Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu hale gelmemizde laiklerin suçu

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

bucurukunannesi said:

Fransa niye dilini İngilizce kelimelerden temizlemek için bu kadar yırtınıyor? Bir düşün bakalım. Tamamen yok olmayabilir de sahip çıkanlar oldukça direnecektir mümkün olduğunca. 300 yıl sonrasını, 3000 yıl sonrasını bilemezsin.

Bilemem. Ama sen demin gayet net biliyordun öngöründe?

bkz;

bucurukunannesi said:

KUNTA GİBİ 300 yıl sonra kutuya box, simide simith diye diye Türkçe diye bir dil ortada kalmazsa, Türk de kalmaz, Türkiye de. Zira o dili konuşan, yazan, çizen savunan kimse kalmaz. Kısaca Türkçe'nin de Türk'ün de, Türkiye'nin de ruhuna El Faaaatihaaa olursunuz.

eminsin yani

http://i.imgur.com/vlviW.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

yedi düvelin hiçbir milletinin seni sevmemesini seni kıskanmalarına bağlıyorsundur allah bilir.

Yedi düvel beni tabii ki sevmeyecek, yıllar önce yaptıkları planı bozmuşuz, Anadolu'dan atmışız, denize dökmüşüz. Demek sen de o yedi düvelin torunlarındansın. Kuyruk acısı kötü di mi?

Yorgo
Ne mutlu ki, tüm Ermeniler, tüm Rumlar bu forumdaki bazıları kadar ırkçı ve faşist ve Türk düşmanı değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

Sufi said:

bucurukunannesi said:

Bir halkı köle yapmak için efendinin dilini kullanmak şartlardan birisidir.

bu yüzden mi bütün yer isimlerinin kürtçeden türkçeye çevirdik, rojdayı yasakladık? yoksa biz iyi çocuklar olduğumuz için bunu onların iyiliği için mi yaptık?

Biz de zaten Kürtleri mısır tarlalarında kırbaçlaya kırbaçlaya çalıştırdık!Ayrı plajda yüzsünler, ayrı otobüslere binsinler dedik!

of yaptık ama daha kötüsünü etmedik ona şükretsinler diyorsun hahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşadığın ülkede çoğunluğun dili daima resmi dil olarak kullanılır. Amerika'da 50 milyon İrlandalı var ama sokak levhalarında İrlanda dili yazmıyor, İngilizce bilmezse bir Meksikalı ya da İspanyol çocuk bakıcısı bile olamaz. Amerika'da Çinli azınlık da var ama onlar için Çince üniveriste, Çince sokak levhaları yok. Çoğunluğa uyacaksın, uymayınca zırlamayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

Yaşadığın ülkede çoğunluğun dili daima resmi dil olarak kullanılır. Amerika'da 50 milyon İrlandalı var ama sokak levhalarında İrlanda dili yazmıyor, İngilizce bilmezse bir Meksikalı ya da İspanyol çocuk bakıcısı bile olamaz. Amerika'da Çinli azınlık da var ama onlar için Çince üniveriste, Çince sokak levhaları yok. Çoğunluğa uyacaksın, uymayınca zırlamayacaksın.

Neredeyse tamami yanlis verdigin orneklerin.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse kimseye ne yapması gerektiğini söyleyemez. söyleyen densizdir, hadsizdir. kendisi pişirir kendisi yer. ya da onbinlerin ölmesine çanak tutar sonra dağdan indireceği leşin hesabını yapar. ceset kokusuyla huzur bulur.

çoğunluğa uycakmışız.

yani gülsem mi ağlasam mı bilemedim. bunu diyen kişi sonra faşist damgası vuruyor insanlara.

bu arada boşuna uğraşma, benim üstüme yapışmaz o söylediğin ne ırkçı ne faşist ne de türk düşmanı ya da herhangi bişeyin düşmanı iftirası. ama sana faşist ve ırkçı laflarını iade etmekten çok mutlu oluyorum çünkü seni çok açıyor. bak bi aynaya istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

50 ya da 20 açıp google'da ABD'deki İrlandalıların nüfus bilgisini kontrol etmedim. Aklımda kalanı yazdım. İrlanda nüfusundan daha fazla olduğunu hatırlıyorum.

Sen doğrusunu biliyorsan buyur düzelt.
New York'ta sokak levhaları 72 ayrı dilde mi?
Çinli için özel Çince eğitim mi var?
İspanyol bir kadın tek kelime İngilizce bilmese iş bulabilir mi Amerika'da?
İspatla, fotosunu yolla.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

kimse kimseye ne yapması gerektiğini söyleyemez. söyleyen densizdir, hadsizdir. kendisi pişirir kendisi yer. ya da onbinlerin ölmesine çanak tutar sonra dağdan indireceği leşin hesabını yapar. ceset kokusuyla huzur bulur.

çoğunluğa uycakmışız.

yani gülsem mi ağlasam mı bilemedim. bunu diyen kişi sonra faşist damgası vuruyor insanlara.

bu arada boşuna uğraşma, benim üstüme yapışmaz o söylediğin ne ırkçı ne faşist ne de türk düşmanı ya da herhangi bişeyin düşmanı iftirası. ama sana faşist ve ırkçı laflarını iade etmekten çok mutlu oluyorum çünkü seni çok açıyor. bak bi aynaya istersen.

