Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

leg presste 100 bastım 3x 12-10-8 acayip keyif aldım resmen mutluluk ağrısı yaşıyorum.

bir de şu ne kadar doğru ?
"leg press ve squat çalışmalarının vücuttaki gücü artırmanın en iyi yolu olduğu söylenir.
bunun üzerine bazı body builderler antrenmanlara başlamadan önce 3-4 set leg press yaparlar ki testesteron artsın ve daha sonraki antrenmanlarda daha fazla performans sağlansın."

testo yanlış, aküt testo artışları bi işe yaramıyor.
squatın güçlenmek için en iyi yollardan biri olduğu doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

Studies have demonstrated that after a weight training workout, the metabolism can be boosted for up to 36 hours post-workout, meaning rather than burning say 60 calories an hour while sitting and watching TV, you're burning 70. While you may think, 'Big deal - 10 extra calories', when you multiply this by 36 hours, you can see what a huge difference that makes in your daily calorie expenditure over that day and a half.

When you figure out that on a monthly rate, it becomes even clearer how regular participation in a weight lifting session will really increase your calorie burning and thus fat burning capacity.

With cardio training, you might get an extra 40-80 calories burned after a moderate paced session, and this will depend upon the exact intensity and duration of the workout.

...

If you do a longer cardio session, you could burn somewhere in the neighbourhood of 500-800 calories, depending on the exact length and intensity level. That is a fairly decent number and will definitely help with your fat loss goals.

Since you must burn off 3500 calories in order to lose one pound of body fat, if you do enough of these cardio sessions, and make sure you're not eating these calories back, weight loss will take place.

But, keep in mind here again that you are going to have to keep doing those long cardio sessions. Time will likely become a big factor with this one, as well as boredom could start to play a role over time as well.

While the weight training session may not burn as many calories minute per minute during the actual workout (although that too can depend on how intense the weight lifting is), the overall calorie burning benefits you receive from it typically outweigh that of cardio

bodybuilding.com dan alinti
Sosyal ağlarda paylaş

benimkide eksik olmus

ikiside yapilmali diyorum zaten de gidip saatlerce ayni seyi yapmayin. agirlik ile zayiflamak daha yeni baslayan icin degil bence. bazi teknikleri bilgileri bilmis ogrenmis ve uyguluyor olmak lazim bana gore.

1 saat kardiyomu yapacaksin ornegin, 20 dakika bisiklet, 20 dakika kos, 20 dakika eliptik yap...

ya da 20 dakika hiit yap sonr ayuru sonra kos.. gibi..

yoksa deli gibi otur ac tv yi himbil himbil bisiklet cevir degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

ya valla ben çok memnunum temel halter hareketlerinden 5x5 den memnunum baya. Ama buna chin up ve pull up da eklemek istiyordum 1 tane bile çekemediğim için. Neyse makinada yapıyorum onda da ilerliyorum da şu direnç bantlarını gördüm barfiks için bunlardan tr de bulabilirmiyiz arkadaşlar.

http://rubberbanditz.com/info-center/pull-up-bands/

yoga cılarında var böyle bantları ama bilemedim aynısı mı acaba. linkte yoga için filanda uygun diyor ama.

soris ne kadar assist ettirceksin bilmiyorum ama azsa burda bulabilceğin bantlar işe yarar işte
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kanuni said:
sonucta vucudun kas yapisina gore bacak ve omuz nasil calistirilmiyorsa (mantiken) bacak girip 2 set ustune hadi babam omuza mantiksiz geldi bana. hic bir programda da rast gelmedim inceleyip arastirdiklarimdan.

Şu programı uyguluyorum, üçüncü gün omuz bacak birlikte diyor
http://www.bodybuilding.com/fun/best_ectomorph_workout.htm

said:
**Leg exercises can be superset with shoulder movements to shorten overall workout time.

Testo mesto değil tabi, zamanı etkin kullanmak amaç. Yanlış bişey yoksa devam edeyim rahat oluyor :P

yanlış bir şey yok devam
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

ya birde genel olarak vucudun kas grubunun 8 de 5 i bacaklarda.

yani sictin!

saka bir yana bacak calismanin onemi bu orandan ileri geliyor zaten.

kardiyonun guzelligi ve kilo verdirme sebeplerinden birisi sanirim bu buyuk orandaki kas grubunun calisiyor olmasi mutemadiyen.

nedense burada kardiyo yerine agirlik calisin zayiflamak icin deniyor buna karsi cikmiyorum ama kardiyoda bacaklarin mutemadiyen calistigini millet unutuyor gibi. dusunsene 8 de 5 kas grubun calisiyor devamli oraya gidecek enerji yerine sen git yat chestte 30 kg bas kilo ver... mantiken bir uyumsuzluk var. ikisi bir en iyisi.

