Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Banka ve Faizler

Ayfon

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

bir restoranın makarnayı 50 liraya birinin 15 liraya satması da tuhaf geliyor mu?

ne tuhaf. hala "banka = halk hizmeti" mantığı var. lol. ticarethane olm o da. hepsi farklı.

Evet bankalar ticarthane alsınlar bazı ücretlerini karşı değiliz fakat adam sene sonu karı 100 birim belirliyor sonra bunu 200 nasıl yaparım diye uğraşıyor ve bir sürü birime fiyat bindiriyorlar. Asıl tepkimiz buna
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Dworgian said:

bir restoranın makarnayı 50 liraya birinin 15 liraya satması da tuhaf geliyor mu?

ne tuhaf. hala "banka = halk hizmeti" mantığı var. lol. ticarethane olm o da. hepsi farklı.

Evet bankalar ticarthane alsınlar bazı ücretlerini karşı değiliz fakat adam sene sonu karı 100 birim belirliyor sonra bunu 200 nasıl yaparım diye uğraşıyor ve bir sürü birime fiyat bindiriyorlar. Asıl tepkimiz buna

o konuda haklısın. misal hsbc gitti bir kartına 100 lira yaptı yıllık ücreti, baktım american express e bile 70 lira diyor, "saçmalamayın" deyip iptal ettim. mis.

kısaca abi hangisinin nesi yararlıysa onu kullanıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

elesso said:

ilk ekonomik krizde yüksek faizci bankalar ayıklanır gene. hem yunanlıya güven mi olur? finans bankla bağlantılı herhangi bir kuruma 2000-3000 lira üzeri para koymam hayatta

50,000 tl ye kadar devlet garantisi yok muydu?

bak birde öyle birşey vardı. enpara giriyorsa o kapsama yatırın gitsin :)
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

elesso said:

ilk ekonomik krizde yüksek faizci bankalar ayıklanır gene. hem yunanlıya güven mi olur? finans bankla bağlantılı herhangi bir kuruma 2000-3000 lira üzeri para koymam hayatta

100bin oldu o (her banka için sanırım)

http://www.tmsf.org.tr/mevduat.sigortasi.tr
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

fenn said:

elesso said:

bak birde öyle birşey vardı. enpara giriyorsa o kapsama yatırın gitsin :)

Dworgian da bahsetmiş. Bende aradım öğrendim " her banka gibi 100,000 tl oldu" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...