Doğru tektir. İkimizden biri faşist ve ırkçı ise, ben olmadığıma göre sensin.
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

ilginc bir sekilde kuddusinin mesaji yok bu konuda (kacirdiysam affola) teyze fake i mi yoksa?

Degilse de ablacim oyun forumunda ne isin var senin forumtr daha uygun senin konsepte.

Teyze sahte (fake değil)değil ama sen paranoyaksın:)
Oyun forumuysa onca siyasi konuyu silin kardeş...kimse de yazamasın bir daha..
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bu günün tarihini not almam lazım, bana faşist ve ırkçı dendi.

karpuza ekşi, limona tatlı demek gibi resmen.

bak hanım kişi...

ben ırkları soyları reddediyorum. anadolunun göbeğinde her iki tarafı da yerşelik ailelerin çocuğu olduğum için türk derler bana ama ben onu da reddediyorum. kendimi hiçbir ırka soya ait hissetmiyorum.

türklük batacakmış...
ermeniliğin batması beni ne kadar üzerse türklüğün batması da beni o kadar üzer.

hadi alın size koz. vurun bana bununla.

benim övündüğüm bir şeyi bana karşı kullanın.

"seni türk olmayan seni!!!!111"
Sosyal ağlarda paylaş

yav şu insanlığın düştügü hale bak. adam annesiyle konuşamıyor inanabiliyo musunuz, şaka değil film değil. annesi türkçe bilmiyor çocuk kürtçe bilmiyor, konuşamıyorlar burada türkiyede. hala oturmuş yok çogunluk yok azınlık yok bilmemne. yav sen nasıl yapıyosan, adam da anadilini tabiki konuşacak ögrenecek ögretecek bunu tartışıyo olmak bile trajikomik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

yalnız bu günün tarihini not almam lazım, bana faşist ve ırkçı dendi.

karpuza ekşi, limona tatlı demek gibi resmen.

bak hanım kişi...

ben ırkları soyları reddediyorum. anadolunun göbeğinde her iki tarafı da yerşelik ailelerin çocuğu olduğum için türk derler bana ama ben onu da reddediyorum. kendimi hiçbir ırka soya ait hissetmiyorum.

türklük batacakmış...
ermeniliğin batması beni ne kadar üzerse türklüğün batması da beni o kadar üzer.

hadi alın size koz. vurun bana bununla.

benim övündüğüm bir şeyi bana karşı kullanın.

"seni türk olmayan seni!!!!111"

Ayol ne vuracağım sana, işim mi yok seninle uğraşacağım?
Yalnız Anadolu'da aslını inkar edene kötü bir laf derler haberin olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

soy peşine düşmekten beyni bulanmış insanlar beni soy peşine düşmediğim için tahkir ediyorlarmış.

ben onları tahkir etmiyorum ama acıyorum. aslında acımıyorum da bilmiyorum.

ha bunu her yerde söylemem senin gibi insanlar yüzünden. ölürüm çünkü. garantili... denemek isteyen çıksın söylesin ortalık bi yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

50 ya da 20 açıp google'da ABD'deki İrlandalıların nüfus bilgisini kontrol etmedim. Aklımda kalanı yazdım. İrlanda nüfusundan daha fazla olduğunu hatırlıyorum.

Sen doğrusunu biliyorsan buyur düzelt.
New York'ta sokak levhaları 72 ayrı dilde mi?
İspatla, fotosunu yolla.

Abi filmlerden gorduklerine birazda google ekleyip bilirkisi kesilmisin basimiza ahah. Bi halt bildigin yok ama cidden.

Amerika'da 50 milyon İrlandalı var ama sokak levhalarında İrlanda dili yazmıyor
Irlanda da bile konusulmuyor "irlanda dili". Adamlarin yuzde onu akici sekilde konusabiliyor dillerini kendi ulkelerinde bile. Ayrica bak bakalim irlandadaki sokak levhalari handi dilde. Sacmalamissin burda

İngilizce bilmezse bir Meksikalı ya da İspanyol çocuk bakıcısı bile olamaz.
Olur, oluyor heryerde. Bebek bakicisini gectim minivan soforu meksikalilardan sayilar disinda ingilizce bilmeyen cok var.

Amerika'da Çinli azınlık da var ama onlar için Çince üniversite, Çince sokak levhaları yok. Çoğunluğa uyacaksın, uymayınca zırlamayacaksın
Manhattan downtowna git cin mahallesine bak bakalim levhalarin durumu nedir. 3 ay yasadim orda, cat pat cince ogrendim restoranlarda bakkalda falan rahat edebilmek icin. Dogma buyume newyorkta yasayipta tek kelime ingilizce konusmayanlar var. Sadece cinlilere has degil bu, her develet kurulusunda ispanyolca bilen eleman kesin bulunur sorunu olana yardim edilsin diye. Californiyada ingilizceden cok ispanyolca uyari yazilari gorursun otobuslerde falan.

Ciddi sivamissin agaboy, uzatma bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...