Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barış süreci konusundaki fikirler

Tarumar

Öne çıkan mesajlar

Benim derdim 5 kişiyle.
O 5 kişinin biri apoletli. Diğerleri siyasetçi. (etnik kökenlerini bilmiyorum, ABD'ye, CIA'ya hizmet ettiklerini biliyorum)
Askerleri zindana atıp, pkk'yı şirin gösterenler bunun hesabını verecekler. 90 yaşıma da gelsem eğer hala kimse o 5 kişiden hesap sormamışsa ben soracağım yeter ki, elim, ayağım tutsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de tabi siz o 5 kişiden hesap sorsanız onları sokak ortasında linç etseniz bile, onlar bittikten sonra başka bir organizasyon gelir, yine masum insanlar ölür yine politikacılar çıkar ülkeyi terörle tehdit eder vs. "baştaki" insanların öldürülmesi ile bu işlerin bitmediğini biliyorsunuzdur herhalde A gider B gelir vs. Bu işin kalıcı çözümü bu değil muhtemelen. Kalıcı çözümü ne derseniz benim de söyleyeceğim şeyler çok teorik o yüzden uygulanamaz onu da kabul ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bütün bu barış süreci bana PKK olayının büyük bir tezgah olduğunu düşündürtüyor. her açıdan.

mesela PKKya destek veren insanlar açısından bakıyorum bunca sene kanlı silahlı savaş vermişler birden şaklabanlardan oluşan bir akil insanlar grubunun ortaya çıkması ile uzlaşmadan, uzlaşımcı tavırdan falan bahsediyorlar.

türkiye açısından bakıyorum senelerce bu işe tonlarca para yatırmışın, insanların ölmüş çözememişsin, birden dandik bir akil insanlar grubuyla olayı sanki çözülecekmiş gibi bir hava yaratılıyor.

böyle bir senaryo ile bu olay kapanırsa kesinlikle bu olayın tezgah olduğuna inanacağım. tabi olayı tezgahlayan ana ülke/kişi kimdir ve hangi motivasyonla bu işi sonlandırmıştır o ayrı bir tartışma konusu ama sanki amerika ve yükselen ortadoğu krizi ile bir ilgisi var gibi.

ama sonuçta PKKnın istersen bütün teröristlerini öldür, bütün ele başlarını idam et, uzaktan bir yerden PKKyı başlatan her kimse onu direktifiyle bu sefer CYC LPSDH falan gibi bir organizasyonla herşey başa sarar.
Sosyal ağlarda paylaş

Emmioglu said:

Cem boyner yıllar önce ''ülkedeki insanların mutluluğu o ülkenin bölünmesinden daha önemlidir .''demişti. Ne kadar da haklı , artık kürtler mutlu olmak istiyor.
'' Çocuklarımızın evlerdeki boşluğu mezar taşlarından büyük ''

Cem Boyner kim yaaaa? Bol paranın verdiği tatminsizlikten ta kutuplara gidip zavallı kutup ayılarını tüfekle vurup kendini tatmin eden bir hayvan düşmanı. Karısı desen bdp yani pkk'lılarla halay çekip oynar. Karıkoca kim iktidardaysa ona yamanan fırıldaklardır. Kendi fabrikaları işlesin, malları satılsın da ülke bölünmüş umurlarında mı? Ayrıca bölünen bir ülkenin insanları çok mu mutlu oluyorlarmış? Yugoslavya 8'e bölündü çok mu mutlular şimdi? Ya Libya? Kaddafi bir arada tutuyordu o kabileleri şimdi her gün iç savaş! Ya Irak? Ya Mısır? Hepsi BOP planı çerçevesinde bölündü. Beter oldular. Sırada Suriye var direniyorlar ÖSO denen pislik teröristlere. İnşallah bölünmezler. ABD Ortadoğu ülkelerini sıraya dizdi teker teker .............. birileri de bunu demokratikleşme sanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

vatanı vatan yapan hayvan gibi ordularla dalıp yaşayanların ırzına geçip , barbarca erkeklerini kesip keslan mı demektir ?

eğer öyleyse bizimde başımıza gelip "savaşta kazandınız beyler tebrikler gg no rmk ? " falan mı denilir.

kürtler istiyorsa topraklarını alsınlar. bizim bu topraklara nasıl tecavüz ettiğimiz ortada.

ben barışı destekliyorum hatta kürdistanı bile veriyorum direk.

senin yaşamana gerek yok. boşa oksijen tüketme. en azından bu memleket üzerinde yaşamana gerek yok. koş belçikaya bilmemneye pkk sempatizanlığı yaparsın başkada hiçbişi olmaz senden.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

Noyzura said:

vatanı vatan yapan hayvan gibi ordularla dalıp yaşayanların ırzına geçip , barbarca erkeklerini kesip keslan mı demektir ?

