Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yurtdışı eğitim hakkında sorular

Voys

Öne çıkan mesajlar

selam,

avrupada üniversite okumak istiyorum. ingiltere hariç her yer olur. deneyimi olanlar varsa öncelikle tavsiyeleri istiyorum. şu ülkenin şu okulu gibi.

ne gibi gereklilik var? kafama esip ispanyada okuyabiliyor muyum yoksa öncesinde vermem gereken sınavlar var mı?

herşeyin bir arada olduğu bu konularla ilgili bi site var mı önereceğiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

bilgi üni de 3. sınıfım. 2 senedir de dondurdum. reklamcılık okuyorum.
ülkeyi terk ediyorum amaç o. kariyer falan değil. bölüm çok önemli değil o yüzden. mümkünse kolay olsun ya da ciddi iyi bişey olsun. mesela mimarlık falan okuyabılıyor muyum yurt dışında kafama göre?
Sosyal ağlarda paylaş

post mu kasıosun? okul başarım hakkında ne bilgin var da gelmiş artistlik yapıyorsun? velev ki fail oldum ondan yurt dışına gitmek istiyorum, sana ne girdi? bin tane derdim var başımda, konuyla ilgili bilgisi ya da tecrubesi olanlar mesaj atarsa sadece çok memnun olurum. küfür etcem şimdi banlancam durduk yere. ziyan
Sosyal ağlarda paylaş

yurt dışında okumuş ya da bilgisi olan birisinden gerekli bürokrasiyi öğrenmek istiyorum. reklamcılık okurken mimarlık falan okuyabılıyor muyuz diye de soruyorum.

tuvaletini yaptığın yerine çok yükleniyorsun. düşünme işlerini falan beyinle hallet.
Sosyal ağlarda paylaş

şu halinle gidebileceğin ülkelerin türkiyeden iyi ülkeler olacağını düşünmüyorum. para bolsa gidersin ama gittiğin okulda bilgi'den iyi olmaz.

ortalaman iyiyse bilgiyi bitir, master için dene şansını. daha mantıklı olur.

bu arada mimarlık, mühendislik, tıp vs. okumaya kalkarsan bitiremezsin 7 senede muhtemelen. sayısallara pek yanaşma.

öyle ülkeyi terk etmek kolay iş değil ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kac sene oncesine kadar oss de baraji gecip, tercih edebiliyordun avrupadaki unileri,oss klavuzunun arkasinda yaziyor bazilari.

Oncelikle hangi unilerin tr de denkligi var onu arastir, ilerde tr de calismak istiyorsan.
Vize ve uniye basvuru islemlerini kendin yapman gerekiyor veya bir araci kurum vasitasiyla yaptirabiliyorsun.Bu araci kurum/sirketler icerisinde, cok fazla cakallik ,sahtekarlik olaylari donuyor.Onu da baya iyi arastirman gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

şu halinle gidebileceğin ülkelerin türkiyeden iyi ülkeler olacağını düşünmüyorum. para bolsa gidersin ama gittiğin okulda bilgi'den iyi olmaz.

ortalaman iyiyse bilgiyi bitir, master için dene şansını. daha mantıklı olur.

bu arada mimarlık, mühendislik, tıp vs. okumaya kalkarsan bitiremezsin 7 senede muhtemelen. sayısallara pek yanaşma.

öyle ülkeyi terk etmek kolay iş değil ne yazık ki.

okulun kalitesi çok önemli değil gideceğim. aile mesleğimi devam ettiriyorum, okula sadece statü gereği diploma sahibi olmak istediğimden gidiyorum. master falan düşünmüyorum.

mimarlık olayı 2 troll yüzünden üste çıktı bu kadar. oradaki asıl soru ''reklamcılık okurken başka bölüme geçmek mümkün mü yurt dışında?'' tıp okuyabilir miyim mesela diyim bu seferde 3-5 mesaj daha kasarlar, sen tıp okuyamazsın diyip.

türkiye'de devam etme gibi bir seçeneğim yok ne yazıkki. yurt dışında okumam gerekli. dil öğrenmem açısından ispanya ve almanya çok yatkın geliyor bana.

www.elt.com.tr ' den baya açıklama buldum aslında ama deneyim gerekli bana. gittim okudum çok iyiydi ya da şuraya arkadaşım gitti çok rahat etti gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

şuanda hangi bölümde okuduğun bağlamıyor seni. istediğin bölümü okuyabilirsin, direk olarak engel yok önünde. kabul aldığın taktirde gayet okursun. Almanya'da yanılmıyorsam kabul almak çok daha kolay, ancak kabul aldıktan sonra okumak zor. İlk sene çok fazla öğrenci alıp ikinci sene yarısından çoğunu yolluyorlar gibi. TUM'da okuyan birkaç arkadaşım var mesela, aynı dersin sınavından 2 kere kalırsan okuldan atıyorlar demişti. almanya'ya bulaşmanı pek tavsiye etmem tamamen değişik bir eğitim sistemleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım,

Yurtdışında okulunu kasmadan bitirmek istiyorsan, çevremdeki kişilerin tecrübe ettiği tercih edebileceğin üç ülke var,

1* Macaristan
2* Romanya
3* Çek cumhuriyeti

Bu ülkelerdeki okullarda eğitim seviyesi iyi olmakla beraber ders geçme ve burs konularında katı kurallar yok. Öğrencilere de hem yurt hem de etüd anlamında iyi destek oluyorlar.

Tarih gibi bir bölümü terci edebilirsin bence.

Ha benim param çok diyorsan direk kıbrısa git derim. Girne Amerikan üniversitesi yada Yakındoğu ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...