Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay da patlama

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

yayin yasagi zaten internet icin sozde..TV nin umrunda degil gozuken o ki, baktim gene "Haftasonu keyfi" "Pazar nesesi" falan tam gaz devam ediyor sozde haber kanallarinda.

Eh be..hadi olay mahalinden bilgi/gorsel/data vermeden durumu analiz eden, tartisan, gorus, vs iceren ne bilim canli baglanti ile fikir alisverisi yapan bir yayin..Hadi gectim, yayin yasaginin getirileri goturuleri, hatta en eglencelisi "nedeni" bile magazin tadinda konusulacak konu, oda yok.

Ciddiyim US-FoxChannel bile bu kadar zavalli degil, sanki otobanda zincirleme kaza haberi gibi genel manset olarak gecip ardindan tabiii ki futboool.

Herhalde bu olay Turkiye sinirlarinda olmamistir diyip geciyorum.

3 maymun, 1 ampul.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş...memlekette kafalar durmuş ya da yanlış yönde çalışıyor, şurada hayatını kaybeden insanlarımıza üzülüyoruz, bundan bile rahatsız olan tipler var. akepede bakanlık yapmış, meclizs başkanvekilliği yapmış, halen milletvekili olan adam oğluna düğün yapmış ve buna da bülent arınç,egemen bağış ve partinin bir çok milletvekili katılmış yahu olur mu böyle şey diyorum? akıl tutulması yaşamakla suçlanıyorum.
takım tutar gibi parti tutulur mu kardeşim? bu nasıl iştir yahu? doğru ne zaman yanlış, yanlış ne zaman doğru olabilir?

olguları toplayalım:
-amerika ve rusya suriye konusunda pek çok konuda henüz anlaşmışlardı. yani müdahale konusu ortadan kalkmak üzereydi.
-tayyip 16 mayısta amerikaya gidecek ve obama ile konuşacak. gitmeden önce nbc'ye mesaj verdi, amerika gelsin müdahale etsin,destekleriz dedi. tepkiler çok olunca çeviri hatası dediler. acaba tayyipin çevirmeninin hatası mı(ki herhalde kendisi halde manavdır) yoksa ana dili ingilizce olan nbc habercilerinin mi?
-başbakanın örtülü ödeneğinden 1 milyar doların bu öso teröristlere gittiği iddia edildi. her konuya hemen doğru yanlış cevap veren sultanımız bu konuda cevap bile vermeye tenezzül etmedi.
-israil türkiyeden öyle veya böyle özür diledi. arkasından üst üste 2 kez suriyeyi bombaladı.
-pekaka güya hiçbir şeyin karşılığında türkiyeden kuzey ıraka çekildi.
-suriyedeki pekakanın uzantısı olan örgüt esad güçlerine karşı yer yer çatışıyor bir süredir ve barzaninin peşmergelerinin de onlara destek verdiği söyleniyor.
-yandaş basında türk-kürt konfederasyonu senaryoları artık kesin olarak üzerinde anlaşılmış gibi sunulmaya başlandı. bir de hap yutturuyorlar millete."efendim misak-ı milli sınırları içerisinde olan musul,kerkük türkiye ile birleşmiş olacak"diyorlar.

sonuç: ne yazık ki bu hatay bombalamaları ile türkiye-suriye savaşı çok yakın. ama işin en vahim tarafı, bu mevzu 3üncü dünya savaşını da tetikleyebilir. tüm dünya kaynıyor. baksanıza. ekonomiler boktan. sanayileşmiş ülkeler yine her 2 dünya savaşı öncesinde olduğu gibi senelerdir resesyon yaşıyorlar.

bu millet, bu kafa, bu ülkeyi daha nerelere götürecek? hep birlikte göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Çetin abi adam bakanlık yapmadı. Meclis baskan vekilliği de yapmadı. Hayır bir sey yazıyorsunuz bari adamın ne oldugunu dogru anlat veya dogru bil bari. Burhan kuzu diye Google'a yazınca çıkıyor adamın gecmisi.

Adamın oğlu evlenmiş düğünü niye iptal etmedin diye kızıyor adam ya. Dün gece kulüplerinde veya her hangi bir düğünde eğlencede bir tane CHP'li veya işçi partili yoktu di mi çetin abi.

Dün içişleri Bakanı bunu yapsa kızmaya hakkın var. Başbakan yapsa kızarsın. Sıradan vekilin veya sıradan adamların yaptıklarına kimse karışamaz.