eğer öyleyse bizimde başımıza gelip "savaşta kazandınız beyler tebrikler gg no rmk ? " falan mı denilir.

kürtler istiyorsa topraklarını alsınlar. bizim bu topraklara nasıl tecavüz ettiğimiz ortada.

senin yaşamana gerek yok. boşa oksijen tüketme. en azından bu memleket üzerinde yaşamana gerek yok. koş belçikaya bilmemneye pkk sempatizanlığı yaparsın başkada hiçbişi olmaz senden.

varolan herkesin yaşamaya hakkı var. yersiz sözlerle sen nefesini boşa harcama. bu dünya hepimize yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Fransuxa said:

Noyzura said:

varolan herkesin yaşamaya hakkı var. yersiz sözlerle sen nefesini boşa harcama. bu dünya hepimize yeter.

varolan herkesin yaşamaya hakkı var benim gözümde senin yaşamaya hakkın yok. şu memleketin toprağı üstünde, bayrağının altında yaşayıpta kürdistanı veriyorum barışı destekliyorum yaşasın kürtler yaşasın özerklik bilmemne diyen her insan üstüne basa basa söylüyorum şerefsizdir. gerekiyosa banlasın modlar naparsa yapsın. ötesi yok şerefsizdir. gidin bi aynanın karşısına geçin lan ben ne düşünüyorum diye bi kendinizi tartın. ailenizden ananızdan babanızdan birilerinden hiç şehit kanı söz konusu olmadığı için bu kadar net yaşasın kürt kardeşlerimiz diyebiliyosunuz. sıçayım sizin demokrasinize başka hiçbişey değil. tamam burası bi forum sanal alem kimin eli kimin cebinde belli değil. ama az akıllı olun. koca koca adamlarsınız. öğrenim hayatınızın belli bir döneminde her imkan olduğunda bağıra bağıra okuduğunuz istiklal marşından utanın başka hiçbişeyden değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu dünyaya bir kere geliyoruz ve aptal saptal ideolojiler yüzünden 19 yaşında 20 yaşında insanlar ölüyor . Ben de o yaşlarda biri olarak şunu söyliyeyim ben daha hayata doymadım , kimse istedi diye zorunlu askerlik yapıp birini öldürmemi daha çıkıp toprak savunmamı bekleyemezsin.Kim istiyosa abi çıksın babalar gibi savaşsın hiç bir şey demem ,sadece onun adına üzülürüm . Size büyük bir sır veriyim mi ? Ölümden sonra hayat yok .Sahip olduğumuz tek cennet bu dünya . Başka yok aga başka yok.
Bırak adam kürtçe mi konuşucak konuşsun mk ne var ya ?
Adam anadilde eğitim mi istiyo abi ana dilde eğitim yapan okullar da aç isteyen ona gitsin abi ?Bence de çok saçma ama istiyolarsa gitsinler hocam kime ne zararı var ?
Özerklik mi istiyolar ? Seçim yap bölgede ? bak kim istiyo kim istemiyo ?

Ya da yaban köpekleri gibi dövüşün ? Bayrak tutun , çarpışın mk? Ölün gidin . Hangisi mantıklı güzel kardeşim sen söyle hangisi ?
Sosyal ağlarda paylaş

vay insaniyet dolu uzun bir mesaj yazdım ama gönder dediğimde ana menüye geldim.

her neyse kısaca özet geçersem düşünceleri senden farklı diye birilerinin yaşama hakkını hiçe sayabiliyorsan benim gözümde terröristlerin başısın ve dünya için bir tehlikesin. umarım içindeki düşmanın farkına varıp onu altedersin. seninde düşmanın kürtler ya da pkk değil kendi içindeki nefretin. bunun suçunu başkasına atma. dünya hepimizin ve milletlerin kan dökülerek sınırlarının çizildiği günler geride kalıyor. ya buna adapte olursun ya da kendini yokedersin. bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

her round başında bedeli bu ülkenin vatandaşları anneleri babaları ödüyor. başlarım komutanınıza da teröristinize de dağınıza da. ne egoist benlikleriniz ne burnu havada gururlarınız varmış. vatan için ölürüm diyen adam vatan için sindiremiyorsa hiç bir haltı vatan için yapmıyordur.

ilk demeçte vatan sağolsun denilip, ertesi gün intikam skoru tutuluyor. neyi kimi yiyiyorsunuz da vatan sağ oluyor.

sen de ben de biliyoruz ki bunun vatan refahı, vatan geleceği ile gıdım alakası yok. bunun nefret ile alakası var. bunun intikam ile alakası var.

varsa aramızda kin tutan, öc almak isteyenler; bu satırları okuduktan sonra içindeki kini ve kana susamışlığı yok sayıp sanki istedikleri temel amaç ülke refahıymış, barışmış gibi davranacaklar.

