Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

olamaz !

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Estel_Anorien said:

arrrap tanrıcılığının ekmeği zaten çatır çatır yeniyor da oshocu'luğun ekmeğini yerken yine osho'nun işaret ettiği ego tuzağına düşülmüyor mu?

en tuhaf muhabetde şu an yaptığın ego zabıtalığıdır. Üç temel prensip vardır :

- Kabullenicilik
- Yargısızlık
- İzin Verme Sanatı

Yani gelip benim olduğum halimi yargılayıp , kabul görmeyip , olduğum kişi olma iznini vermeyip "sen şöylesinde , bu işin ekmeğini yiyorsunuz da , egonuz var sizin de" v.s. muhabbeti yaparken spiritüellik ile ilgili en temel prensipleri çiğnemiş oluyorsun.

Hani bir de ego konusuna ufakça bir dokunursamda şöyle bir durum var. Orara, burada sürekli hakem kartını çıkarıp "sizde şöyle ego var böyle egolusunuz" muhabbetini yapan insanlar genelde kendileriyle pek barışık bir insan olmaktan uzak derin karışıklıkların içinde oluyorlar.

Bu yüzden sen şimdi kendi kendine sor : Senden başka birinin şen şakrak olması, kendinden emin tavırları olması, hayata karşı duruşu sana niye bu kadar dert oluyor ? Ego yapıyor dediğin kişiler belki çok boş konuşuyor bile olsa bu seni neden bu kadar huysuz kılıyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

akşam uo bakmanın vaktidir. gittiğiniz serverı söyleyiverin

hep beraber karar kılalım run uo olan bir serverda buluşalım böyle ev mev yapabildiğimiz. komşuculuk yaparız falan. evde craft ile falan uğraşırken bir birimizi görürüz kolay gelsin deriz sonra atraksyonlara açılırız birlikte v.s.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Estel_Anorien said:

arrrap tanrıcılığının ekmeği zaten çatır çatır yeniyor da oshocu'luğun ekmeğini yerken yine osho'nun işaret ettiği ego tuzağına düşülmüyor mu?

en tuhaf muhabetde şu an yaptığın ego zabıtalığıdır. Üç temel prensip vardır :

- Kabullenicilik
- Yargısızlık
- İzin Verme Sanatı

Yani gelip benim olduğum halimi yargılayıp , kabul görmeyip , olduğum kişi olma iznini vermeyip "sen şöylesinde , bu işin ekmeğini yiyorsunuz da , egonuz var sizin de" v.s. muhabbeti yaparken spiritüellik ile ilgili en temel prensipleri çiğnemiş oluyorsun.

Hani bir de ego konusuna ufakça bir dokunursamda şöyle bir durum var. Orara, burada sürekli hakem kartını çıkarıp "sizde şöyle ego var böyle egolusunuz" muhabbetini yapan insanlar genelde kendileriyle pek barışık bir insan olmaktan uzak derin karışıklıkların içinde oluyorlar.

Bu yüzden sen şimdi kendi kendine sor : Senden başka birinin şen şakrak olması, kendinden emin tavırları olması, hayata karşı duruşu sana niye bu kadar dert oluyor ? Ego yapıyor dediğin kişiler belki çok boş konuşuyor bile olsa bu seni neden bu kadar huysuz kılıyor ?

Birbirimizi pek tanımadan gereğinden fazla çıkarıma varmış sayılabiliriz. Benim o mesajı yazarkenki amacım Oshocu olduğunu tahmin ettiğim bir arkadaşı ego'nun garip yolları hakkında uyarmaktı. Her ne kadar zorba-buddha ekolünden dem vursan da zorba'nın içinde ziyadesiyle kaybolmak buddha'dan da uzaklaşmana yol açabilir. Kabullenicilik, Yargısızlık ve izin verme sanatı hususunda sana katılıyorum. Zira zaten bu bahsettiğinin aksine herhangi bir davranışta bulunmak için elimdeki bilgi noksanlığının yanı sıra zaten haddime de değil. Ben kendi kendime sorduğum zaman tabii ki benden başka birinin şen şakrak olması kendinden emin tavırları, hayata karşı duruşu bana dert olmuyor. Sadece ve sadece boş konuşan adam kendi iç enerjisini boşa harcıyor demektir.

Beni ve söylediklerimi sana, inandıklarına karşı çıkan ya da antitez sunan birisi olarak algılamak yerine sana yardımcı olmaya çalışan bir yoldaş olarak algılarsan daha memnun olurum. Şimdi sınava gidiyorum evden çıkmak zorundayım. Bilahare konuşuruz yine =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...