Muhalefet seviyeniz bu kadar düşük olduğu icin bu durumda zaten ülke. Asıl adam gibi muhalefet lazım ülkeye adam gibi iktidardan once. Ki iktidarı adam gibi denetlesin

Daha eleştirdiği adamın ne gorev yaptığını bilmiyor. Eski bakan eski meclis baskan vekili falan diyorsun adama ya. İnsan bir Google'a bakar.

Dur sen yorulma

http://i.imgur.com/DvSAj1r.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

ahah

yani senin isteğin doğrultusundaysa yüzbinlerin öldüğü bir savaşta sakınca yok.

ne alakası var abi?

derdimizi anlatamadan banlanıyoruz,çetin abi madalyayı aldı da yırttı,yoksa bu forumu sevmemi ve mesaj yazmamı engelleyemez kimse:D

ayrıca yine ne alakası var arkadaş yahu

ben tabii ki savaştan hoşlanmıyorum,ama suriye de yüzbinler şehit edildi,bir dangalağın koltuk hırsı yüzünden,önce insanım sonra müslümanım ben,

neden polonya,veya izlandayla bir sorunum yok?

arkadaş,adam babasının malı gibi gördüğü ülkeyi yakıp yıkıyor,şu anda türkiyenin elinde mit kanalıyla ele geçirilen bariz kimyasal silahdan ölmüş ,yanmış,kavrulmuş onlarca ceset türkiyenin göbeğinde ankarada bm denetçilerini bekliyor.

lafa geldimmi babadan oğula osmanlıya vuruyoruz,lafa geldiğinde de esad çok iyi diyoruz,çetin abi ve frost mu neyse ikiside yukarıdan emir gelmiş gibi,kesinlikle esad yapmamıştır diyerek hedef saptırıyorlar.

şunu düşünün en basiti,sen bu adamların iç savaşına müdahil olduysan adamın da senin şehrinde patlattığı bombanın savaşın gidişatıyla tezat oluşturan tarafı nedir biri bana açıklasın bunu?

edit:lan bir kişiye özelden hakaret etmişliğimmi var?

bir kişiyi genelden kırdığımmı var?
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın bir gün insallah olmaz da siz evlenirken veya yakınlarınızdan birini evlendirirken böyle bir olay olursa vereceğiniz tepkiyi cok merak ediyorum cidden.

İnsanların yakın akrabaları oluyor düğünleri iptal edemiyorlar hazırlıklar yapıldığı icin. Sanki adam
Parti veriyordu Boğaz'da. Onu iptal edecek.

Neyse abi tamam Burhan kuzu'nun düğünü tek meselemiz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sen önce insan, sonra müslüman değilsin. önce sünnisin. o kadar. alevi olduğu için bir adamın öldürülmesini istiyorsun.

özgür suriye ordusu denen terörist it topluluğu binlerce sivili katlederken sesin çıkmıyo, ama esad yüz tane terörist öldü mü hemen savaş çığlıkları.

madem bu kadar savaş istiyorsun, git kendin savaş. en ön safta. itiraz edecek kimse yoktur bu forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Çetin abi adam bakanlık yapmadı. Meclis baskan vekilliği de yapmadı. Hayır bir sey yazıyorsunuz bari adamın ne oldugunu dogru anlat veya dogru bil bari. Burhan kuzu diye Google'a yazınca çıkıyor adamın gecmisi.

Adamın oğlu evlenmiş düğünü niye iptal etmedin diye kızıyor adam ya. Dün gece kulüplerinde veya her hangi bir düğünde eğlencede bir tane CHP'li veya işçi partili yoktu di mi çetin abi.

Dün içişleri Bakanı bunu yapsa kızmaya hakkın var. Başbakan yapsa kızarsın. Sıradan vekilin veya sıradan adamların yaptıklarına kimse karışamaz.