şehitlerinin acısını bir an için ertelemiş gibi görünecekler. bastırdıkları o ya da bu şekilde sistemin oluşturmuş olduğu gruba duydukları nefretleri, nefretlerinin oluşmasını sağlayan asıl sorumlu olan sistemin yanlışlarını görmezden geldirecek.

sonra da olur mu canım öyle şey, ben barışçıl bir insanım diyecekler.

şimdi bunlara göre, siz teröristlerin bedel ödemesini türkiye cumhuriyetinden fazla önemsiyor musunuz önemsemiyor musunuz? bana bunun cevabını verin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bölünelim davası ana dilini konuşmak vs. gibi çok masum Kürtlerin, Apo denen psikopatın başının altından mı kalktı sanıyorsunuz? Bunun arkasındaki CIA'yı, Pentagon'u, Amerikalı generallerin BOP haritalarını, BOP planlarını göremeyip "aman Kürtlere verelim güneydoğu yeter ki, barış gelsin" diyenler çok safsınız. Polyanna gibi, Pamuk Prenses gibi her şey size masal gibi mi geliyor? Demek sizin evinize geceyarısı hırsız girse "ya karını, kızını ya canını" dese "al ikisini de git canıma dokunma" diyeceksiniz. Yeter ki tatsızlık çıkmasın. Herkesin canı tatlı arkadaş, senin canın can da, mayına basıp ölenin canı patlıcan mı? Hadi bugün güneydoğu verdin, yarın nereyi vereceksin? Arkasını Amerika'ya yaslayıp, dayılık yapıp, her isyan edene toprak mı verilirmiş? Bunun kinle, intikamla alakası yok, CIa ajanı kendi ağzıyla gelmiş "TSK'yı kafese kapattık' diyor, senin ülkeni böldüreceğim diyor, benim dediklerimi yapacaksın diyor, bu uğurda 400 askerini suçsuz yere içeri attırmış. Türk bayrağı açana biber gazıyla saldırtıyor, dünün kıçıkırık örgütü baş tacı olmuş Türk ordusunu tasfiye et diye emirler yağdırıyor

pkk tasfiyelerini istiyor!

sen oturmuş "aman barış olsun, aman verin Doğu'yu, aman tatsızlık çıkmasın".
Sosyal ağlarda paylaş

cok haklisin keske butun vatandaslarimiz senin gibi dusunebilse. senin gibi bir beynin bu foruma gelmesi bence cok olumlu bir olay oldu insanlarin fikirleri yavas yavas degismeye basliyor. bugun bu forumda senin fikirlerinle yogrulan beyinler yarin sokakta bu fikirleri baskalarina asiliyor. insallah milyonlara ulasacagiz sayende.
Sosyal ağlarda paylaş

kimi insanların boşanma lafını açan karısını av tüfeğiyle vuran magandadan farkı yok.

e tabi, boşanırsa namusu 2 paralık olur, evde eşine söz geçiremeyen başkalarına nasıl söz geçirir? sonra elaleme ne der?

tabi ki alacak tüfeği dayayacak şerefsiz karısının alnına.

bu ayrılma-bölünme lafları açılınca namusu kirlenmiş gibi hisseden insanlara acıyorum sadece.

lafları kırpalım kimse irite olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
ak parti saçmalamaya başladı gibi.

yerel seçimler yaklaştıkça mhp oyları gümbürtüye gitmesin diye mart'a kadar erdoğan bdp'lilerle arası limoniymiş gibi davranacak sanırım. erdoğan'ın bu pragmatik huyundan çok nefret ediyorum. gezi direnişinde de kendi işine yarasın diye milleti gaza getirdi, kardeşlerimiz öldü, yaralandı, birçok kadın tacize uğradı. bunların vebali hep boynuna.

gerçek anlamıyla "tarihi" bir fırsat var erdoğan'ın elinde. ağırlığını koysa barış gelir. yüzde 50 oy almış bir lider de zaten bu sorunu halledemezse halimiz harap. burada ideoloji dışı bir mevzu var. zaten bdpliler, akpartililer ve çözüm, barış olsun diyenler yüzde 60-70 aralıktadır. Bu kadar yoğun bir destek varken ak parti iç siyaset malzemesi yapıp halkları bir kenara atarsa artık hiçbir güvenilirliği kalmayacak. kandil'i siyasete çekmeye çalışan bdp ise başarısız olacak ve tekrar çatışmalar başlayacak. ve inanın bu çatışmalar en az 3-5 yıl sürebilir. ak parti (erdoğan) gidene kadar da bitmez.

selahattin demirtaş, erdoğan'a; imralı'ya gelin, bizzat öcalan'la siz görüşün ne kaybedersiniz? demiş. çok doğru demiş. otursun karşılıklı meseleyi halletsinler. ne kadar "doğrudan" olursa o kadar iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...