secin

çalışırken yaktığı kalori için ağırlığı savunmuyoruz ki. beslenmeyle yağ yakılırken vücut kasları da yakmayı tercih etmesin diye ağırlık çalışmayı savunuyoruz. metabolizma yavaşlamasın diye savunuyoruz. onun dışında çok vakti olana kardiyo da yap derim
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Soris said:

ya valla ben çok memnunum temel halter hareketlerinden 5x5 den memnunum baya. Ama buna chin up ve pull up da eklemek istiyordum 1 tane bile çekemediğim için. Neyse makinada yapıyorum onda da ilerliyorum da şu direnç bantlarını gördüm barfiks için bunlardan tr de bulabilirmiyiz arkadaşlar.

yoga cılarında var böyle bantları ama bilemedim aynısı mı acaba. linkte yoga için filanda uygun diyor ama.

soris ne kadar assist ettirceksin bilmiyorum ama azsa burda bulabilceğin bantlar işe yarar işte

cevap için saol tili abi işte 102-103 kilo filanım şu an makinada 50 kg destekle yapabiliyorum chin up pull up da burda satılan yoga bantları filan işe yarar mı ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Yağ yakma amaçlı kardiyo zaten yanlış tüm dünya anladı bunu. Kardiyo bence sohbet amaçlı güzel nasıl mesela yürüyüşe çıkarsın temiz havada sohbet edersin yürürsün filan onun gibi ben mesela muhabbet edeceğim biri varsa geçerim kardiyoya yoksa tamamen zaman kaybı bence. Onun dışında direk kalbi train edeceksen progressive overload şeklinde koşma olmalı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Kanuni doğru diyor o anlamda. Ben mesela hep dalga geçerdim bodycilerle adamda bacak kürdan gibi üst tarafı öküz gibi bende de tam tersi başıma geldi şimdi onlarda benle dalga geçiyorlar ahah

Sanırım tek ayak squat yapmaya devam edebilirim normal barbell squat yerine veya lunge yaparım kutuya zıplama filan yaparım.

Hormonal etki için deadlift ve power clean e devam.

t-rex mode diyorlar ona
http://www.beselfpropelled.com/wp-content/uploads/2012/09/Big-Legs.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Kanuni said:

ya birde genel olarak vucudun kas grubunun 8 de 5 i bacaklarda.

yani sictin!

saka bir yana bacak calismanin onemi bu orandan ileri geliyor zaten.

kardiyonun guzelligi ve kilo verdirme sebeplerinden birisi sanirim bu buyuk orandaki kas grubunun calisiyor olmasi mutemadiyen.

nedense burada kardiyo yerine agirlik calisin zayiflamak icin deniyor buna karsi cikmiyorum ama kardiyoda bacaklarin mutemadiyen calistigini millet unutuyor gibi. dusunsene 8 de 5 kas grubun calisiyor devamli oraya gidecek enerji yerine sen git yat chestte 30 kg bas kilo ver... mantiken bir uyumsuzluk var. ikisi bir en iyisi.

secin

çalışırken yaktığı kalori için ağırlığı savunmuyoruz ki. beslenmeyle yağ yakılırken vücut kasları da yakmayı tercih etmesin diye ağırlık çalışmayı savunuyoruz. metabolizma yavaşlamasın diye savunuyoruz. onun dışında çok vakti olana kardiyo da yap derim

dogru bir diette neden kaslar yansin. sunu ocu gibi ortaya atip durmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bence uzun süreli devam ederse bu olaya direk kas yakar kardiyoyu ne kadar arttırırsa süreci o kadar da hızlandırır açıkcası.

Bana her zaman kalori kısmak mantıksız gelmiştir. Sağlam yiyeceksin sağlam kaldıracaksın yağ da yakmak istiyorsan 1 gün oruç tut geç. Eğer bunu yapabilirsen haftada 1 gr saf yağ yakmış olursun. Ama tabi o 1 gün orucu herkes tutamaz. Metabolizmayı da hazırlamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

dieti uygunsa hic bir sey yapmadan da yag yakilabilir. yani normal bir insanda.

sonucta en basit mantikta gelen kalori giden kalori sonucu cikan ihtiyaci giderme meselesi.

sen dietinde gerekli duzeni saglamissan tabiiki..

ha yag oranin jag gibidir zaten o zaman neden kardiyo yapasin ?

bahsettigimiz kisiler kim bu arada. oyle bir yaziyoruz ki kimin hani tur vucuttan ve beklentiden bahsettigi belli degil.

senin bahsettigin herhangi bir sey bambaska bir gruptaki adama uymaz benimkiside baskasina.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Soris said:

Kanuni doğru diyor o anlamda. Ben mesela hep dalga geçerdim bodycilerle adamda bacak kürdan gibi üst tarafı öküz gibi bende de tam tersi başıma geldi şimdi onlarda benle dalga geçiyorlar ahah

Sanırım tek ayak squat yapmaya devam edebilirim normal barbell squat yerine veya lunge yaparım kutuya zıplama filan yaparım.