Muhalefet seviyeniz bu kadar düşük olduğu icin bu durumda zaten ülke. Asıl adam gibi muhalefet lazım ülkeye adam gibi iktidardan once. Ki iktidarı adam gibi denetlesin

Daha eleştirdiği adamın ne gorev yaptığını bilmiyor. Eski bakan eski meclis baskan vekili falan diyorsun adama ya. İnsan bir Google'a bakar.

ahmedinejat...bu kadar avukatlığına soyundun madem adamın hakkını vereyim. doğru bakanlık yapmamış. akp'nin kurucularından...22,23 ve 24üncü dönem istanbul milletvekili...meclis anayasa komisyonu başkanlığı yapmış....halen milletvekili. akp geldiğinden beri tvda en çok gördüğüm adamlardan birisi olduğu için aklımda adam bakanmış gibi kalmış...ama neticede akp'nin en önemli adamlarından birisi.

ve ben hala diyorum ki iktidar partisinin milletvekili,önemli bir milletvekili, bu anayasa mevzularında en çok danışılan milletvekili bu ortamda düğün yapmamalı...yapıyorsa da o düğüne akp'nin bakanları(onları da savunmazsın değil mi,"çetin abi bülent arınç bakan değil, egemen bağış bakan değil"diye?)ve onlarca akpli milletvekili gidip o düğüne katılmamalı? olmaz arkadaşım böyle şey. TÜRK geleneğinde de, KÜRT geleneinde de, Anadolu'daki herhangi bir gelenekte de YAS GÜNÜ'nde düğün olmaz. hem de bunu yapanlar MUKADDES DEĞERLERE tüm diğer partilerden daha fazla sahip olma, savunma iddiasında iseler olmaması lazım. Bunu da mı tartışalım? Ben bunları yazıyorum diye,"abi her şeyi dayatıyorsun?" yahu neyi dayatıyorum? bu insanın midesi ile ilgili bir şey. böyle bir günde sıradan vatandaş bile düğününü erteler, ertelemesi gerekir. ertelemiyorsa zaten millet olmanın anlamı yok,adamlar haklı bölünsün gitsin bu ülke diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Yarın bir gün insallah olmaz da siz evlenirken veya yakınlarınızdan birini evlendirirken böyle bir olay olursa vereceğiniz tepkiyi cok merak ediyorum cidden.

İnsanların yakın akrabaları oluyor düğünleri iptal edemiyorlar hazırlıklar yapıldığı icin. Sanki adam

13 ağustos 1999da evlendim...düğüne çağıramadığımız ve kırdığımız bazı arkadaşlarımız için yemek düzenlemiştik 19 ağustos akşamı için....17 ağustos depremi olunca arkadaşlarımızdan tekrar özür diledik ve erteledik.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

sen önce insan, sonra müslüman değilsin. önce sünnisin. o kadar. alevi olduğu için bir adamın öldürülmesini istiyorsun.

özgür suriye ordusu denen terörist it topluluğu binlerce sivili katlederken sesin çıkmıyo, ama esad yüz tane terörist öldü mü hemen savaş çığlıkları.

madem bu kadar savaş istiyorsun, git kendin savaş. en ön safta. itiraz edecek kimse yoktur bu forumda.

alevi olduğu içinmi?

kaddafi alevimiydi?

saddam alevimiydi? bunlara da karşıydım saçmalaman çürüyor burada işte
öso ve cephetunnusra,it topluluğu değildir,bilakis esad ve adamları it topluluğudur.çünkü uçaklarda sarin gazı varillerini doldurup,şehirlerin üzerine attığı 1 hafta içinde ortaya çıkacak.o zaman tükürdüğünü yalayacakmısın çok merak ediyorum

savaşmak konusuna gelince,savaş çıkarsa bu ülkede en ön safta yine ben savaşırım,kurşun sesi nedir,pusuya düşmek nedir,araç içindeyken önündeki aracın havaya uçmasını izlemek nedir,askerdeyken gördüm ve yaşadım.

ölümden korkum yok,çünkü her zaman dediğim gibi bizim ölülerimiz cennete,esadın leşleri cehenneme gidecek.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ahmedinejad said:

13 ağustos 1999da evlendim...düğüne çağıramadığımız ve kırdığımız bazı arkadaşlarımız için yemek düzenlemiştik 19 ağustos akşamı için....17 ağustos depremi olunca arkadaşlarımızdan tekrar özür diledik ve erteledik.

depremde onbinlerce insan öldü. deprem olan bölgede hrkesin bir kaç akrabası vardı. insanlar canlarının ve sevdiklerinin peşine düştüler. onunla bu olayı mı kıyaslıyorsun?

benim oğlumun düğünü olsa ben ona sorarım. ertelemek istiyor musun istemiyor musun diye. benim siyasi kimliğimden benim oğluma ne. istiyorsa yapsın istemiyorsa yapmasın.

ki daha önce de dedim bunlar islamcı düğünü. ortaya çıkıp göbek atmıyor kimse. memur geliyor nikah oluyor sonra yemek yeyip dağılıyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...