Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Album #11

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

hic kullanilmamasi daha dogru aksi oldugunda saygisizlik olur. cunku o donemde bu kiyafeti yamabushi ve komusou giyer ve anlami derindir, kirletilip yada degistirilmesi gelenege zarar verir. yani sizlerin efe kiyafetini bir almanin giyip geleneginize uygun olmayarak yunanistan a ait sapka ile durmasi gibidir. Ayrica ikinci temel anlasilan yanlisligi belirteyim. Japonlarin hepsi USA lover degildir. Bir bolumu benimde uye olarak oldugum Anshitsu no fuku grubundandir. Bu ismin sebebi Tokyo da 2. dunya savasi sonrasi USA karsiti kisilerin USA ler tarafindan karanlik odada eliminize edilmesi ustune kurulmustur. Turkcesi Siyahlasmis elbise. Bu gurubun uyeleri cogunlukla siyah giyinirler ne zaman tamamen bagimsizlik kazanilir o gun beyaz giyineceklerdir. Evet belki utopya ama sonucta USA LOVER olmaktan iyidir. Yani Nagazaki ve Hiroshima ve Tokyo` da yapilan olaylari unutmus olmayanlariz. Ayrica Okinawa bolgesinde olanlarida yakindan takip etmekteyiz. Bu sebeble benim icin o resim saygisizliktir fakat Noyzura sama nin iyi niyetli oldugunu bildigim icin iyi niyetli yonde uyari yaptim. Ayrica USA ve England ve France gaijinleri ile cok sayisiz kez kavgam bulunmaktadir ve reputation reportlarim bulunmaktadir. Kisaca USA den ve England etc vize alamayacaklar gurubundanim.

Uzun oldu ama anlatmak istedim tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bujinkan said:

Noyzura sama iyi bir picture ama cowboy sapkasiz daha iyi olacagi gorusundeyim.

kovboy şapkası değil ya o dağcı şapkası gibi birşey . önü gölge yapıyor arka kısmı ise uzun kumaş ensemi kapatıyor. tamamiyle güneşten korunmak için takıyorum.

Ama bana japonyadan katlanabilir kasa bulabilirsen onu takabilirim kafama güneşten korunmak için =)
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Bujinkan said:

kovboy şapkası değil ya o dağcı şapkası gibi birşey . önü gölge yapıyor arka kısmı ise uzun kumaş ensemi kapatıyor. tamamiyle güneşten korunmak için takıyorum.

Ama bana japonyadan katlanabilir kasa bulabilirsen onu takabilirim kafama güneşten korunmak için =)

ileride soyle birsey yollayacagim size.

http://www.shop-japan.co.jp/shop/image/roninkasa-by.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bujinkan said:

Noyzura said:

Bujinkan said:

ileride soyle birsey yollayacagim size.

http://www.shop-japan.co.jp/shop/image/roninkasa-by.jpg

bu kasa çok geleneksel. bana böyle post modern birşeyler lazım. siyah arıyorum özellikle. ama böyle bir şapkayı koleksyonluk olarak değerle korurum =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...