olarak bunu yaşamak beni üzüyor.
Makinenin modeli şu: TOSHIBA Satellite L855-10T
Specleri de şöyle,
Toshiba said:

Windows® 7 Home Premium 64-bit (pre-installed, Toshiba-HDD recovery)
2nd generation Intel® Core™ i5-2450M Processor
640 GB HDD
8,192 (4,096 + 4,096) MB DDR3 RAM (1,333 MHz)
AMD Radeon™ HD 7670M Graphics (2GB dedicated memory)

Her oyunda olmuyor. Saatlerce sıkıntısız FIFA oynayabilirken belli bir süre üzerinde Alpha Protocol, Sleeping Dogs, Van Helsing falan oynadıgımda cihaz pat diye kapanıyor. Sıkıntının ısınmadan oldugunu düşünüp yakın zamanda 20 liraya Kemeraltı'ndan bir sogutucu aldım. Acaba cihaz -20 liraya alınan her teknolojik eşyanın tabiatı geregi- görevini yeterlilikle yerine getiremiyor mu, yoksa aşırı ısınmadan daha büyük sorunlarım mı var?

Teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

önce bir yazılımla ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarına bak
sıcaklıkların limitin üstünde olup olmadığını kontrol et
üstündeyse cooler ı çalıştırmadan sıcaklığa bak sonra çalıştırıp bak ne kadar işe yaradığını anla
oyun oynayan biriysen bir daha toshiba alma
cooler alacaksan 20 liraya alma
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

http://www.bimeks.com.tr/urun/120811/trust-xstream-breeze-notebook-sogutucusu-17805-.aspx

40 liraya şunun üstü alüminyum kaplı, sanırım biraz daha iyisini buldum bugün, alıverdim. laptop en son Van Helsing oynarken yaklaşık yarım saatte falan kapandıgı için Van Helsing ile test ettim. Yaklaşık 3-4 saat falan aralıksız oynadım, bana mısın demedi.

Hector'un intikamı alınmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...