Hormonal etki için deadlift ve power clean e devam.

t-rex mode diyorlar ona
http://www.beselfpropelled.com/wp-content/uploads/2012/09/Big-Legs.jpg

Evet valla doğru şeyi bulmuşun tili allahtan bu kadar değilim. Üstüm bu resimdeki gibi değil ama orantı yaparsan 65 e 35 gibi bi durum var.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

tiLi said:

Soris said:

cevap için saol tili abi işte 102-103 kilo filanım şu an makinada 50 kg destekle yapabiliyorum chin up pull up da burda satılan yoga bantları filan işe yarar mı ki.

50 kg assist etmez burdaki boktan bantlar. sipariş verebilirsin anca yurtdışından
Sosyal ağlarda paylaş

bunlari oradan buradan okuduklarimla degil (cok okudum her birini yiklan baska tez var nette ) kendi yaptigim ve sonrasinda cikana gore yorumluyorum bu arada.

110 kg dim neler yaptim bana ne uydu ne oldu vs. bu kadar.

bodybuilding.com daki yazilari okudugunda supplement manyagi olursun, bir baskasinda steroid, digerinde maratoncu, birinde yuzucu vs..

spor isin ozunde guzel bir olay. kardiyo dan kasit da gidip sadece makinede terlemek olmasin, aerobikde bir kardiyo stepte, spinningde, yuzmede bir nevi, kosu, basketbol, sunlarin cogunda dogru egitim altinda benim dediginiz agirlik idmaninda cok daha fazla efor ve agirlik kaldirmis gibi oluyorsunuz.,

arti bir ara gym sonrasi kaslarda esneklik kaybolmaz daha esnek olursunuz falan dediniz.

gene kendimden yaziyorum, agirlik sonrasi bir sene sonra ne yuzebilir ne basketbol oynayabilir hale geldim kazik gibi kasiliyorsunuz. (15 sene once unideyken)

nereden ve hangi tecrubeyle yaziliyor yazilar ciddi anlamiyorum. agirlik calisirsan esneklik kaybedilmez sahsim adima test edip elime aldigim bir baska konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

dieti uygunsa hic bir sey yapmadan da yag yakilabilir. yani normal bir insanda.

sonucta en basit mantikta gelen kalori giden kalori sonucu cikan ihtiyaci giderme meselesi.

sen dietinde gerekli duzeni saglamissan tabiiki..

ha yag oranin jag gibidir zaten o zaman neden kardiyo yapasin ?

bahsettigimiz kisiler kim bu arada. oyle bir yaziyoruz ki kimin hani tur vucuttan ve beklentiden bahsettigi belli degil.

senin bahsettigin herhangi bir sey bambaska bir gruptaki adama uymaz benimkiside baskasina.

ağırlık çalışmayıp sadece kardiyo yapan ve az kalori alan biri yağ yakar evet de vücudunda kaybettiği kilo yağdan mı gider tamamen? sorum buydu. cevabı da hayır lean body mass ten de gider, su+kas.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

diyorum ki bende hangi tip adamdan bahsediyorsun... jag gibimi benim gibi 110 kg lopgot bir adamdanmi. bende gitmedi kendimden ornek veriyorum. resimleride var. bu kadar netim yani.

sen sadece kardiyo yaparak zayıfladın ve hiç kas gitmedi bütün kilolar yağdan mı gitti?

ağırlık ve esneklik olayında şunu söyleyeyim. stiff leg deadlift, romanian deadlift yapan kişinin hamstringleri uzar. overhead triceps extensionı full range of motion yapan birinin tricepsleri uzar. ama gidip bütün gün pump yapan, partial rep yapan adamın bütün vücudu esnek olur cimnastikçi yogacı olur demedim
Sosyal ağlarda paylaş

net olarak sana bunun cevabini veremem tili. ne nereden gitti neremden ne eridi. hedefime ulasmaya calsitim ve mutlu oldum sonunda.

hayir sen bana dersen ki abi agirlik calis sadece yagdan verirsin tamam diyecegim.

hani ben tek yag yakmadim tamam kasdan da gitti, sen digerinde kesin gitmezmi diyorsun ?

kusadasinda 3 ay boyunca it gibi agirlik calistik 6 gun sonuctan cok memnun kaldim araya iki gun sonra cross fit koyduk cok daha etkili oldu.

simdi romanyaya geri geldim, baska trainer tuttum, bir gun boks, iki kinesis, 2 gun agirlik bir gun full kardiyo programim.

yani kardiyo ile sadece 1 saat yuru demiyorum ben. kardiyoyu genel anlamda oyle kucuk bir sinira soktunuz ki goren kardiyoyu sadece ter attigin duragan bir sey sanacak.

nasil gymi istediginizde acip genisletebiliyorsunuz kardiyo denen seyde sadece kosudan ya da maikine ustunde hamster vari seylerden mevcut degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...